Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Nadmorska kolęda - Gdynia 2019

W dniach 17-20 stycznia br. Daria Wańczyk oraz Emilia Jaworska reprezentowały Klub JWK w IX Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nadmorska Kolęda –Gdynia 2019”.

Klub Marynarki Wojennej w Gdyni gościł solistów i zespoły z całego kraju. Nad piękny, zimowy Bałtyk zjechali się między innymi reprezentanci z Warszawy, Żagania, Kielc, Krakowa i Lublińca. Nie zabrakło także reprezentacji organizatorów festiwalu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
29 stycznia 2019

Akcja "Paczka dla dzieciaka na święta od Strażaka"

Strażacy z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego „Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce”, wolontariusze z OSP Lubliniec i OSP Strzebiń wraz z Trzema Królami odwiedzili szpital powiatowy w Lublińcu, aby wręczyć podarunki dla dzieci z oddziału noworodkowego i pediatrycznego. Wizyta strażaków i niezwykłych gości sprawiła dzieciom i ich rodzicom ogromną radość, nie tylko ze względu na wręczenie prezentów małym pacjentom, ale również zobaczenia prawdziwego wozu strażackiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
29 stycznia 2019

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Lublińcu zaprasza na szkolenie specjalistyczne

Szkolenie specjalistyczne odbędzie się 05 marca 2019 r. o godz. 10:00 (wtorek) w Restauracji "ANTARES" (była Restauracja Lentex) Lubliniec, ul. Powstańców Śląskich 79.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
29 stycznia 2019

Uczeń z „Mickiewicza” jako jeden z najlepszych absolwentów Akademii Liderów przeżył niezwykłą morską przygodę

W dniach 11 - 20 stycznia br. Wojciech Fokczyński jako jeden z 35 najlepszych absolwentów Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja uczestniczył w siedmiodniowym zjeździe absolwentów.

Rejs po Morzu Śródziemnym rozpoczynał się w Genui. Na trasie znalazły się także porty na Elbie, w Nicei oraz w San Remo. Nauce żeglowania i zmianom wacht towarzyszyły warsztaty z profesjonalną kadrą szkoleniową. Młodzież brała udział w zajęciach, które dotyczyły stylów komunikacji oraz strategii negocjacji. Wyprawę zorganizowano z myślą o młodych liderach i ich rozwoju osobistym - kształtowaniu kompetencji społecznych, umiejętności pracy w zespole oraz komunikacji.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
29 stycznia 2019

Trwa sezon studniówkowy tegorocznych maturzystów

19 stycznia br. w restauracji „Antares” młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych rozpoczęła sezon studniówkowy. Wspólnie poloneza odtańczyli uczniowie klas: 3 LO, 4TB i 4TI, czyli licealiści, budowlańcy i informatycy.

Z kolei w ubiegłą sobotę, tj. 26 stycznia br. zorganizowano dwa bale maturalne:
w Hotelu Alhar dla uczniów z  Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza oraz w restauracji „Antares” dla młodzieży z liceum ogólnokształcącego i klas technikum: hotelarskiego i architektury krajobrazu z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
29 stycznia 2019

Śladami historii

W dniu 24 stycznia br., w hotelu Zamek Lubliniec, odbyła się prelekcja z cyklu „Śladami historii” prowadzona przez Bogusława Hrycyka. Liczna grupa gości wysłuchała opowieści o historii Śląska, Ziemi Lublinieckiej, Piastach Śląskich, Piastach Opolskich oraz o właścicielach lublinieckiego Zamku. Wykład Bogusława Hrycyka był doskonałą lekcją historii, ale również spotkaniem z człowiekiem, który tu się urodził, wychował, pasjonatem tego miejsca – Naszej Małej Ojczyzny. Spotkanie okraszone odpowiednią ilością humoru cieszyło się dużym zainteresowaniem  gości.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
28 stycznia 2019

Nowotwór w oczku Mikołaja – mamy coraz mniej czasu na ratunek!

“Mamo, chroń mnie” – Mikołaj czasem wtula się we mnie tak, jakby chciał uciec przed całym światem i mówi słowa, których nie powinien znać żaden trzylatek. Wie, że jest chory, boi się tego. W grudniu w jego oczku wykryto guza! To nowotwór – retinoblastoma, inaczej siatkówczak. Walczymy z czasem, bo jeśli rak da przerzuty, może być już za późno na cokolwiek.

Mikołaj Smol, 3 lata

Strzebiń, śląskie

Nowotwór oka - retinoblastoma (siatkówczak)

Rozpoczęcie: 16 Stycznia 2019 
Zakończenie: 31 Stycznia 2019

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
22 stycznia 2019

Turniej półfinałowy w ramach eliminacji do finału rozgrywek o puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Pawonkowie

W ubiegłą niedzielę, tj. 20 stycznia br. w hali sportowej w Pawonkowie odbył się ostatni już turniej półfinałowy w ramach eliminacji do finału rozgrywek o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej w dwóch kategoriach wiekowych: U12 oraz U11. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
21 stycznia 2019

„Jesteś tym, czym nazywasz innych – przeciwko hejtowi w Internecie”

Pod takim tytułem, w szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Lubliniecki, odbyły się spotkania psychologów z Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu z uczniami i ich rodzicami.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
17 stycznia 2019
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu film promocyjnyMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348