Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Z sesji Rady Powiatu

W środę, 17 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublińcu odbyła się uroczysta XXVI sesja Rady Powiatu. Spotkanie samorządowców było okazją do złożenia wzajemnych podziękowań w związku z zakończeniem kadencji 2014-2018. Z tej okazji Starosta Lubliniecki Joachim Smyła wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Jerzym Cyrulikiem wręczyli radnym pamiątkowe książki pt.: „Polska. Droga do niepodlegości”, dziękując tym samym za współpracę i zaangażowanie włożone w działalność powiatowej wspólnoty samorządowej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
19 października 2018

Dzień Seniora

Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym: 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października jako Europejski Dzień Seniora. Wszystkie daty mają jednak wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia. Do najważniejszych zadań należy więc walka z wykluczeniem osób w podeszłym wieku, ułatwienie dostępu do opieki medycznej, a także do pełnego życia kulturalnego i społecznego. Na terenie powiatu lublinieckiego działa wiele stowarzyszeń skupiających seniorów, prężnie działają Uniwersytety Trzeciego Wieku, m.in. w Lublińcu i Koszęcinie, seniorzy uczestniczą w wykładach, jeżdżą na rajdy rowerowe, zwiedzają świat. Takie inicjatywy na poziomie lokalnym pomagają seniorom nie tylko aktywnie uczestniczyć w życiu, ale również zdobywać wiedzę i  rozwijać się.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
18 października 2018

Młodzież z Indii z wizytą w ZSOT

Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych już po raz drugi gościli młodzież i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły w New Delhi. Wizyta była efektem projektu „Indo-Poland”, realizowanego pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego Moniki Ziai. Młodzież z Indii odwiedziła: Kraków, Oświęcim, Tarnobrzeg, Lubliniec oraz Warszawę.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
17 października 2018

„Losy harcerzy i harcerek Hufca ZHP Lubliniec w latach 1939-1945”

Ukazała się publikacja - sfinansowana ze środków Powiatu Lublinieckiego - „Losy harcerzy i harcerek Hufca ZHP Lubliniec w latach 1939-1945”. Opracowanie jest efektem trzyletniej pracy Komisji Historycznej Hufca Lubliniec im. druhny Krystyny Rożniewskiej. W broszurze znalazło się 15 biogramów harcerzy i harcerek, którzy w latach 1923-1939 byli członkami Hufca ZHP Lubliniec, a którzy za wierność prawu harcerskiemu zapłacili najwyższą cenę.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
16 października 2018

Zawodniczka STB Energia podwójną medalistą na Mistrzostwach Polski Juniorów

W ubiegły weekend w białostockim Centrum Badmintona rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców 2018. Rozgrywki były niezwykle istotne, ponieważ po ich zakończeniu dokonano wyboru składu reprezentacji Polski, która pojedzie na Mistrzostwa Świata Juniorów do Kanady.

W turnieju wystartowało ponad 130 zawodników z całego kraju, a wśród nich gracz lublinieckiego klubu – Agnieszka Foryta. Po niezmierzonych trudach i walce zdobyła 2 medale: srebrny w grze mieszanej i brązowy w grze deblowej kobiet. Dzięki kolejnym sukcesom, które udało się osiągnąć – Agnieszka została powołana do składu reprezentacji Polski.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
12 października 2018

Inauguracja projektu „Lubliniec - miasto wielu historii”

5 października br. w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza odbyła się inauguracja projektu realizowanego przez młodzież w ramach IV edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął starosta Joachim Smyła.

Oficjalna część spotkania rozpoczęła się wykładem Bartłomieja Zbączyniaka nt. historii Hufca ZHP w Lublińcu w latach 1920-1939. Prelegent przedstawił bardzo ciekawą prezentację, której z zainteresowaniem słuchali wszyscy uczestnicy spotkania.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
12 października 2018

Uczniowie z SOSW zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół gastronomicznych

Uczniowie Technikum nr 4, klasy o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych  – Piotr Kopcik i Robert Maks zostali laureatami konkursu na najlepszy przepis kulinarny. Organizatorem wydarzenia było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Regulamin konkursu obligował, aby w przepisie został wykorzystany minimum jeden produkt, który jest zarejestrowany albo aplikuje o rejestrację jako „Chroniona Nazwa Pochodzenia”, „Chronione Oznaczenie Geograficzne” oraz „Gwarantowana Tradycyjna Specjalność”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
12 października 2018

Dzień Edukacji Narodowej

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
11 października 2018

Uroczysta premiera książki

5 października odbyła się uroczysta premiera przewodnika historycznego "Śladami historii" autorstwa Bogusława Hrycyka. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. członkowie Zarządu Powiatu, radni, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu lublinieckiego, dyrektorzy szkół, członkowie redakcji magazynu społeczno-kulturalnego Ziemia Lubliniecka”, pasjonaci kultury i historii regionalnej. Przybyłych do hotelu Zamek Lubliniec powitał starosta Joachim Smyła, który następnie oddał głos autorowi ksiażki – Bogusławowi Hrycykowi.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
9 października 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu film promocyjnyMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348