Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Wielki sportowy sukces Zuzi Luban – uczennicy „Mickiewicza”

W ramach 25. Olimpiady Młodzieży konkurowali ze sobą badmintoniści i badmintonistki walczący o medale Indywidualnych Mistrzostw Polski w kategorii Junior Młodszy. Do Suchedniowa zawitało 117 zawodników reprezentujących 15 województw, każdy z nich miał nadzieję na wywalczenie jak najlepszego wyniku. 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
23 maja 2019

Finalista konkursu wiedzy o Kanadzie „Discover Canada 2019” !

Uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Lublińcu Wiktor Małysa zdobył tytuł finalisty konkursu wiedzy o Kanadzie „Discover Canada 2019”. Wiktor od września przygotowywał się do konkursu, którego tematyka obejmowała geografię, historię, literaturę oraz współczesne życie społeczno-polityczne Kanady. Celem konkursu było zainspirowanie młodzieży do poznania kanadyjskiej tożsamości kulturowej, opartej na wielokulturowości.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
23 maja 2019

Ogromy sukces Kasi Juszczyszyn w Malezji!

Katarzyna Juszczyszyn, uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu odniosła ogromny sukces na Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców ICYS 2019 w Kuala-Lumpur, stolicy Malezji. W konferencji uczestniczyli uczniowie z 26 krajów rywalizując w 6 kategoriach: fizyka, inżynieria, ekologia, matematyka, informatyka oraz nauki przyrodnicze. 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
23 maja 2019

Sukces uczennic „Mickiewicza” w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej!

W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach odbył się etap diecezjalny XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Do finału awansowały: Anna Grabolus (I miejsce), Katarzyna Głogowska (II miejsce)Weronika Paruzel (III miejsce).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
22 maja 2019

„Przedsiębiorcza Drużyna” „Mickiewicza” w Strasburgu!

„Przedsiębiorcza Drużyna Mickiewicza” w składzie: Melania Ganzera, Anna Radzioch (kl. 1b1) i Wojciech Fokczyński (kl. 2b) wzięli udział w wycieczce do Strasburga zorganizowanej przez Biuro Poselskie Bogdana Zdrojewskiego. Wyjazd ten był nagrodą dla pierwszych trzech drużyn biorących udział w regionalnym etapie „Najlepszych Zajęć z Przedsiębiorczości”. 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
22 maja 2019

VIII Ogólnopolski Bieg Tropami Śląskich Dinozaurów

Tradycyjnie w maju, w Lisowicach zorganizowano Ogólnopolski Bieg Tropami Śląskich Dinozaurów. Pogoda dopisała więc zarówno dzieci, jak i dorośli mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji, jakie towarzyszyły wydarzeniu.

Głównym celem przedsięwzięcia była promocja aktywnego trybu życia oraz Muzeum Paleontologicznego w Lisowicach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Lubliniecki Joachim Smyła oraz Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Każdy z uczestników imprezy otrzymał pamiątkowy medal. Tegoroczne odznaczenia były wyjątkowe, ponieważ widniała na nich Lisowicia bojani. Jest to największy na świecie gad ssakokształtny, którego skamieniałe szczątki zostały odkryte w wyrobisku cegielni Lipie Śląskie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
21 maja 2019

VIII Powiatowy Konkurs Mitologiczny w Szkole Podstawowej im. św. Edyty Stein

15 maja w auli SP im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu odbył się VIII Powiatowy Konkurs Mitologiczny pod patronatem starosty Joachima Smyły. Wzięło w nim udział aż osiem  trzyosobowych drużyn z powiatu lublinieckiego: lublinieckie szkoły podstawowe, Szkoła Podstawowa z Kośmider, Szkoła Podstawowa z Koszęcina oraz Szkoła Podstawowa
z Olszyny.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
20 maja 2019

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko Inspektora do Wydziału Finansowym Starostwa Powiatowego w Lublińcu

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
17 maja 2019

Nowy dyrektor SP ZOZ-u w Lublińcu

24 kwietnia br., w postępowaniu konkursowym, został wybrany nowy dyrektor SP ZOZ-u w Lublińcu. Po otwarciu kopert i stwierdzeniu poprawności formalnej złożonych dokumentów, członkowie Komisji ustosunkowali się do kwalifikacji posiadanych przez kandydatów. Każdy z nich odpowiadał na pytania dotyczące obowiązujących przepisów prawa, możliwości pozyskania nowej kadry medycznej czy obowiązków dyrektora SP ZOZ wobec pracowników. W wyniku tajnego głosowania bezwzględną liczbę głosów otrzymał dr Tomasz Piechniczek – dr Tomasz Piechniczek, wieloletni pracownik administracji samorządowej oraz spółek prawa handlowego i nauczyciel akademicki, który - jak sam mówi o sobie - kompetencje zawodowe uzupełnia cechami osobowości, życiowym doświadczeniem, horyzontami poznawczymi i gamą zainteresowań, a na bezludną wyspę zabrałby rodzinę, kolekcję płyt jazzowych i narty.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
17 maja 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348