Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Lublińcu

Jak co roku obchody Święta Narodowego 3 Maja zorganizowano na terenie cmentarza wojskowego w Lublińcu. W obchodach wzięły udział delegacje reprezentujące Ziemię Lubliniecką.

Powiat Lubliniecki reprezentowali: starosta Joachim Smyła, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Olczyk oraz radny Rady Powiatu Błażej Niedźwiedź. Wśród zebranych obecny był m.in. były premier RP, aktualnie europoseł Jerzy Buzek.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
6 maja 2019

7 maja 2019 r. zostanie dopuszczona do ruchu czterokilometrowa obwodnica Woźnik

Nowa droga prowadzić będzie m.in. do węzła autostrady A1 oraz uwolni od intensywnego ruchu tranzytowego wąską ulicę przebiegającą przez centrum Woźnik.

Symbolicznego otwarcia obwodnicy dokonają Michał Woś – członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach - Zbigniew Tabor.

To ważna chwila dla wszystkich mieszkańców, dlatego przed wjazdem pierwszych samochodów, dostaną oni jedyną w historii szansę pieszego przemierzenia nawierzchni obwodnicy. Tuż przed udostępnieniem obwodnicy dla ruchu kołowego, czyli o godz. 12:00, zapraszamy na historyczny bieg pod hasłem „Woźniki na okrągło” od nowego ronda na wzgórzu Florianek, do ronda przy ul. Dworcowej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
2 maja 2019

Decyzja

Decyzja w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości oznaczonej w operacie ewidencji gruntów i budynków numerem działki 5299/661, na karcie mapy 2, obręb Boronów, stanowiącej współwłasność osób prywatnych w tym nieżyjącego Romana Pilarskiego, zapisanej w księdze wieczystej Sądu Rejonowego w Lublińcu nr CZ1L/00034094/3 (nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym) polegającej na przebudowie istniejącej elektroenergetycznej sieci napowietrznej niskiego napięcia przy ul. Wojska Polskiego w Boronowie

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
30 kwietnia 2019

Decyzja

Decyzja w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości oznaczonej w operacie ewidencji gruntów i budynków numerem działki 620/90, na karcie mapy 1, obrębu Boronów, stanowiącej własność nieżyjącego Bolesława Najgebauer s. Wojciecha i Marianny oraz nieżyjącej Marianny Najgebauer c. Kazimierza i Anny, zapisanej w księdze wieczystej Sądu Rejonowego w Lublińcu nr CZ1L/00014439/8 (nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym) polegającej na przebudowie istniejącej elektroenergetycznej sieci napowietrznej niskiego napięcia przy ul. Koszęcińskiej w Boronowie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
30 kwietnia 2019

Decyzja

Decyzja w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości oznaczonej w operacie ewidencji gruntów i budynków numerem działki 683/137 i 684/137, na karcie mapy 1, obręb Boronów, zapisanej w księdze wieczystej Sądu Rejonowego w Lublińcu nr CZ1L/00007259/0 (nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym) polegającej na przebudowie istniejącej elektroenergetycznej sieci napowietrznej niskiego napięcia przy ul. Koszęcińskiej i Dworcowej w Boronowie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
30 kwietnia 2019

Zaproszenie do Lubecka na promocję książki "Franciszka Ciemienga z Kanusa. Wspomnienie"

Wydawnictwo św. Macieja Apostoła oraz współautorzy książki: MAŁGORZATA i PIOTR GRABOLUS serdecznie zapraszają na promocję publikacji "Franciszka Ciemienga z Kanusa. Wspomnienie", która będzie miała miejsce w Domu Katechetycznym, przy Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Lubecku, w sobotę 4 V 2019, godz. 18,00.

Podczas promocji będzie można zakupić książkę w cenie 15 zł. Całkowity dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na rewitalizację Domu Katechetycznego.

Wstęp wolny!

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
30 kwietnia 2019

X Piknik Leśno - Łowiecki "Cietrzewisko" 17-19 maj 2019 r.

Organizatorem Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko” jest Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Polskim Związkiem Łowieckim, Nadleśnictwem Koszęcin oraz Gminą Koszęcin.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
29 kwietnia 2019

III Ogólnopolski Konkursu Orki Zabytkowymi Traktorami

Mieszkańcy Lubecka, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lubecko serdecznie zapraszają 4 - 5 maja 2019 r. do Lubecka na trzecie spotkanie miłośników starej techniki rolniczej w ramach Konkursu Orki Zabytkowymi Traktorami.

Konkurs jest częścią XXIII Regionalnej Pielgrzymki Rolników do Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej w Lubecku z okazji święta św. Izydora Oracza patrona rolników.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Lubliniecki Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
29 kwietnia 2019

Pracodawco, zgłoś wolne miejsca pracy lub stażu - Fundacja Dla Rozwoju

Pracodawco!
Nie możesz znaleźć pracownika lub stażysty?
Nie możesz znaleźć wykwalifikowanego pracownika?

Pokryjemy koszty stażu lub przeszkolenia osoby bezrobotnej zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Posiadamy bazę osób poszukujących pracy od zaraz.

Biuro projektu "Z nową pracą w lepszą przyszłość” poszukuje pracodawców, którzy zainteresowani są pozyskaniem pracowników lub stażystów:

 • przeszkolonych zgodnie z potrzebami pracodawcy lub
 • do prac niewykwalifikowanych lub
 • na 3 miesięczny staż zawodowy lub

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
26 kwietnia 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

 • Związek Powiatów Polskich
 • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
 • Jednostka Wojskowa Komandosów
 • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
 • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
 • Dobry klimat dla Powiatów
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • Bezpieczne ferie
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348