Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego w Bieruniu

28 lutego 2019 roku w Bieruniu odbył się Konwent Powiatów Województwa Śląskiego. Spotkanie poprowadził Andrzej Płonka - Starosta Bielski - Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego.

Program Konwentu obejmował tematykę nadzoru Wojewody Śląskiego nad realizacją przez Starostwa Powiatowe zadań z zakresu administracji architektoniczno-budowlanej. Omówiono problem dostępu działek budowlanych do dróg publicznych w kontekście wydawanych pozwoleń na budowę oraz tematykę nadzoru Wojewody Śląskiego nad realizacją przez powiaty zadań z zakresu gospodarowania nieruchomościami Skarbu Państwa. W posiedzeniu uczestniczyły również: dyrektor Wydziału Nadzoru Właścicielskiego ŚUW w Katowicach Daria Kolonko oraz dyrektor Wydziału Infrastruktury ŚUW w Katowicach Bożena Goldamer-Kapała, które zwróciły uwagę na wiele istotnych zagadnień związanych z bieżącą realizacją zadań w tym zakresie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
7 marca 2019

Zawody Nordic Walking w Lublińcu

W niedzielę, 3 marca br. po raz szósty zorganizowano Półmaraton Nordic Walking i Lubliniecka 5-tka. Zawodnicy maszerowali po szlakach wyznaczonych na terenie lublinieckich lasów i mieli do pokonania dystans 21 km (półmaraton) oraz dystans 5 km. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
7 marca 2019

Mistrzostwa Okręgu Katowickiego w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Lublińcu oraz Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZFiPW w Katowicach

W ubiegłą sobotę, tj. 2 marca w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu odbyły się VI Mistrzostwa Okręgu Katowickiego w Piłce Nożnej Halowej o  Puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Herbach oraz Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZFiPW w Katowicach (Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa). Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
6 marca 2019

Nowe wzory oferty i sprawozdania na tzw. "małe granty"

Od 1 marca 2019 zmianie ulega formularz uproszczonego wzoru ofert i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego przez organizacje pozarządowe (do pobrania poniżej).

Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Kultury i Promocji (pokój nr 21, I piętro), telefonicznie pod nr (34) 35-10-500 wew. 601 lub drogą elektroniczną pod adresem: gazeta@lubliniec.starostwo.gov.pl

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
28 lutego 2019

Powiat Lubliniecki ma swoje logo

Logo to znak promujący powiat. Chcielibyśmy, żeby nie było tylko ładnym rysunkiem, ale oddawało ducha tego miejsca, było wyróżniające, łatwo zapamiętywalne i komunikatywne. Naszą koncepcję oparliśmy na grze słów, tzn. wykorzystaliśmy pierwsze litery z wyrazów „powiat lubliniecki”, z czego otrzymaliśmy słowo „polub” odnoszące się do legendy przekazywanej przez pokolenia, która głosi, że Władysław I Opolczyk polując w miejscowych borach powiedział „Lubi mi się tu miasto i kościół zbudować”. To właśnie w słowach „lubi mi się” dopatruje się rodowodu nazwy miasta Lublińca będącego stolicą Powiatu Lublinieckiego. Kolorystykę logo zaczerpnęliśmy z herbu powiatu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
7 lutego 2019

Intensywny rok Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” - czyli co słychać w Koszęcinie

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” przygotowuje się do intensywnego roku działalności. Przed artystami kilkanaście miesięcy bogatych w przedsięwzięcia związane z obchodami Roku Stanisława Hadyny, jubileuszem 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki oraz świętowaniem 100-lecia wybuchu Powstań Śląskich.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
20 lutego 2019

Spotkanie z Andrzejem Dudą Prezydentem RP

Iwona Burek Wójt Gminy Herby oraz Andrzej Gawron Poseł na Sejm RP mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Gminy Herby oraz Powiatu Lublinieckiego na spotkanie z Andrzejem Dudą Prezydentem RP 25 lutego 2019 (poniedziałek) wejście od godziny 14.30 rozpoczęcie: 16.00 Hala Sportowa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Herbach (ul. Katowicka 6).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
20 lutego 2019

Zaproszenie do wzięcia udziału w IV edycji klasówki powstańczej - 20 marca 2019 r.

Zapraszamy uczniów szkół do udziału w czwartej edycji klasówki powstańczej, zaplanowanej na 20 marca 2019 roku, w 98. rocznicę plebiscytu na Górnym Śląsku, którego niekorzystny dla Polski wynik był jedną z bezpośrednich przyczyn wybuchu, w nocy z 2 na 3 maja 1921 roku, III Powstania Śląskiego. Tegorocznym motywem przewodnim, w roku ustanowionym przez Sejm RP Rokiem Powstań Śląskich, jest ukazanie najistotniejszych zagadnień i wydarzeń I, II, III Powstania Śląskiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
13 lutego 2019

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania gazety powiatowej „Ziemia Lubliniecka”

Ukazało się już kolejne wydanie gazety powiatowej „Ziemia Lubliniecka”. W numerze podejmujemy problem hejtu. Dowiecie się Państwo jak radzić sobie w sytuacji doświadczenia przez dziecko tego zjawiska, jak rozmawiać z dzieckiem i jakie można podjąć kroki prawne.  Pochwaliliśmy się też pierwszym Maluchem  Powiatu Lublinieckiego. Mała Melania przyszła na świat 2 stycznia i już dzień później przyjmowała gości , a jej rodzice – serdeczne gratulacje. Piszemy również o sukcesach naszych szkół. W rankingu „Perspektyw” najlepiej z placówek oświatowych wypadł Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu, którego Technikum nr 2 uzyskało tytuł „Złotej Szkoły”, a II Liceum Ogólnokształcące „Srebrnej Szkoły”.  W numerze również: zmagania młodych cukierników i piekarzy, sukces Katarzyny Juszczyszyn w Ogólnopolskim Konkursie „Fizyka a ekologia” i niezwykła morsk przygoda Wojtka Fokczyńskiego. Wydział Kultury i Promocji  zaprezentował też logo Powiatu Lublinieckiego.

Gazeta dostępna jest w Starostwie Powiatowym w Lublińcu (pokój nr 21) oraz w piątkowym wydaniu Dziennika Zachodniego (15.02.2019).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
12 lutego 2019
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu film promocyjnyMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348