Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Konkurs o św. Janie Nepomucenie w Lisowicach

Ponad 600 uczniów z diecezji gliwickiej wzięło udział w szkolnym konkursie o czeskim świętym. Konkurs zorganizowała parafia pw. św. Jana Nepomucena w Lisowicach w ramach obchodów 25. rocznicy poświęcenia jedynego w diecezji kościoła pod tym wezwaniem.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
4 kwietnia 2019

Akcja szczepienia lisów wolno żyjących w 2019 roku

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 4.04. - 13.04.2019 r. na terenie województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Akcja będzie prowadzona przy użyciu samolotów startujących z lotniska Katowice-Muchowiec. Szczepionka zostanie zrzucona z wysokości około 200 metrów, na obszarze woj. śląskiego o powierzchni 7316 km2.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
3 kwietnia 2019

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Coroczne obchody tego dnia mają (…) zwrócić uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi.  Jak podkreśla Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych, osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka i podstawowe wolności. (…) Pomóżmy im zrealizować swój potencjał i sprawmy, by mogli oni korzystać z istniejących możliwości oraz cieszyć się dobrobytem – jest to ich prawo przyrodzone” – podkreślił w swoim przesłaniu Sekretarz Generalny ONZ, Ban Ki-moon.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
2 kwietnia 2019

Jolanta Kardas pozostaje na stanowisku dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu

W dniu 22 marca br. odbył się konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu, przy ul. Klonowej 10. Do konkursu przystąpiła jedna kandydatka – obecna dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu –  Jolanta Kardas. W wyniku przeprowadzonego postępowania, Komisja Konkursowa przedstawiła panią Jolantę Kardas jako kandydatkę na stanowisko dyrektora szkoły. Na tej podstawie, w dniu 27 marca br., Zarząd Powiatu w Lublińcu powierzył Jolancie Kardas stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu na okres pięciu kolejnych lat szkolnych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
1 kwietnia 2019

Konwent Powiatów w Koszęcinie

W siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. St. Hadyny w Koszęcinie, 28 marca,   odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego. W spotkaniu udział wziął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Członek Zarządu Województwa Śląskiego Izabela Domogała oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach Małgorzata Staś.         

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
29 marca 2019

Pobiegną śladami śląskich dinozaurów

Niebawem, bo już 1 maja tego roku, w Lisowicach – dzieci, młodzież i dorośli - pobiegną po raz ósmy „tropami śląskich dinozaurów”.

W tym roku lisowicki Bieg pojawia się w kontekście niedawnych, nowych publikacji na temat  niezwykłych odkryć, jakie w ostatnich latach miały miejsce na terenie Gminy Pawonków. Magazyn Science w Stanach Zjednoczonych opublikował, najpierw w grudniu 2018 r. w wersji elektronicznej, a następnie w styczniu 2019 r. już w wersji papierowej, obszerny artykuł opisujący najnowsze wyniki prac badawczych nad dicynodontami z Lisowic. Autorami artykułu byli Tomasz Sulej oraz Grzegorz Niedźwiedzki. Polscy naukowcy swoimi badaniami dowodzą, że wiele przemian, jakie miały miejsce pod koniec triasu (ok. 205 milionów lat temu), było do tej pory, przez naukowców na świecie, postrzeganych błędnie. Ich praca wykazała także, że ewolucja wczesnych, dużych dinozaurów drapieżnych i późnych gadów ssakokształtnych przebiegała znacznie inaczej niż do tej pory sądzono.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
27 marca 2019

Rusza kolejna edycja projektu Nasz Powiat – Nasze Pasje

25 marca br. w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie uczestników projektu Nasz Powiat – Nasze Pasje. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele instytucji kultury, sportu, stowarzyszeń oraz firm, które od lat – w ramach projektu -  angażują się w organizację bezpłatnych zajęć  podczas wakacji, wicestarosta Tadeusz Konina oraz wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Anita Naczyńska – inicjatorka projektu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
27 marca 2019

Konkurs plastyczny na plakat "Autyzm – by wiedzieć więcej"

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Starostwo Powiatowe w Lublińcu zorganizowało Powiatowy Konkurs plastyczny na plakat  „Autyzm – by wiedzieć więcej.” Przedsięwzięcie adresowane było do uczniów szkół średnich z terenu Powiatu Lublinieckiego. Głównym celem konkursu było propagowanie wiedzy o autyzmie. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną bądź graficzną – plakat nawiązujący do tematu w dowolnej technice płaskiej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
27 marca 2019

V Ogólnopolski Konkurs Polsko-Angielsko-Niemieckiej Wiedzy Gastronomicznej dla Niesłyszących i Słabosłyszących

W dniach 15-16 marca 2019 r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Konrada Mańki w Lublińcu już po raz piąty zorganizował Ogólnopolski Konkurs Polsko-Angielsko-Niemieckiej Wiedzy Gastronomicznej dla Niesłyszących i Słabosłyszących. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Lubliniecki i Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Celem rywalizacji było podnoszenie poziomu znajomości języka polskiego i obcego języka zawodowego, doskonalenie umiejętności kulinarnych, rozbudzanie inicjatywy, pomysłowości i kreatywności uczniów szkół gastronomicznych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
26 marca 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348