Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Kilka słów o projekcie „Lubliniec - miasto wielu historii”

Projekt „Lubliniec - miasto wielu historii” realizują uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Ma on charakter historyczno-społeczny i organizowany jest w ramach programu „Akademia Liderów Fundacji św. Mikołaja”. Projekt ma na celu promowanie wśród mieszkańców Lublińca historii „Małej Ojczyzny” za pomocą kilku zróżnicowanych działań, m.in.: wykładów, warsztatów dla uczniów czy festiwalu planszówek. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Lubliniecki Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
4 października 2018

I Mistrzostwa Polski w ultramaratonie Nordic Walking w Lublińcu

W słoneczną sobotę, 29 września br. w Lublińcu zorganizowano Mistrzostwa Polski w ultramaratonie Nordic Walking. W turnieju wzięli udział zawodnicy z całego kraju. Sportowcy wystartowali na trasie o długości 56 km.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
4 października 2018

II Otwarty Turniej Szachowy „Szachy Lubliniec”

W niedzielę,  30 września br. w zajeździe „Tytan” w Kochanowicach rozegrano II Otwarty Turniej Szachowy pn. „Szachy Lubliniec”. Pomysłodawcą spotkania był Ludowy Klub Sportowy „Sparta” Lubliniec.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
3 października 2018

II Lubliniecka Giełda Zajęć Pozalekcyjnych

Właściciele Sieci Szkół Językowych NACZYŃSCY – Anita i Mikołaj Naczyńscy już po raz drugi zorganizowali w Lublińcu imprezę pn. Giełda Zajęć Pozalekcyjnych. W tym roku odbyła się ona na parkingu przy Galerii Jedenastka. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Lubliniecki Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
3 października 2018

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych wzięli udział w XXIV Mistrzostwach Sportowo - Obronnych

Uczestnictwo brygady „KszyKszy” – uczniów lublinieckiej szkoły w Mistrzostwach Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej stało się tradycją.

W tym roku zawody odbywały się na obiektach szkoleniowych 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu. Organizatorem mistrzostw było Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”. W militarnych zmaganiach wzięło udział
13 Stowarzyszeń Młodzieżowych z całej Polski, a wśród nich brygada uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w składzie:  Mateusz Dyla, Jakub Biernacki, Rafał Joszko, Maciej Koloch,  Kacper Marzec i Karol Senderak.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
1 października 2018

Dla Niepodległej

Podniosła atmosfera, duża dawka emocji i wzruszeń. Tak w skrócie można opisać niedzielny koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, który odbył się w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu.  Występ artystów Zespołu poprzedzony był – w związku z trwającymi już od 18 września uroczystościami ku czci św. Stanisława Kostki w roku jubileuszowym z racji 450. rocznicy jego śmierci -  mszą św. koncelebrowaną przez Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Katowickiej – ks. Adama Wodarczyka, Biskupa Pomocniczego Diecezji Gliwickiej – ks. Andrzeja Iwaneckiego, ojca Pawła Zająca OMI– Prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów oraz Proboszcza Parafii św. St. Kostki w Lublińcu - Waldemara Janeckiego OMI.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
25 września 2018

„Maecenas Silesiae” dla Starosty Lublinieckiego

Maecenas Silesiae to zaszczytne wyróżnienie dla osób, których hojność, życzliwość i sympatia dla „Śląska” pozwalają na rozwijanie działalności Zespołu. Co roku – u progu nowego sezonu artystycznego – Zespół dziękuje tym, którzy na co dzień wspierają „Śląsk” w działalności programowej i dzięki którym może godnie reprezentować polską kulturę w kraju i na świecie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
25 września 2018

Szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie od 19 września 2018

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w między 19 a 28 września 2018 r. na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
19 września 2018

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych skaczą ze spadochronem

Uczniom z lublinieckiej szkoły udało się wygrać kurs spadochronowy. Brygada z ZSZ wzięła udział w zawodach sportowo-obronnych „Proobronni 16”. Podczas dwudniowych zmagań zawodnicy musieli m.in. pokonać trasę 30 kilometrów, przeprawę wodną, tor sprawnościowy oraz wykazać się umiejętnością walki w pomieszczeniu. Do zawodów przystąpiło 18 drużyn. W kategorii męskiej i mieszanej brygada uczniów z ZSZ „Kszykszy” ustąpiła jedynie miejsca uczniom ze  Stalowej Woli i drużynie z Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Zajęcie medalowego miejsca zagwarantowało zawodnikom lublinieckiej szkoły udział w podstawowym kursie spadochronowym.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
18 września 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu film promocyjnyMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348