Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Ogłoszenie - Oferta realizacji zadania publicznego

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. „Turniej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości o puchar Starosty Lublinieckiego”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
25 października 2018

Ogłoszenie - Oferta realizacji zadania publicznego

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. „Edukacja diabetologiczna chorych na cukrzycę i ich rodzin”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
25 października 2018

Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?

W wyborach do Rady Powiatu Lublinieckiego swoich kandydatów zgłosiły cztery komitety. Najwięcej mandatów – po sześć – uzyskały: KWW Porozumienie Samorządowe Ziemi Lublinieckiej oraz KWW Wspólnota Ziemi Lublinieckiej, pięć mandatów przypadło KW Prawo i Sprawiedliwość, a dwa KWW Ziemi Lublinieckiej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
24 października 2018

Podziękowanie

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom Powiatu Lublinieckiego, którzy wzięli udział w tegorocznych wyborach samorządowych.

 

WICESTAROSTA LUBLINIECKI
Tadeusz Konina
STAROSTA LUBLINIECKI
Joachim Smyła
czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
24 października 2018

Z sesji Rady Powiatu

W środę, 17 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublińcu odbyła się uroczysta XXVI sesja Rady Powiatu. Spotkanie samorządowców było okazją do złożenia wzajemnych podziękowań w związku z zakończeniem kadencji 2014-2018. Z tej okazji Starosta Lubliniecki Joachim Smyła wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Jerzym Cyrulikiem wręczyli radnym pamiątkowe książki pt.: „Polska. Droga do niepodlegości”, dziękując tym samym za współpracę i zaangażowanie włożone w działalność powiatowej wspólnoty samorządowej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
19 października 2018

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży (załącznik do Uchwały Zarządu Powiatu w Lublińcu Nr 1023/CLXXXVI/2018 z dnia 5 października 2018 roku).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
19 października 2018

Dzień Seniora

Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym: 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października jako Europejski Dzień Seniora. Wszystkie daty mają jednak wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia. Do najważniejszych zadań należy więc walka z wykluczeniem osób w podeszłym wieku, ułatwienie dostępu do opieki medycznej, a także do pełnego życia kulturalnego i społecznego. Na terenie powiatu lublinieckiego działa wiele stowarzyszeń skupiających seniorów, prężnie działają Uniwersytety Trzeciego Wieku, m.in. w Lublińcu i Koszęcinie, seniorzy uczestniczą w wykładach, jeżdżą na rajdy rowerowe, zwiedzają świat. Takie inicjatywy na poziomie lokalnym pomagają seniorom nie tylko aktywnie uczestniczyć w życiu, ale również zdobywać wiedzę i  rozwijać się.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
18 października 2018

Młodzież z Indii z wizytą w ZSOT

Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych już po raz drugi gościli młodzież i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły w New Delhi. Wizyta była efektem projektu „Indo-Poland”, realizowanego pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego Moniki Ziai. Młodzież z Indii odwiedziła: Kraków, Oświęcim, Tarnobrzeg, Lubliniec oraz Warszawę.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
17 października 2018

„Losy harcerzy i harcerek Hufca ZHP Lubliniec w latach 1939-1945”

Ukazała się publikacja - sfinansowana ze środków Powiatu Lublinieckiego - „Losy harcerzy i harcerek Hufca ZHP Lubliniec w latach 1939-1945”. Opracowanie jest efektem trzyletniej pracy Komisji Historycznej Hufca Lubliniec im. druhny Krystyny Rożniewskiej. W broszurze znalazło się 15 biogramów harcerzy i harcerek, którzy w latach 1923-1939 byli członkami Hufca ZHP Lubliniec, a którzy za wierność prawu harcerskiemu zapłacili najwyższą cenę.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
16 października 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu film promocyjnyMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348