Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››
d25491-transportpowiat_banner.jpg

10-14 października 2019 - drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP na terenie kraju

Uprzejmie informujemy, iż od dnia 10 października 2019 roku od godz. 00:01 do dnia 14 października do godz. 23:59 obowiązywać będzie drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP). W związku z tym w dniach od 10 do 14 października 2019 roku do budynku Starostwa Powiatowego w Lublińcu będzie można wejść tylko wejściem głównym od strony ul. Paderewskiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
9 października 2019

„Rozmawiamy bez granic” – warsztaty w „Mickiewiczu”

W piątek, tj. 4 października br. w auli Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu odbyło się drugie spotkanie warsztatowe organizowane w ramach projektu Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja „Rozmawiamy bez granic”. Projekt promuje kulturalne rozmowy na ważne tematy i łączy pokolenia. Jego liderem jest Aleksandra Just uczennica II klasy liceum, a opiekunem Mirosława Popko.

Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu Lilianny Białas, psychologa z Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu, na temat hejtu, mowy nienawiści i agresji. Ponadto słuchacze uczestniczyli w wykładzie pt. „Manipulacja w polityce”. Warsztaty zakończono zajęciami integracyjnymi.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
8 października 2019

Mistrzostwa Polski w Nordic Walking

W sobotę, 28 września br. w lublinieckich lasach zorganizowano II Mistrzostwa Polski w Ultramaratonie Nordic Walking. Zawody odbywały się w kategoriach: indywidualnej, na dystansie 56 km i sztafetach 4 x 14 km. Zaplanowana trasa wiodła duktami leśnymi, które administrowane są przez Nadleśnictwo Lubliniec. Start i meta  zlokalizowane były na zrewitalizowanej „Polanie przy leśniczówce”. Patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
3 października 2019

Kolejny patronat jednej z najlepszych uczelni w Polsce - AGH w Krakowie dla "Kazika"

We wtorek 24 września podpisane zostało porozumienie dotyczące współpracy pomiędzy ZSOT a największą polską uczelnią techniczną - Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W imieniu szkoły umowę podpisała dyrektor Joanna Walczak, a AGH reprezentował prodziekan dr hab. inż. Zbigniew Niedbalski.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
3 października 2019

Sukces uczennicy z „Mickiewicza” w Ogólnopolskim konkursie pn. „Polskie więźniarki z Ravensbrück”

13 września br. w auli bł. Jakuba Strzemię w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno - Literackiego "Polskie więźniarki z Ravensbrück" pod patronatem dr Wandy Półtawskiej, która była honorowym gościem spotkania. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Pińczycach. Spośród 150 nadesłanych prac, w kategorii szkół gimnazjalnych została doceniona praca absolwentki Gimnazjum im. Św. Edyty Stein w Lublińcu - Karoliny Krupy (obecnie uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Lublińcu). W kategorii szkół gimnazjalnych Karolina zajęła trzecie miejsce.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
3 października 2019

„Spotkanie z Debatą” w Lubitece

23 września br. w „Lubitece” miało miejsce wydarzenie pn. „Spotkanie z Debatą”, które zrealizowane zostało w ramach młodzieżowego projektu społecznego „Rozmawiamy Bez Granic”. W debacie wzięło udział ponad 100 uczestników oraz 11 prelegentów z całej Polski. Celem projektu jest szerzenie idei rozmowy, dyskusji, która łączy pokolenia. Patronat nad przedsięwzięciem objął starosta Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
2 października 2019

Akcja przewonienia gazu ziemnego na terenie Gazowni w Częstochowie

W trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, Polska Spółka Gazownictwa będzie przeprowadzała w dniu 04.112019 akcję przewonienia gazu ziemnego, która polega na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. W związku z tym zapach gazu staje się intensywniejszy, co umożliwia wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.

Przedsięwzięcie zostanie wykonane na terenie podległym pod obsługę Gazowni w Częstochowie, który obejmuje:

 • powiat Lubliniec,
 • gmina Lubliniec, gmina Ciasną gmina Kochanowice, gmina Koszęcin, gmina Pawonków.
czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
26 września 2019

100-lecie istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża

19 września br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża. Jubileusz był wspaniałą okazją do złożenia życzeń wolontariuszom zaangażowanym w działalność PCK oraz podziękowań za lata bezinteresownej, humanitarnej i niezmiennie potrzebnej ludziom pracy. Patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła.

Powiat Lubliniecki reprezentował przewodniczący Rady Powiatu w Lublińcu Krzysztof Olczyk. Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. włodarze poszczególnych gmin powiatu lublinieckiego, reprezentanci służb mundurowych i innych stowarzyszeń oraz ugrupowań związanych z działalnością PCK.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
24 września 2019

XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP powiatu lublinieckiego

W niedzielę, tj. 22 września br. na boisku sportowym LKS „Śląsk” w Koszęcinie odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP powiatu lublinieckiego. Patronat nad przedsięwzięciem objął starosta Joachim Smyła.

Na zawodach pojawiły się najlepsze drużyny OSP z terenu powiatu lublinieckiego, wyłonione we wcześniejszych zawodach gminnych. Drużyny startowały w kategoriach: mężczyźni, kobiety, młodzież i rywalizowały w konkurencjach: tor przeszkód i ćwiczenia bojowe.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
23 września 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

 • Związek Powiatów Polskich
 • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
 • Jednostka Wojskowa Komandosów
 • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
 • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
 • Dobry klimat dla Powiatów
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • Bezpieczne ferie
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348