Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

NIEŚ POMOC MASZ JĄ WE KRWI

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
9 stycznia 2017

Ogłoszenie

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. "Koncert kolęd i pastorałek".

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
9 stycznia 2017

Pomagamy seniorom

„Od juniora dla seniora”- pod takim hasłem w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kochcicach pod kierownictwem nauczycieli: Katarzyny Gambuś i Sabiny Kompały zorganizowano akcję charytatywną polegającą na pomocy seniorom z Kochcic. Przy pomocy pracownika z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kochanowicach - Beaty Broniarek udało się otrzymać listę osób do których dzieci z klasy III I V roznosiły paczuszki. Radość osób obdarowanych była ogromna. Towarzyszył im uśmiech i niejednokrotnie łzy wzruszenia. Uczniom w całej akcji towarzyszyło motto „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest. Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”(św. Jan Paweł II).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
5 stycznia 2017

Drużyna debat oksfordzkich wywalczyła kolejny awans !

12 grudnia br. w Domu Śląskim – siedzibie Związku Górnośląskiego w Katowicach odbyły się eliminacje grupowe Śląskiego Turnieju Debat Oksfordzkich. Drużyna „Mickiewicza” znalazła się w grupie drugiej z II LO z Siemianowic Śląskich, I LO z Żor, I LO z Katowic i III LO z Dąbrowy Górniczej. Wojciech Dyczkowski, Jakub Pietrek, Michał Świtała i Wiktor Materan debatowali nad tezami Współcześni Górnoślązacy w zbyt małym stopniu znają wielokulturowe dziedzictwo regionu, Muzyka to najlepszy towar eksportowy Górnego Śląska w dziedzinie kultury oraz  Kopalnia na Śląsku to żywicielka. Ich zmagania zakończyły się sukcesem – drużyna wywalczyła awans do kolejnej fazy rozgrywek, która odbędzie się w styczniu 2017 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
4 stycznia 2017

Uroczysty Finał Dni Mickiewiczowskich

Tegoroczny finał Dni Patrona Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza odbył się wcześniej niż zwykle. Już 9 grudnia w auli Adasia  przed zaproszonymi gośćmi i uczniami Zespołu Szkół  wystąpili laureaci konkursów.  Wśród nagrodzonych znaleźli się także  uczniowie gimnazjów powiatu lublinieckiego, którzy wzięli udział w dwóch konkursach – recytatorskim oraz wiedzy o życiu i twórczości Adama Mickiewicza.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
4 stycznia 2017

Dominika Drumowicz - utalentowana artystka.

8 listopada w Lublinieckim Miejskim Domu Kultury odbył się wernisaż prac Dominiki Drumowicz- uczennicy klasy pierwszej Zespołu Szkół nr 1  im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili między innymi: Burmistrz p. Edward Maniura, Wiceburmistrz p. Anna Jonczyk - Drzymała, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Gabriel Podbioł oraz wielu innych znakomitych gości. Dominika swoje prace tworzy od dwóch lat, jednak jej przygoda z malarstwem rozpoczęła się o wiele wcześniej, kiedy to zaczęła uczęszczać na zajęcia kółka plastycznego. To tam został odkryty jej talent.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
4 stycznia 2017

Dziękujemy za prezenty!

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze ze wszystkich świąt. Mają swój specyficzny klimat i otaczają je wręcz magiczne rytuały. Uwielbiają je zwłaszcza dzieci. To wtedy ubiera się choinkę, robi ozdoby świąteczne, wszędzie unosi się zapach pierników. Świąteczne obdarowywanie się prezentami jest chyba jedną z przyjemniejszych tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Pod tegoroczną choinką w Domu Dziecka znalazły się również prezenty podarowane przez lublinieckiego przedsiębiorcę – Dariusza Krawczyka.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
4 stycznia 2017

Ekologiczne spotkanie dla nauczycieli

Ośrodek Edukacyjny Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego (ZPKWŚ) w Kalinie zorganizował przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Lublińcu spotkanie dla nauczyciel z terenu powiatu lublinieckiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
4 stycznia 2017

Klaudia Mika i Daniel Wydmuch nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym!

W gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach o tytuł najlepszego mówcy w kraju rywalizowało  25 finalistów wybranych wśród setek uczestników z całej Polski. Do ostatniego etapu XIX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego zakwalifikowali się także uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu – Klaudia Mika i Daniel Wydmuch.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
4 stycznia 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348