Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Ogłoszenie

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. „Warsztaty z debaty oksfordzkiej i wystąpień publicznych”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
27 marca 2019

Konkurs plastyczny na plakat "Autyzm – by wiedzieć więcej"

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Starostwo Powiatowe w Lublińcu zorganizowało Powiatowy Konkurs plastyczny na plakat  „Autyzm – by wiedzieć więcej.” Przedsięwzięcie adresowane było do uczniów szkół średnich z terenu Powiatu Lublinieckiego. Głównym celem konkursu było propagowanie wiedzy o autyzmie. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną bądź graficzną – plakat nawiązujący do tematu w dowolnej technice płaskiej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
27 marca 2019

V Ogólnopolski Konkurs Polsko-Angielsko-Niemieckiej Wiedzy Gastronomicznej dla Niesłyszących i Słabosłyszących

W dniach 15-16 marca 2019 r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Konrada Mańki w Lublińcu już po raz piąty zorganizował Ogólnopolski Konkurs Polsko-Angielsko-Niemieckiej Wiedzy Gastronomicznej dla Niesłyszących i Słabosłyszących. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Lubliniecki i Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Celem rywalizacji było podnoszenie poziomu znajomości języka polskiego i obcego języka zawodowego, doskonalenie umiejętności kulinarnych, rozbudzanie inicjatywy, pomysłowości i kreatywności uczniów szkół gastronomicznych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
26 marca 2019

Elita budowlana z "Kazika"

Z początkiem marca br. na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbył się okręgowy etap XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, z którego do Finału Centralnego awansowało 3 uczniów klasy 4 technikum budowlanego z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych (ZSO-T): Daniel Hat (5 miejsce na Śląsku), Jacek Słodczyk (6 miejsce na Śląsku) oraz Jacek Biela (8 miejsce na Śląsku).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
26 marca 2019

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dotyczące zasad współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi

Omówione zostaną nowe druki ofert, umów i sprawozdań stosowane przy zlecaniu zadań w zakresie zadań publicznych organizacjom pozarządowym.

Szkolenie odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Lublińcu (sala konferencyjna), 4 kwietnia 2019 r.

 • 10.30-13.00 - I grupa
 • 15.30-18.00 - II grupa.

Szkolenie przeprowadzone zostanie przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (OWES), który zapewni Państwu materiały szkoleniowe i catering.

Prowadząca: Sonia Rzeczkowska – animator OWES. Ilość miejsc ograniczona.

Prosimy o zgłaszanie się do grupy I lub grupy II do 29 marca: gazeta@lubliniec.starostwo.gov.pl ,  tel. 604-612-776, (34) 35-10-505 wew. 601

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
25 marca 2019

Wezwanie do odbioru rzeczy znalezionej: Rower, typ górski i plecak z zawartością

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 roku, poz. 397), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru niżej wyszczególnionej rzeczy znalezionej, przechowywanej w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

Rower, typ górski i plecak z zawartością

Termin do odbioru rzeczy: 27.02.2021 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
22 marca 2019

Kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Lublinieckiego w roku 2019

Starostwo Powiatowe w Lublińcu informuje że, w dniach 25 marca – 19 kwietnia 2019 r. na terenie powiatu lublinieckiego odbędzie się kwalifikacja wojskowa.

Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają:

 1. Mężczyźni urodzeni w roku 2000,
 2. Mężczyźni urodzeni w latach 1995-1999, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej,
 3. Osoby urodzone w latach 1998 – 1999, które:
  1. zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
  2. zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej, i złożyły do właściwego wojskowego komendanta uzupełnień wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej.
 4. Kobiety urodzone w latach 1995 – 2000, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej lub pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2018/2019 kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami szkół lub kierunków, o których mowa w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 28 kwietnia 2017 r. w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawiania się do kwalifikacji wojskowej (Dz. U. z 2017 r. poz. 944)
 5. Osoby, które ukończyły 18 rok życia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 24 lata życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
22 marca 2019

Informacja o wyniku trzeciego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Ciasnej przy ulicy Lublinieckiej 27, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
21 marca 2019

Jednogłośne „TAK” gmin powiatu lublinieckiego dla przystąpienia do Metropolii Górnoślasko-Zagłebiowskiej

14 marca br. w Starostwie Powiatowym w Lublińcu odbyło się spotkanie w sprawie przystąpienia gmin powiatu lublinieckiego do Mertopolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. W spotkaniu uczestniczyli: członek Zarządu Województwa Śląskiego Izabela Domogała, przewodniczący Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej Kazimierz Karolczak, , starosta Joachim Smyła, wicestarosta Tadeusz Konina, członkowie Zarządu Powiatu: Alojzy Cichowski i Rufin Majchrzyk oraz burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu Lublinieckiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
15 marca 2019
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

 • Związek Powiatów Polskich
 • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
 • Jednostka Wojskowa Komandosów
 • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
 • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
 • Dobry klimat dla Powiatów
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • Bezpieczne ferie
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348