Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Powiatowy Konkurs Ekologiczny w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym

Już po raz osiemnasty w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. K. Mańki w Lublińcu zorganizowano Powiatowy Konkurs Ekologiczny obfitujący w cykl imprez o charakterze ekologicznym. Patronat honorowy objął starosta Joachim Smyła.

Prace plastyczne XVIII Powiatowego Konkursu Ekologicznego zostały wyeksponowane w Starostwie Powiatowym w Lublińcu. Bardzo serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
16 maja 2019

XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej

Od 12 lat miesiąc maj w lublinieckim wojskowym ośrodku kultury kojarzy się z piosenkami wojskowymi i patriotycznymi. Wszystko za sprawą organizowanego przez Klub JWK Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej „Czym dla wojska jest piosenka”
o puchar Grand Prix Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych. W tym roku również nie mogło być inaczej.

8 maja do Klubu JWK przybyło liczne grono artystów amatorów z całego kraju, by krzewić treści patriotyczne i proobronne, jak i poznać specyfikę Wojsk Specjalnych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
16 maja 2019

Już w sobotę zapraszamy do udziału w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym!

18 maja br. po raz 15-ty Klub Turystyki Rowerowej „TREK-TOUR” działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Lublińcu zaprasza na Rodzinny Rajd Rowerowy. Trasę przejazdu zaplanowano w następujący sposób: z miejsca zbiórki (teren MDK w Lublińcu) przejazd w kierunku Dziewczej Góry, dalej Krupski Młyn, Staw Piegża (Kaczy Staw) i meta w Parku Miejskim - razem ok. 30 km. Po przyjeździe do miejsca docelowego każdy uczestnik otrzyma talerz pysznej grochówki.

Dodatkowe informacje znajdują się na plakacie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
16 maja 2019

IX Rodzinny Festyn „U Oblat” w Parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu 2 czerwca 2019 r.

PROGRAM:
14.30 – Msza św. w intencji rodzin zastępczych
15.30 – Otwarcie Festynu
16.00 – Występ artystyczny uczniów Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein
16.20 – Animacje dla dzieci – klauni Rico i Ruphert
17.00 – Występ dzieci ze scholi parafialnej
17.20 – Animacje dla dzieci – klauni Rico i Ruphert
17.50 – Bajka „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu duszpasterzy i zaproszonych gości
20.00 – Występ Kabaretu „Ławeczka z serialu Ranczo”

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
14 maja 2019

Ostatnie dni składania wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe

W tym roku (po raz drugi), wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe są składane przez internet za pomocą aplikacji eWniosekPIus. Wykorzystując doświadczenia kampanii 2018 oraz sugestie ze strony beneficjentów w aplikacji wprowadzono szereg ułatwień, dzięki którym stała się ona bardziej intuicyjna. Wśród udogodnień jest m.in.: rozszerzenie informacji prezentowanych w tabeli z działkami referencyjnymi, dodano również tabelę z podsumowaniem powierzchni zgłoszonych do danej płatności w zakładce „podsumowanie”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
13 maja 2019

Twoje TAK ma ZNACZENIE po raz czwarty! Już 25 maja 2019

Twoje TAK ma ZNACZENIE po raz czwarty! Już 25 maja! Przygotowaliśmy dla Was prawdziwą moc atrakcji takich jak miasteczko dla najmłodszych zorganizowane przez Stowarzyszenie Montownia czy odwiedziny Fundacja "Dr Clown"! Dodatkowo pokazy pojazdów specjalnych dzięki życzliwości i zaangażowaniu Jednostek Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Jednostki Komandosów w Lublińcu Zapraszamy również na profesjonalne pokazy PIERWSZEJ POMOCY oraz perfekcyjne POKAZY UMIEJĘTNOŚCI SPORTOWYCH.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
10 maja 2019

KOMUNIKAT - ZABIEGI LOTNICZE W OCHRONIE LASU

Nadleśnictwo Lubliniec zawiadamia, że w drugiej dekadzie maja br. w niektórych drzewostanach leśnictw: Łopian, Lubliniec, Kokotek, Solarnia, Koszwice oraz Rędzinywykonane zostaną zabiegi ograniczania masowego występowania osnui gwiaździstej(Acantholyda posticalis Mats.), stwarzającej obecnie poważne zagrożenia dla starszych drzewostanów sosnowych.

Zabiegi ochronne niezbędne dla ograniczenia zagrożenia lasów ze strony osnui gwiaździstej przeprowadzone zostaną na łącznej powierzchni 1 122 ha.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
10 maja 2019

KOMUNIKAT DLA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach zawiadamia, że w pierwszej dekadzie maja br. w niektórych drzewostanach nadleśnictw: Kłobuck, i Rudziniec prowadzone będą zabiegi ograniczające liczebności populacji chrabąszcza majowego i kasztanowca. Natomiast drugiej dekadzie maja br. w  drzewostanach nadleśnictw: Brynek, Herby, Zawadzkie i Lubliniec wykonane zostaną zabiegi ograniczania masowego występowania osnui gwiaździstej, stwarzającej obecnie poważne zagrożenia dla starszych drzewostanów sosnowych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
8 maja 2019

Szybko i sprawnie - kolejne udogodnienia dla petentów załatwiających sprawy w Wydziale Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

W kwietniu Starostwo Powiatowe w Lublińcu wprowadziło dodatkowe usprawnienia związane z obsługą petentów, którzy załatwiają sprawy w Wydziale Komunikacji, Drogownictwa i Transportu.

Nowe rozwiązanie jeszcze bardziej usprawniło funkcjonowanie wydziału. Cyfrowy system obsługi petentów zainstalowała firma QMS. Specjalny automat wydaje wydruki z datą i godziną, przypisaną konkretnym stanowiskom obsługi.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
8 maja 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348