Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Dyżury Przewodniczącego Rady Powiatu

Uprzejmie informujemy, iż dyżur Przewodniczącego Rady Powiatu w dniu 2 sierpnia 2019 roku nie odbędzie się z powodu wyjazdu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
1 sierpnia 2019

75 ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Dzień 1 sierpnia 1944 roku to jedna z najważniejszych dat zapisanych w historii Polski okresu II wojny światowej. Tego dnia o godzinie 17: 00 wybuchło Powstanie Warszawskie.

1 sierpnia o godz. 17: 00 tzw. „Godzinie W” zostaną włączone syreny alarmowe. Zatrzymajmy się na minutę. Złóżmy hołd walczącym w imię wolności.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
1 sierpnia 2019

Zapraszamy na dożynki Powiatu Lublinieckiego które w tym roku odbędą się w Ciasnej 17-18 sierpnia 2019

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
1 sierpnia 2019

„Stanisław Hadyna – z Wisły z świat”

1 sierpnia o 17:00 w Wiśle na Placu Hoffa odbędzie się otwarcie plenerowej wystawy pt. "Stanisław Hadyna - z Wisły w świat", zorganizowanej przez miasto Wisła przy współpracy z Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk". Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń towarzyszących Tygodniowi Kultury Beskidzkiej. Rok 2019 został w województwie śląskim ogłoszony Rokiem Stanisława Hadyny w setną rocznicę urodzin i stąd też m.in. poprzez wystawę Wisła chce przypomnieć sylwetkę tego wybitnego kompozytora, dyrygenta i pisarza, Honorowego Obywatela Wisły.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
31 lipca 2019

Wizyta gości z Malty w Starostwie

W poniedziałek, tj. 29 lipca br. do Starostwa przyjechali goście z Malty. Delegację, która pojawiła się w Lublińcu z związku z realizacją w Zespole Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych projektu ERASMUS+ przywitał starosta Joachim Smyła oraz wicestarosta Tadeusz Konina.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
30 lipca 2019

Uwaga, zawyją syreny. To będzie krajowy trening sprawności syren alarmowych w celu upamiętnienia obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia 2019 roku (czwartek) o godzinie 1700 , w celu upamiętnienia obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

W ramach treningu, na terenie powiatu lublinieckiego emitowany będzie przez syreny alarmowe sygnał alarmowy - dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
29 lipca 2019

Trwa rekrutacja do programu stypendiów pomostowych

Około 600 stypendiów pomostowych na pierwszy rok studiów czeka na ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne. Stypendia pomostowe w wysokości 500 zł miesięcznie będą wypłacane przez 10 miesięcy. Aplikacja on-line otwarta jest od 1 lipca do 14 sierpnia 2019 roku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
26 lipca 2019

"Muzyka Królestwa Neapolu" w ramach Warsztatów Muzyki Dawnej - Letniej Szkoły Artystycznej 2019

Tegoroczne letnie warsztaty w siedzibie Zespołu „Śląsk” w Koszęcinie skoncentrowane będą na literaturze muzycznej Królestwa Neapolu, stylistyce Alessandra Scarlatti’ego, Giovanni’ego Battisty Pergolesi’ego, Leonarda Leo, Leonarda Vinci, Francesca Durante i innych kompozytorów europejskich pochodzących z Neapolu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
26 lipca 2019

Kołobrzeg zdobyty – artyści z JWK wrócili do Lublińca z medalami

W Kołobrzeskim Centrum Kultury zorganizowano XXI Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego 2019 pod nazwą „Dzieci dla Pokoju”. Artyści z Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów wywalczyli tytuł Laureata I Stopnia oraz nagrodę specjalną Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. Zdobyli także nagrodę specjalną Dowódcy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Macieja Jabłońskiego oraz nagrodę Młodzieżowej Rady Artystycznej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
25 lipca 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348