Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Królowa Nauk – matematyka – zagościła w „Mickiewiczu”

W Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu odbyła się XI edycja Regionalnego Konkursu Matematycznego im. Stefana Banacha. Do rywalizacji przystąpiło 31 uczniów z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych regionu. Były wśród nich: IX LO im. Cypriana Kamila Norwida, IV LO im. Henryka Sienkiewicza i I LO im. Romualda Traugutta w Częstochowie, I LO im. Lotników Polskich w Oleśnie, II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach, Zespół Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych oraz Zespół Szkół nr 1 m. Adama Mickiewicza w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
17 maja 2017

Nieważne, kogo znasz. Liczy się to, kogo znają ludzie, których znasz

Wielu ludzi niestety nie wie co to jest networking, a znany jest odkąd istnieje cywilizacja. Z czym to się je i co to takiego? I dlaczego cieszy się coraz większą popularnością w dużych miastach? Networking to rzetelne służenie i profesjonalne proszenie o pomoc. Ale nie taką zwykłą pomoc, ale o pomoc w nawiązaniu kontaktów biznesowych. Na całym świecie działają specjalne towarzystwa - kluby, które zrzeszają firmy o różnym profilu działalności. Podczas spotkania przedsiębiorcy przedstawiają siebie oraz swój biznes. Relacje między uczestnikami pozwalają na udzielanie rekomendacji. Bardzo często okazuje się, że sieć naszych kontaktów może pomoc właśnie tej drugiej osobie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
15 maja 2017

Z życia harcerza

Harcerze Hufca ZHP Lubliniec nie zwalniają tempa. Cały czas realizują swoje plany pracy. Zbiórki odbywają się w: Lublińcu, Oleśnie, Boronowie, Koszęcinie, Kochanowicach i Droniowicach. Aktywnie uczestniczą w życiu swoich drużyn, szkół oraz społeczności lokalnej, a kadra drużyn w każdej wolnej chwili podnosi swoją wiedzę i kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach na szczeblu, hufcowym i chorągwianym.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
15 maja 2017

Ogłoszenie

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. Festyn rodzinny.

W dniu 4 maja 2017 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Łagiewniki Małe z siedzibą w Łagiewnikach Małych na realizację zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pn. Festyn rodzinny.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Wtorek
9 maja 2017

Konkurs poezji dziecięcej "Echa dzieciństwa"

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu odbyła się już XIII edycja konkursu poezji dziecięcej "Echa dzieciństwa", nad którym patronat honorowy sprawował starosta Joachim Smyła. Młodzież prezentowała dwa wiersze. Rozbrzmiewały strofy Tuwima, Brzechwy, Kerna, Wawiłow i Marianowicza. Na scenie opowiadane były historie kłamczuchy, pająka i muchy, Michałka, pana Hilarego i inne, znane już od wczesnego dzieciństwa. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. To już nie szkolne recytacje, ale aktorskie scenki, które zachwycały młodzież i jury. Recytatorzy oceniani byli w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Wtorek
9 maja 2017

Dotyk sztuki

We wtorek 25 kwietnia, dzięki inicjatywie kadry penitencjarnej w Zakładzie Karnym w Lublińcu odbyło się niecodzienne spotkanie ze sztuką. Zakład Karny to miejsce, które raczej nie kojarzy się z galerią sztuki. Mimo to kadra penitencjarna lublinieckiej jednostki mając na celu urozmaicenie prowadzonych tam oddziaływań i poszerzenie oferty kulturalno-oświatowej dla osadzonych stworzyła możliwość zetknięcia się z twórczością malarza Andrzeja Styrny.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Niedziela
7 maja 2017

Zakład Karny w Lublińcu współorganizatorem III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej

W ramach współpracy z dr hab. Barbarą Nowak, prof. UP, Katedra Pomocy Postpenitencjarnej i Wychowania do Pracy w Instytucie Pracy Socjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zorganizowano dwudniową konferencję pt. "Socjalny wymiar pomocy postpenitencjarnej. Specyfika działań pomocowych wobec osadzonych kobiet i ich rodzin".

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Niedziela
7 maja 2017

Motocykliści dzieciom!

Duże motory, dużo motocyklistów, dużo emocji i jeszcze więcej uśmiechów dzieci - tak w skrócie można by podsumować spotkanie motocyklistów - członków klubu "Moto-Mózg" - z wychowankami Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Lublińcu. Panowie i panie zjechali na swoich motorach z całej Polski, przywieźli prezenty, ale tak na prawdę to nie one były najważniejsze. Ważniejszy był czas poświęcony dzieciom, wspólne gry, zabawy, pieczenie kiełbasek przy ognisku. Rozmowom i salwom  śmiechu nie było końca ...

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Niedziela
7 maja 2017

Najlepsi z wiedzy o regionie

Szkoła w Olszynie od wielu już lat podejmuje różnorodne działania mające na celu rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań tematyką regionalną. Jednym z nich jest organizacja konkursu wiedzy o regionie dla uczniów szkół podstawowych. W dniu 25 kwietnia br. w  Zespole Placówek Oświatowych w Olszynie po raz kolejny odbył się Międzygminny Konkurs Regionalny "Śląsk jest takie miejsce na Ziemi".  Honorowy patronat nad konkursem objął starosta Joachim Smyła oraz Iwona Burek - wójt Gminy Herby.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Sobota
6 maja 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348