Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko Inspektora do Wydziału Finansowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
19 czerwca 2019

Ogłoszenie o możliwości odbioru wyciągów z Uproszczonego Planu Urządzania Lasu zawierającego zadania gospodarcze dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych w gminie Ciasna

Starostwo Powiatowe w Lublińcu informuje o możliwości odbioru wyciągów zawierających zadania gospodarcze określone w Uproszczonym Planie Urządzenia Lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych w gminie Ciasna na okres: 01.01.2019r. -31.12.2028r.

Wyciągi można odbierać osobiście w Urzędzie Gminy Ciasna: ul. Nowa 1a, 42-793 Ciasna, nr biura 9 w godzinach pracy urzędu: pn. - pt.: 7.30 - 15.30 w terminie do dnia: 31.12.2019r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
14 czerwca 2019

XIV Powiatowy Turniej Badmintona dla dzieci

Zorganizowany przez stowarzyszenie STB Energia turniej badmintona dla dzieci zgromadził prawie trzydzieścioro małych uczestników. Na kortach pojawili się adepci badmintona z Blachowni wraz z trenerem Danutą Maciejewską-Korbel oraz młodzi badmintoniści z Koszęcina wraz z  trenerem Grzegorzem Wójcikiem. Turniej rozegrano
w siedmiu kategoriach wiekowych. Trenerzy zwracali uwagę na grę fair play oraz zadbali o miłą atmosferę na meczach. Dla wielu uczestników był to pierwszy w życiu turniej. Młodzi sportowcy zdobyli medale i z uśmiechem na twarzy podziękowali za organizację przedsięwzięcia.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
14 czerwca 2019

II edycja ogólnopolskiego turnieju „Sporting Cup 2019”

8 czerwca br. na Stadionie Miejskim w Lublińcu odbyła się II edycja ogólnopolskiego turnieju „Sporting Cup 2019”. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął starosta Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
14 czerwca 2019

Być dobrym - tylko tyle i aż tyle! - hasło motywujące do działania osoby związane z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu

„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela”-  Jan Paweł II.

To właśnie serce jest swoistym symbolem lublinieckiej szkoły, która należy do Stowarzyszenia „Szkół z Sercem”. Patronem placówki jest wybitny kardiolog prof. Zbigniew Religa. Jednak nie zdobyte tytuły ani powoływanie na wybitne postaci, stanowią o „sercu” miejsca, z którym tylu uczniów i słuchaczy związało kilka lat swojego życia.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
12 czerwca 2019

Wywalczyła III miejsce w ogólnopolskim konkursie i grant dla szkoły! Brawo Julia!

W 2019 roku obchodzimy stulecie powstania Polskiego Towarzystwa  Matematycznego, założonego w 1919 roku w Krakowie. Z inicjatywy profesorów Oddziału Krakowskiego, rok 2019 ogłoszony został Jubileuszowym Rokiem Matematyki. Z tej wyjątkowej okazji mBank zorganizował Ogólnopolski Konkurs Matematyczny pt. „Wielcy polscy matematycy znani i nieznani”, w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu: Julia Wieczorek z klasy 2 LO i Piotr Kulisz wraz z Szymonem Kosem z klasy 1 TI.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
11 czerwca 2019

„Kazikowi” Informatycy Mistrzami Polski

W sobotę 8. czerwca e-sportowa drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu w składzie: Kamil Schiewe, Grzegorz Michalik, Daniel Cebulski, Dawid Cebulski, Dastin Klupś, wybrała się do Krakowskiej Tauron Areny na LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie, na które zakwalifikowała się poprzez wygranie turnieju w Siemianowicach Śląskich.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
11 czerwca 2019

Gala z okazji święta „Weterana Misji poza Granicami Państwa”

Artyści Klubu Jednostki Wojkowej Komandosów przygotowali koncert z okazji Ogólnopolskich Obchodów Święta Weterana Misji poza Granicami Państwa. To święto wszystkich żołnierzy, którzy pełnili bądź nadal pełnią służbę na misjach zagranicznych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
10 czerwca 2019

Sukces uczennic z „Mickiewicza”

Emilia Jaworska oraz Aleksandra Just z klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Lublińcu dotarły do finału ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego – V Edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
10 czerwca 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348