Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto ludzi realizujących życiowe pasje w zawodzie nauczyciela. Swoją pracą nauczyciel zachęca do nauki, kształtuje osobowość młodego człowieka. Razem z rodzicami przekazuje dziecku najważniejsze wartości, takie jak mądrość, odpowiedzialność i uczciwość w nadziei, że dzisiejszy uczeń stanie się w przyszłości dobrym rodzicem, pracownikiem, obywatelem. Od rzetelności sprawowania tej misji zależy, jakie będzie następne pokolenie. Dziękujemy więc Wam - Drodzy Nauczyciele - i życzymy wytrwałości w realizacji niełatwego zadania kształtowania młodych umysłów.

Wicestarosta
Tadeusz Konina

Starosta
Joachim Smyła

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
10 października 2019

I posiedzenie członków Rady Społecznej SP ZOZ w Lublińcu w kadencji 2019-2023

Dnia 9 października br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublińcu odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Społecznej SP ZOZ. Podczas spotkania starosta Joachim Smyła, wicestarosta Tadeusz Konina i sekretarz powiatu Sylwia Fronczek wręczyli powołania do pełnienia funkcji w Radzie Społecznej. W posiedzeniu uczestniczył również dyrektor Szpitala Powiatowego Tomasz Piechniczek oraz przedstawiciele samorządów zawodów medycznych.

Nominację otrzymali: Jerzy Cyrulik – Przewodniczący Rady Społecznej SP ZOZ oraz członkowie: Krzysztof Tylec, Zygmunt Tabor i Sandra Malitowska.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
9 października 2019

Chór „Lutnia” z Koszęcina śpiewa już 100 lat!

5 października br. w sali widowiskowej koszęcińskiego Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia istnienia chóru „Lutnia”. Zaproszeni goście mieli okazję do wysłuchania koncertu, który w swoim repertuarze zawierał m.in. szereg pieśni śląskich, „Pieśń wieczorną” Stanisława Moniuszki oraz „Pieśń o Wiśle” Stanisława Hadyny. Nie zabrakło również energicznych utworów pt. „Taniec węgierski” i  „Ten jeden kwiat”. Ponadto muzycy wykonali również utwory w opracowaniu muzycznym dyrygentki Stefanii Bieli. Koncert poprowadzili: dyrektor Domu Kultury w Koszęcinie Renata Pyrek oraz przyjaciel zespołu, tenor Wojciech Poprawa.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
9 października 2019

10-14 października 2019 - drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP na terenie kraju

Uprzejmie informujemy, iż od dnia 10 października 2019 roku od godz. 00:01 do dnia 14 października do godz. 23:59 obowiązywać będzie drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP). W związku z tym w dniach od 10 do 14 października 2019 roku do budynku Starostwa Powiatowego w Lublińcu będzie można wejść tylko wejściem głównym od strony ul. Paderewskiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
9 października 2019

„Rozmawiamy bez granic” – warsztaty w „Mickiewiczu”

W piątek, tj. 4 października br. w auli Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu odbyło się drugie spotkanie warsztatowe organizowane w ramach projektu Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja „Rozmawiamy bez granic”. Projekt promuje kulturalne rozmowy na ważne tematy i łączy pokolenia. Jego liderem jest Aleksandra Just uczennica II klasy liceum, a opiekunem Mirosława Popko.

Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu Lilianny Białas, psychologa z Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu, na temat hejtu, mowy nienawiści i agresji. Ponadto słuchacze uczestniczyli w wykładzie pt. „Manipulacja w polityce”. Warsztaty zakończono zajęciami integracyjnymi.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
8 października 2019

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia w drodze darowizny na rzecz Gminy Lubliniec

Na podstawie art. 35 ust. 1 i ust. 2  ustawy  z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 2204 ze zm.)  Zarząd Powiatu w Lublińcu podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości niezabudowanej przeznaczonej do zbycia w drodze darowizny, zapisanej w księdze wieczystej CZ1L/00052435/8 Sądu Rejonowego w Lublińcu, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego, położonej przy ul. Olchowej

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
4 października 2019

Mistrzostwa Polski w Nordic Walking

W sobotę, 28 września br. w lublinieckich lasach zorganizowano II Mistrzostwa Polski w Ultramaratonie Nordic Walking. Zawody odbywały się w kategoriach: indywidualnej, na dystansie 56 km i sztafetach 4 x 14 km. Zaplanowana trasa wiodła duktami leśnymi, które administrowane są przez Nadleśnictwo Lubliniec. Start i meta  zlokalizowane były na zrewitalizowanej „Polanie przy leśniczówce”. Patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
3 października 2019

Kolejny patronat jednej z najlepszych uczelni w Polsce - AGH w Krakowie dla "Kazika"

We wtorek 24 września podpisane zostało porozumienie dotyczące współpracy pomiędzy ZSOT a największą polską uczelnią techniczną - Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W imieniu szkoły umowę podpisała dyrektor Joanna Walczak, a AGH reprezentował prodziekan dr hab. inż. Zbigniew Niedbalski.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
3 października 2019

Sukces uczennicy z „Mickiewicza” w Ogólnopolskim konkursie pn. „Polskie więźniarki z Ravensbrück”

13 września br. w auli bł. Jakuba Strzemię w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno - Literackiego "Polskie więźniarki z Ravensbrück" pod patronatem dr Wandy Półtawskiej, która była honorowym gościem spotkania. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Pińczycach. Spośród 150 nadesłanych prac, w kategorii szkół gimnazjalnych została doceniona praca absolwentki Gimnazjum im. Św. Edyty Stein w Lublińcu - Karoliny Krupy (obecnie uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Lublińcu). W kategorii szkół gimnazjalnych Karolina zajęła trzecie miejsce.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
3 października 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348