Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Rusza dwudziesta edycja konkursu na najlepsze realizacje urbanistyczne i architektoniczne w regionie

Celem konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego jest m.in. promocja realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną, przeciwdziałanie degradacji przestrzeni otwartej i zurbanizowanej, podnoszenie świadomości mieszkańców w zakresie kształtowania przestrzeni oraz poprawa wizerunku województwa i wzrost jego konkurencyjności. 

Do udziału w konkursie można zgłaszać realizacje z terenu województwa śląskiego, które zostały zakończone w ubiegłym roku kalendarzowym. 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
8 kwietnia 2019

APELUJEMY DO PACJENTÓW: RATUJMY SZPITALE POWIATOWE

BRAK PIENIĘDZY = ZAMKNIĘCIE NASZEGO SZPITALA

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
5 kwietnia 2019

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU POWIATU

Wszystko wskazuje na to, że zapowiadany przez związki zawodowe strajk nauczycieli dojdzie do skutku.

Zarząd Powiatu rozumie postulaty środowisk nauczycielskich. Uważamy, że nauczyciele zasługują na godne wynagrodzenie za swoją ciężką pracę.

Zarząd Powiatu podjął decyzję, że pieniądze zaplanowane w budżecie powiatu (za dni strajkowe) na wynagrodzenia nauczycieli pozostaną w gestii dyrektorów szkół.

Zarząd Powiatu

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
5 kwietnia 2019

Mistrzostwa matematyczne 2019 w Kaziku

Mimo że dzień liczby Pi mamy już za sobą - na świętowanie nigdy nie jest za późno. W czwartek, 4. kwietnia, odbyły się coroczne, już VI Mistrzostwa szkoły w grach matematycznych i logicznych. Uczestników poszczególnych konkurencji było bardzo dużo - aż 158 osób!!! Same zawody trwały niemal cały dzień - do godziny 16:15.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
5 kwietnia 2019

Sensoryczny Lubliniec – porady specjalistów

Podczas styczniowej akcji Sensoryczny Lubliniec organizowanej przez Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń rodzice mogli przyswoić wiedzę na temat prawidłowej symulacji rozwoju swoich dzieci. Spotkali się z wieloma specjalistami i jednocześnie pasjonatami w swojej dziedzinie. Chodziło o to, aby w sposób przystępny, z pełnym zrozumieniem trosk rodziców oraz życzliwością wyjaśnić, jak funkcjonują dzieci i przekazać jak najwięcej informacji, które przydadzą się w codziennym wychowaniu dzieci. Ze spotkań mogli skorzystać także sami specjaliści, którzy wymieniali się wiedzą i doświadczeniem. Grupa Sensorycznego Lublińca stanowi zespół pedagogów, psychologów, nauczycieli, logopedów, terapeutów i osób wielu innych specjalizacji, które na co dzień wzajemnie się wspierają. Powstał spontanicznie z inicjatywy Anny Trzepizur i stale się rozwija. Planowane są kolejne spotkania, m.in. dzięki dotacji z Urzędu Miasta Lubliniec, rodzice i pedagodzy będą mogli dowiedzieć się, jak wspomagać rozwój swojego dziecka przez wykorzystanie środków kultury i sztuki z wykorzystaniem mało znanych metod. Poniżej zestaw najważniejszych informacji przygotowanych po ubiegłych spotkaniach.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
5 kwietnia 2019

KWIECIEŃ - miesiącem świadomości Autyzmu

W ramach działań prowadzonych w powiecie lublinieckim przez Publiczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie planowane jest utworzenie GRUP WSPARCIA DLA OSÓB DOROSŁYCH Z ASD ORAZ ICH BLISKICH. 
Zapraszamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie podczas którego będzie można określić swoje potrzeby i nawiązać współpracę. Więcej informacji można uzyskać: 

 • na naszej stronie internetowej www.pcpr-lubliniec.pl
 • dzwoniąc na numer 34 356 32 57 lub
 • odwiedzając Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu przy ul. Sobieskiego 9
czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
5 kwietnia 2019

Marszałkowski Konkurs „Inicjatywa Sołecka”

3 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Lublińcu zorganizowano spotkanie informacyjne dotyczące Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” (MKIS) w roku 2019, w którym uczestniczyli m. in.: Michał Woś członek Zarządu Województwa Śląskiego, Jerzy Motłoch dyrektor Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego oraz przedstawiciele gmin i powiatu lublinieckiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
4 kwietnia 2019

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu rozpoczyna rekrutację do projektu „LEPSZY START”

Celem głównym projektu jest wzrost dostępności i jakości usług społecznych na terenie powiatu lublinieckiego poprzez rozwój rodzinnych form pieczy zastępczej oraz podniesienie kompetencji osób sprawujących rodzinna pieczę zastępczą.
Projekt realizowany będzie w okresie 01.03.2019 r. -28.02.2021 r.

PROJEKT SKIEROWANY JEST DO: dzieci i młodzieży przebywającej w pieczy zastępczej lub ją opuszczającej, osób pełniących funkcję rodziny zastępczej, kandydatów na rodziców zastępczych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
4 kwietnia 2019

Stypendyści projektu "Inwestujemy w talenty"

Siedmioro uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu: Joanna Bodora 3TIB, Weronika Wołowczyk 1TI, Nikola Zając 1TI, Piotr Kulisz 1TI, Filip Kudła 1 TI, Michał Walter 1LO, Kacper Bartocha 2TI zostało stypendystami projektu "Inwestujemy w talenty - IV edycja", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie poszczycić się mogą bardzo wysoką średnią, ale także uzyskaniem tytułu laureata/finalisty konkursów
i olimpiad o zasięgu co najmniej wojewódzkim. Konkursy były związane z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi, językowymi oraz ICT. Za swoje osiągniecia stypendyści z lublinieckiej szkoły otrzymają środki finansowe na zakup sprzętu komputerowego oraz pomocy dydaktycznych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
4 kwietnia 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

 • Związek Powiatów Polskich
 • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
 • Jednostka Wojskowa Komandosów
 • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
 • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
 • Dobry klimat dla Powiatów
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • Bezpieczne ferie
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348