Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Lublinieckie badmintonistki zdobyły trzy brązowe medale na Mistrzostwach Polski

W dniach 14-16 czerwca br. w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Badmintonie. Były to bardzo udane zawody dla uczestników reprezentujących nasz powiat. W kategorii młodzieżowiec wystartował Jędrzej Wachowski, a w kategorii junior Agnieszka Foryta i Hanna Szymańska.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
2 lipca 2019

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy Referenta ds. Płac do Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
14 czerwca 2019

Realizacja projektu Erasmus+ pn. „Dobry zawód - lepsza przyszłość” w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu

Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu w latach 2019-2021 będzie realizował projekt w ramach programu Erasmus+ pn. „Dobry zawód - lepsza przyszłość”. Projekt został opracowany przez kierownika szkolenia praktycznego Renatę Pruską oraz nauczycielkę języka niemieckiego Martę Opalską i otrzymał 92/100 pkt.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
1 lipca 2019

IX Bieg Papieski

Jak mawiał św. Jan Paweł II każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistniać. Wszystkie te najlepsze wartości urzeczywistnione zostały podczas zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dyrdy - Sośnica IX Biegu Papieskiego.

Sport uczy rywalizacji w duchu fair play, pozwala czerpać satysfakcję z wygranej, uczy jak pogodzić się z goryczą porażki. Jest wspaniałym sposobem na spędzanie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi, jest lekarstwem na stres i złe samopoczucie. Wydzielane podczas wysiłku endorfiny sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi i pozytywnie nastawieni do świata – mówił Leszek Mikołajczak, członek Zarządu Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Sołectwa Dyrdy - Sośnica.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
21 czerwca 2019

XXI PIKNIK ARTYSTYCZNY "ŚWIĘTO ŚLĄSKA”

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" zaprasza do swojej siedziby na XXI edycję Pikniku Artystycznego "Święto Śląska". Przez trzy dni - od 28 do 30 czerwca - Zespół będzie świętował 66. urodziny i zakończenie sezonu artystycznego. Na publiczność czeka zróżnicowany program artystyczny oraz liczne atrakcje towarzyszące, które gwarantują dobrą zabawę całym rodzinom. Nie zabraknie muzycznych gości oraz koncertu gospodarzy - Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Świetny sposób na rodzinną inaugurację wakacji! Wstęp wolny.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
21 czerwca 2019

Internetowa rezerwacja kolejki - kolejne udogodnienia dla petentów załatwiających sprawy w Wydziale Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Już od dziś możesz sprawnie i przede wszystkim online zarezerwować termin wizyty w Wydziale Komunikacji, Drogownictwa i Transportu w Starostwie Powiatowym w Lublińcu. Rezerwacja internetowa umożliwia umówienie wizyty w urzędzie w celu załatwienia spraw takich jak: rejestracja pojazdu zakupionego w kraju bądź za zagranicą, dokonywanie adnotacji w dowodzie rejestracyjnym oraz wielu innych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
19 czerwca 2019

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko Inspektora do Wydziału Finansowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
19 czerwca 2019

Ogłoszenie o możliwości odbioru wyciągów z Uproszczonego Planu Urządzania Lasu zawierającego zadania gospodarcze dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych w gminie Ciasna

Starostwo Powiatowe w Lublińcu informuje o możliwości odbioru wyciągów zawierających zadania gospodarcze określone w Uproszczonym Planie Urządzenia Lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych w gminie Ciasna na okres: 01.01.2019r. -31.12.2028r.

Wyciągi można odbierać osobiście w Urzędzie Gminy Ciasna: ul. Nowa 1a, 42-793 Ciasna, nr biura 9 w godzinach pracy urzędu: pn. - pt.: 7.30 - 15.30 w terminie do dnia: 31.12.2019r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
14 czerwca 2019

XIV Powiatowy Turniej Badmintona dla dzieci

Zorganizowany przez stowarzyszenie STB Energia turniej badmintona dla dzieci zgromadził prawie trzydzieścioro małych uczestników. Na kortach pojawili się adepci badmintona z Blachowni wraz z trenerem Danutą Maciejewską-Korbel oraz młodzi badmintoniści z Koszęcina wraz z  trenerem Grzegorzem Wójcikiem. Turniej rozegrano
w siedmiu kategoriach wiekowych. Trenerzy zwracali uwagę na grę fair play oraz zadbali o miłą atmosferę na meczach. Dla wielu uczestników był to pierwszy w życiu turniej. Młodzi sportowcy zdobyli medale i z uśmiechem na twarzy podziękowali za organizację przedsięwzięcia.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
14 czerwca 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348