Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››
d25491-transportpowiat_banner.jpg

"Muzyka Królestwa Neapolu" w ramach Warsztatów Muzyki Dawnej - Letniej Szkoły Artystycznej 2019

Tegoroczne letnie warsztaty w siedzibie Zespołu „Śląsk” w Koszęcinie skoncentrowane będą na literaturze muzycznej Królestwa Neapolu, stylistyce Alessandra Scarlatti’ego, Giovanni’ego Battisty Pergolesi’ego, Leonarda Leo, Leonarda Vinci, Francesca Durante i innych kompozytorów europejskich pochodzących z Neapolu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
26 lipca 2019

Kołobrzeg zdobyty – artyści z JWK wrócili do Lublińca z medalami

W Kołobrzeskim Centrum Kultury zorganizowano XXI Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego 2019 pod nazwą „Dzieci dla Pokoju”. Artyści z Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów wywalczyli tytuł Laureata I Stopnia oraz nagrodę specjalną Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. Zdobyli także nagrodę specjalną Dowódcy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Macieja Jabłońskiego oraz nagrodę Młodzieżowej Rady Artystycznej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
25 lipca 2019

Dzień otwartej strażnicy

Podczas obchodów Dnia otwartej strażnicy w Komendzie Powiatowej PSP w Lublińcu zorganizowanych w ramach projektu Nasz Powiat – Nasze Pasje” odbyła się  akcja społeczna pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
18 lipca 2019

Matura 2019 w powiecie lublinieckim

Dzięki uczniom szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat lubliniecki, odnieśliśmy w bieżącym roku ogromny sukces. Brawa i gratulacje należą się tegorocznym maturzystom oraz ich nauczycielom.

Ogłoszone na początku lipca przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie wyniki matur są dowodem tego, że szkoły powiatowe kształcą swoich uczniów na bardzo wysokim poziomie. Zgodnie z wynikami podanymi przez OKE, uczniowie z lublinieckich szkół ponadgimnazjalnych osiągnęli bardzo dobry wynik w skali województwa.  

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
17 lipca 2019

Krajobraz po rekrutacji

W rekrutacji elektronicznej do szkół prowadzonych przez Powiat Lubliniecki uczestniczyło 909 uczniów, którzy w pierwszej preferencji wybrali właśnie te szkoły. Wśród nich znalazło się 411 absolwentów szkół gimnazjalnych i 498 absolwentów szkół podstawowych.

W Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu o miejsce walczyło 187 absolwentów szkół podstawowych oraz 149 absolwentów gimnazjów. Niewiele mniej uczniów wybrało Zespół Szkół nr 1 w Lublińcu: 138 absolwentów szkół podstawowych oraz 130 absolwentów gimnazjów. W pozostałych szkołach, tj. w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu o miejsce ubiegało się  141 absolwentów szkół podstawowych oraz 100 absolwentów gimnazjów, natomiast w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu: 32 absolwentów szkół podstawowych oraz 32 absolwentów gimnazjów.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
17 lipca 2019

Akcja Honorowego Krwiodawstwa

26 lipca br. na rynku w Lublińcu odbędzie się Akcja Honorowego Krwiodawstwa, której organizatorami są: Klub Honorowych Dawców Krwi "Commando", Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu, Polski Czerwony Krzyż Oddział Lubliniec, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz Hufiec ZHP Lubliniec.

Akcja, której celem jest nie tylko zbiórka krwi, ale także propagowanie idei krwiodawstwa i uświadamianie, że krew to w wielu sytuacjach jedyny lek, który może uratować życie zorganizowana zostanie z okazji obchodów 100-lecia istnienia Polskiej Policji. Akcja rozpocznie się o 9:00 i potrwa do 15:30.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
15 lipca 2019

Święto Policji

11 lipca br. na terenie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia istnienia Polskiej Policji zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Lublińcu. W obchodach wzięli udział, m.in. przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z jednostką.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
11 lipca 2019

Dyżury Przewodniczącego Rady Powiatu

Uprzejmie informujemy, iż dyżury Przewodniczącego Rady Powiatu w dniach: 12, 19, 26 lipca 2019 roku nie odbędą się z powodu zaplanowanego urlopu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
8 lipca 2019

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko Podinspektora do Wydziału Finansowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
29 maja 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348