Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Uczyli się zawodu we Włoszech

Uczniowie 3 klasy Technikum nr 3 Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu odbyli 4 tygodniowe praktyki we Włoszech. Na zagraniczne staże wyjechało 11 uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, którzy poznawali tajniki zawodu w  hotelach: Meeting w Bellarii Igea Marina, Corallo i Villa Maria w Cesenatico oraz Venezia w San Mauro Mare. Uczniowie byli zadowoleni z przydzielonych  miejsc i zadań, każdy mógł wykonywać czynności zawodowe, w których czuje się najlepiej. Młodzi ludzie pracowali w dwóch obszarach gastronomii, przy produkcji potraw i napojów oraz na sali przy obsłudze klientów hotelu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
30 maja 2019

Koncert fińskiej formacji „Frigg” w siedzibie Zespołu „Śląsk”

31 maja 2019 roku o godz. 18:00 zapraszamy do siedziby Zespołu „Śląsk” na koncert fińskiej formacji „Frigg”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
30 maja 2019

Dzielę się sercem

Zapraszamy na wystawę fotografii Marii Kubickiej – młodej, zdolnej artystki o wyjątkowych umiejętnościach zatrzymywania chwili w obiektywie swojego aparatu. Wystawę można zobaczyć już 3 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu w trakcie gali „Życie jest piękne bo….”

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
30 maja 2019

Raport o stanie Powiatu Lublinieckiego za 2018 rok

Na podstawie art. 30a ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym, Zarząd Powiatu w Lublińcu przedstawia raport o stanie Powiatu. Raport został sporządzony w układzie zadaniowym – wynikającym z art. 4 ustawy o samorządzie powiatowym. Poziom zadań realizowanych przez Zarząd Powiatu ma bezpośrednie przełożenie na codzienną jakość życia.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
29 maja 2019

Otwarcie nowej hali firmy EJOT

W sobotę, tj. 25 maja br. miało miejsce uroczyste otwarcie nowej hali, należącej do firmy EJOT Polska sp. z o.o. sp. k. To drugi etap rozbudowy zakładu w Ciasnej zrealizowany w niespełna 2 lata po ukończeniu pierwszego. W tym czasie jego produkcja zwiększyła się o ok. 30 proc., a zatrudnienie z 215 do 262 osób.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
28 maja 2019

Uwaga, zawyją syreny. To będą ćwiczenia „RENEGADE-SAREX 19”

Informujemy, że w dniu 28 maja 2019 roku Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenia „RENEGADE-SAREX 19”. Jednym z elementów ćwiczenia będą zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W trakcie ćwiczeń odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
28 maja 2019

Kampania „Twoje TAK ma znaczenie!” wystartowała po raz czwarty!

W sobotę, tj. 25 maja br. na bulwarze Franciszka Grotowskiego w Lublińcu wystartowała kampania, promująca ideę transplantacji oraz zachęcająca do prowadzenia zdrowego stylu życia. Inicjatorem kampanii jest lekarz, pochodzący z okolic Lublińca – Karol Kukowka, który podjął się organizacji kampanii, aby uświadomić jak największej liczbie osób to, co można zrobić „dla serca i od serca”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
28 maja 2019

Kampania Twoje TAK ma ZNACZENIE wystartuje po raz czwarty!

Już w sobotę, 25 maja rusza kolejna edycja przedsięwzięcia. Prawdziwa moc atrakcji czekać będzie na wszystkich, którzy odwiedzą w tym dniu Bulwar Grotowskiego. Zobaczyć można będzie m.in. miasteczko dla najmłodszych przygotowane przez Stowarzyszenie Montownia. Zainteresowani będą się mogli również spotkać z przedstawicielami Fundacji "Dr Clown". Dodatkowo zaplanowano pokazy pojazdów specjalnych: Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Organizatorzy zapraszają również na profesjonalne pokazy pierwszej pomocy oraz umiejętności sportowych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
21 maja 2019

STOPIEŃ ALARMOWY BRAVO-CRP

Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 68 z dnia 23 maja 2019 r. wprowadzające na terytorium całego kraju drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP). Ostrzeżenie obowiązuje od 23 maja od godz. 22:00, do 27 maja 2019 r. do godz. 16:00. Zarządzenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni związanymi z organizacją wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Stopnie alarmowe BRAVO-CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą monitorowały i weryfikowały, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

W związku z powyższym w dniu 27 maja 2019 roku tj. poniedziałek, do budynku Starostwa Powiatowego w Lublińcu będzie można wejść tylko wejściem głównym od strony ul. Paderewskiego.

Więcej informacji na temat wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego na stronie: www.rcb.gov.pl/stopien-alarmowy-bravo-crp-2

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
24 maja 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348