Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Hotelarze z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco–Technicznych wrócili z Cypru

Opaleni, szczęśliwi, z walizkami doświadczeń zawodowych wrócili do Polski uczniowie klas trzecich i czwartych  technikum hotelarskiego.

Przez miesiąc, od 17 marca do 14 kwietnia szesnaścioro uczniów ZSOT realizowało praktyki zawodowe w Elias Beach Hotel w Limassol na Cyprze. Przez 4 tygodnie 12 dziewcząt i 4 chłopców pracowało w recepcji, barze wewnętrznym i pool-barze, w restauracji, a także w tzw. służbie pięter.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
24 maja 2019

Grupa strażaków z wizytą we Włoszech

22 maja br. wróciła do kraju grupa strażaków - ratowników OSP GRS „Strażacy Wspólnie Przeciwko Białaczce” Nasz powiat reprezentowała dh Marta Gałuszkiewicz – przedstawiciel OSP Lubliniec i OSP Strzebiń oraz koordynator a zarazem członek zarządu stowarzyszenia. Strażacy na zaproszenie przyjaciół z ZHP zabezpieczali obchody 75. Rocznicy Bitwy pod Monte Casino. W ramach wizyty we Włoszech odwiedzili także cmentarze wojskowe w Bolonii i Loreto, gdzie spoczywają polscy żołnierze, którzy polegli
w czasie wyzwalania Italii.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
24 maja 2019

„STO LAT WOKÓŁ MUZYKI” – koncert z okazji stulecia nawiązania oficjalnych stosunków polsko-japońskich

29 maja 2019 roku godz. 18:00, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza na kolejne wydarzenie z serii „Koncerty na Zamku”. Z okazji jubileuszu stulecia nawiązania oficjalnych stosunków polsko-japońskich, w programie pt. „Sto lat wokół muzyki” wystąpią: Miho Kurihara (fortepian) oraz Piotr Nikiel (śpiew). Bezpłatne wejściówki do odbioru w recepcji Zespołu „Śląsk”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
23 maja 2019

Healthy, Strong, Happy!

W ramach strategii Powiatu Lublinieckiego „tu lubi się mieszkać” chcemy propagować zdrowy tryb życia, zdrowe odżywianie, dbanie o ciało i ducha. Na początek ruszamy z projektem „Healthy, Strong, Happy”. Pokażemy dlaczego warto zacząć uprawiać sport, nauczymy jak ćwiczyć unikając kontuzji, wyedukujemy w kwestii odżywiania, powiemy co szkodzi, a co pomaga osiągnąć optymalne wyniki. W ramach projektu rozpoczęliśmy współpracę z klubem X-Kinetic, który zorganizuje bezpłatne zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych, podczas których specjaliści pomogą młodym ludziom rozpocząć przygodę ze zdrowym trybem życia.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
23 maja 2019

Marcin Dziadkiewicz laureatem Olimpiady Historycznej!

Z radością informujemy, że uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu Marcin Dziadkiewicz został laureatem XLV Olimpiady Historycznej. Uzyskany tytuł pozwala na zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii i wynik 100% na świadectwie, co oznacza wstęp na wszystkie kierunki humanistyczne, na najbardziej prestiżowych uczelniach w Polsce.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
23 maja 2019

Wielki sportowy sukces Zuzi Luban – uczennicy „Mickiewicza”

W ramach 25. Olimpiady Młodzieży konkurowali ze sobą badmintoniści i badmintonistki walczący o medale Indywidualnych Mistrzostw Polski w kategorii Junior Młodszy. Do Suchedniowa zawitało 117 zawodników reprezentujących 15 województw, każdy z nich miał nadzieję na wywalczenie jak najlepszego wyniku. 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
23 maja 2019

Finalista konkursu wiedzy o Kanadzie „Discover Canada 2019” !

Uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Lublińcu Wiktor Małysa zdobył tytuł finalisty konkursu wiedzy o Kanadzie „Discover Canada 2019”. Wiktor od września przygotowywał się do konkursu, którego tematyka obejmowała geografię, historię, literaturę oraz współczesne życie społeczno-polityczne Kanady. Celem konkursu było zainspirowanie młodzieży do poznania kanadyjskiej tożsamości kulturowej, opartej na wielokulturowości.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
23 maja 2019

Ogromy sukces Kasi Juszczyszyn w Malezji!

Katarzyna Juszczyszyn, uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu odniosła ogromny sukces na Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców ICYS 2019 w Kuala-Lumpur, stolicy Malezji. W konferencji uczestniczyli uczniowie z 26 krajów rywalizując w 6 kategoriach: fizyka, inżynieria, ekologia, matematyka, informatyka oraz nauki przyrodnicze. 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
23 maja 2019

Sukces uczennic „Mickiewicza” w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej!

W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach odbył się etap diecezjalny XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Do finału awansowały: Anna Grabolus (I miejsce), Katarzyna Głogowska (II miejsce)Weronika Paruzel (III miejsce).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
22 maja 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348