Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny serdecznie zaprasza dzieci do uczestnictwa w zajęciach Artystycznego Ogniska Wokalno – Baletowego im. Elwiry Kamińskiej

w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Potrafię – śpiewam i tańczę!” - III edycja cyklu wokalnych i tanecznych warsztatów dla dzieci.

Nabór na nowy rok szkolny 2017/2018 trwa od 16 sierpnia 2017 r. i zakończy 31 sierpnia

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
29 sierpnia 2017

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Lublińcu przy ulicy Żwirki i Wigury 3, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
28 sierpnia 2017

Wspólne działanie mają we krwi

Jaka jest recepta na sukces? Jaka jest szansa, aby impreza się udała, gdy zaprosi się wiele służb mundurowych do współpracy w szczytnym celu? Taką receptę opracował Sztab Patriotycznego Lublińca - szacunek, pasję oraz szczyptę szaleństwa połączyli razem i tak powstała piękna inicjatywa i wyjątkowe wydarzenie. Pomysłodawcą imprezy był Hufiec ZHP Lubliniec, który zaprosił do sztabu Jednostkę Wojskową Komandosów, Służbę Więzienną z Lublińca, Fundację "WSPIERAM cicho i skutecznie" oraz Komendę Powiatową Policji z Lublińca. I tak - 1 sierpnia - na Bulwarze F. Grotowskiego od wczesnych godzin porannych rozpoczęła się budowa miasteczka militarno-harcerskiego. Po godzinie 10:00 patrole składające się z różnych służb mundurowych wyruszyły w miasto, aby wręczać mieszkańcom pakiety informacyjne o Powstaniu Warszawskim. Każdy odwiedzający mógł znaleźć coś dla siebie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
9 sierpnia 2017

Ogłoszenie

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. Bliżej teatru.

W dniu 3 sierpnia 2017 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dyrdy - Sośnica z siedzibą w Woźnikach na realizację zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pn. Bliżej teatru.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
9 sierpnia 2017

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w najem

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w najem (załącznik do Uchwały Zarządu Powiatu w Lublińcu Nr 654/CXVII/2017 z dnia 19 lipca 2017 roku).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
4 sierpnia 2017

Starosta spotkał się ze Śląskim LZS

W Starostwie Powiatowym, 31 lipca br., starosta Joachim Smyła spotkał się z członkami Zarządu Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe: Andrzejem Sadlokiem – prezesem, Teresą Zarobkiewicz, Stefanem Ekiertem, Henrykiem Malcherem, Andrzejem Wojtanowiczem, Jackiem Staniewskim, Andrzejem Lacelem, Henrykiem Pasko i Czesławem Żaczkiem.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
3 sierpnia 2017

Wezwanie do odbioru rzeczy znalezionej: rower marki UNIVERSAL koloru szarego

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 roku, poz. 397), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru niżej wyszczególnionej rzeczy znalezionej, przechowywanej w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

Rower marki UNIVERSAL koloru szarego.

Termin do odbioru rzeczy: 9 lipca 2019 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Czwartek
3 sierpnia 2017

Krajowy trening systemu syren alarmowych

W dniu 1 sierpnia 2017 roku (wtorek) o godzinie 1700 zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania      i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W ramach treningu emitowany będzie przez syreny alarmowe dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
28 lipca 2017

"PATRIOTYCZNY LUBLINIEC - ODDAJ HOŁD POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM"

1 sierpnia w Lublińcu odbędzie się wydarzenie o charakterze patriotycznym pod nazwą "Patriotyczny Lubliniec - oddaj hołd Powstańcom Warszawskim". Organizatorzy: Hufiec ZHP Lubliniec, Jednostka Wojskowa Komandosów, Komenda Powiatowa Policji, Służba Więzienna z Lublińca oraz Fundacja "WSPIERAM cicho i skutecznie" połączyli swoje siły, aby po raz pierwszy z takim rozmachem wspólnie uczcić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
28 lipca 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348