Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››
d25491-transportpowiat_banner.jpg

Dzień Pracownika Socjalnego

W dniu 27 listopada w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublińcu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

Starosta Joachim Smyła oraz wicestarosta Tadeusz Konina złożyli życzenia oraz podziękowali przedstawicielom placówek opieki społecznej za ich codzienną pracę na rzecz drugiego człowieka, która - jak podkreślali - jest niezwykle istotna w czasach, kiedy tempo naszego życia jest ogromne i często nie zauważamy potrzeb innych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
27 listopada 2018

Pierwsza sesja Rady Powiatu w Lublińcu

W dniu 21 listopada br. odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Powiatu w Lublińcu, którą otworzył Alojzy Cichowski – najstarszy wiekiem radny. Przewodnicząca Powiatowej Komisji Wyborczej – Anna Kulig wręczyła radnym zaświadczenia o wyborze. Wszyscy radni złożyli uroczyste ślubowanie rzetelnego i sumiennego wykonywania swoich obowiązków. Do przeprowadzenia głosowań w czasie sesji powołano Komisję Skrutacyjną, która przeprowadzała techniczną część głosowań. W jej skład weszli: Renata Pyrek, Adam Konina i Błażej Niedźwiedź.

Na stanowisko przewodniczącego Rady Powiatu wybrano jednogłośnie Krzysztofa Olczyka, a wiceprzewodniczącymi zostali: Anita Naczyńska i Ernest Pogoda.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
21 listopada 2018

Podpisano umowę o współpracy

29 października br. w Starostwie Powiatowym podpisana została umowa o współpracy w Radzie Powiatu pomiędzy KWW Porozumienie Samorządowe Ziemi Lublinieckiej reprezentowanym przez Joachima Smyłę oraz KWW Wspólnota Ziemi Lublinieckiej reprezentowanym przez Tadeusza Koninę i radnymi - elektami KWW Ziemia Lubliniecka:  Grzegorza Dylę i Błażeja Niedźwiedzia.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
30 października 2018

Podpisano umowę koalicyjną

Dwa komitety, które wprowadziły największą ilość radnych do Rady Powiatu: KWW Wspólnota Ziemi Lublinieckiej oraz KWW Porozumienie Samorządowe Ziemi Lublinieckiej  zawarły w dniu 23 października, w Starostwie Powiatowym, umowę koalicyjną na mocy której zobowiązują się do realizacji założeń programowych. Umowa została podpisana przez przewodniczących tych ugrupowań: Tadeusza Koninę i Joachima Smyłę oraz radnych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
24 października 2018

Wprowadzenie Stopnia Alarmowego ALFA

Na terenie województwa śląskiego orz miasta Krakowa w związku z 24. Sesją Konferencji Stron Ramowej Konwencji ONZ w sprawie zmian klimatu COP 24, wprowadzono pierwszy stopień alarmowy ALFA. Obowiązuje on od 26 listopada do 15 grudnia.

Stopień ALFA jest najniższym z czterech stopni alarmowych, zapisanych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo oraz dla administracji publicznej, aby zachować szczególną czujność. Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania określonego stopnia, uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od przygotowania administratorów obiektów użyteczności publicznej, którzy zobowiązani są do prowadzenia ich wzmożonej kontroli.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
26 listopada 2018

Konkurs recytatorski poezji patriotycznej w CKZiU

15 listopada 2018 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu po raz dziesiąty zorganizowano Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął starosta Joachim Smyła, a jego organizatorami były: Alicja Chruściel i Anna Klimowicz.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
22 listopada 2018

Otwarcie wystawy „Sto postaci na 100-lecie niepodległości”

9 listopada br. w Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu miało miejsce otwarcie wystawy „Sto postaci na 100-lecie niepodległości”.

Wernisaż jest podsumowaniem projektu, w którym uczniowie z pięciu lublinieckich szkół podstawowych, w tym klas gimnazjalnych, mieli okazję brać udział od maja do października br. Było to możliwe dzięki intensywnej współpracy międzyszkolnej, jaka od kilku lat funkcjonuje w ramach „Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. AK”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
22 listopada 2018

Ogłoszenie

Ogłoszenie o zamiarze wszczęcia postępowania w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym, obejmującej działki nr 5299/661 k.m. 2 obręb Boronów

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
21 listopada 2018

Ogłoszenie

Ogłoszenie o zamiarze wszczęcia postępowania w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym, obejmującej działki nr 620/90 k.m. 1 obręb Boronów

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
21 listopada 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348