Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Gotowi do startu!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu realizuje drugi, i zarazem ostatni, rok realizacji projektu „Gotowi do startu!”. Projekt o sugestywnej nazwie przeznaczony jest do młodzieży u progu dorosłego życia. Biorą w nim udział osoby usamodzielniane, objęte pieczą zastępczą oraz przebywające w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
7 czerwca 2017

Ogłoszenie

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. IV Rodzinny Rajd Rowerowy pn. Rowerem nad Małą Panew.

W dniu 31 maja 2017 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Lisowice w Województwie Śląskim na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. IV Rodzinny Rajd Rowerowy pn. Rowerem nad Małą Panew.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Wtorek
6 czerwca 2017

Ogłoszenie

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. Mecz towarzyski OSP i MDP.

W dniu 31 maja 2017 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kochcicach na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. Mecz towarzyski OSP i MDP.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Wtorek
6 czerwca 2017

Oko w oko z borsukiem - zwierzęta leśne w przedszkolu

W przedszkolu w Kochanowicach dzieci miały okazję poznać zwierzęta leśne oko w oko. Kierownik Ośrodka Edukacyjnego ZPKWŚ w Kalinie Krystyna Bartocha wspólnie z Czesławem Tyrolem z Nadleśnictwa Koszęcin zorganizowała zajęcia dla dzieci pt. „Zwierzęta województwa śląskiego”. Wszystkie grupy wiekowe przedszkolaków mogły więc stanąć oko w oko z borsukiem, wiewiórką czy myszołowem (eksponatami zwierząt) oraz posłuchać sygnałów z trąbki myśliwego. Odbył się również quiz z zagadkami leśnymi, podczas którego okazało się że nasze maluchy mają dużą wiedzę o lesie i przyrodzie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
6 czerwca 2017

Wezwanie do odbioru rzeczy znalezionej: rower damka marki Romet Jubilat koloru czarnego

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 roku, poz. 397), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru niżej wyszczególnionej rzeczy znalezionej, przechowywanej w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

Rower damka marki Romet Jubilat koloru czarnego.

Termin do odbioru rzeczy: 01.06.2019 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Wtorek
6 czerwca 2017

Ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w Lublińcu informuje, że w dniach 6 - 8 czerwca 2017 r. (termin zapasowy 9 czerwca 2017 r.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenie RENEGADE - SAREX.

Jednym z elementów prowadzonych ćwiczeń będzie symulacja naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej  przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W trakcie ćwiczenia odbędzie się trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.

W ramach treningu emitowany będzie dźwięk modulowany trwający trzy minuty oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty oznaczający odwołanie alarmu.

Trening systemu alarmowania i ostrzegania nie będzie prowadzony w godzinach nocnych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
5 czerwca 2017

Ogłoszenie

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr 230/XV/2016 Rady Powiatu w Lublińcu z dnia 19 grudnia 2016 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Lublinieckiego w 2017 roku.

Uwagi proszę przesyłać na adres: Starostwo Powiatowe, Wydział Obsługi Rady i Zarządu, Polityki Społecznej i Zdrowia, ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec lub drogą mailową na adres: wrsz@lubliniec.starostwo.gov.pl do dnia 9 czerwca 2017 roku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
5 czerwca 2017

Zawody w udzielaniu pierwszej pomocy

W Katowicach, 20 maja br., odbył sie wojewódzki etap XXV Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Nasz powiat reprezentowała drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu. Ekipa w składzie: Magdalena Stemarowicz, Monika Kosiada, Miłosz Grobara, Mateusz Zdziebko i Marcin Mzyk musiała zmierzyć się z czterema pozoracjami, testem wiedzy oraz testem umiejętności wykonywania resuscytacji krążeniowo oddechowej. Z dumą możemy poinformować, iż młodzież zdobyła III miejsce, a warto zaznaczyć, iż w zawodach brały udział także ekipy ze szkół medycznych. 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
2 czerwca 2017

Przebudowa drogi powiatowej nr 2350 S - ulicy św. Anny w Lublińcu

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 5 czerwca br. rozpoczyna się przebudowa drogi powiatowej nr 2350 S - ulicy św. Anny w Lublińcu. Prace remontowe podzielone będą na trzy etapy. Podczas realizacji pierwszego z nich zamknięty zostanie odcinek od ulicy Lisowickiej do skrzyżowania z ulicą Wyszyńskiego (planowany termin realizacji od 05.06. do 30.06. br.). Skrzyżowanie ulicy św. Anny z ulicą Wyszyńskiego będzie jednak przejezdne, ponieważ remont przeprowadzony będzie metodą połówkową. Realizacja drugiego etapu zadania związana będzie z wyłączeniem z ruchu odcinka od ulicy Wyszyńskiego do ronda ks. J. Popiełuszki (planowany termin realizacji od 03.07. do 05.08. br.).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
31 maja 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348