Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› Wydarzenia ›› Awangarda na głowie
14
MAJ
Awangarda na głowie

Awangarda na głowie

W Zespole Szkól Zawodowych w Lublińcu odbył się Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Lublinieckiego.

- To już dwunasty raz, gdy mieliśmy okazję podziwiać dzieła młodych fryzjerów z naszego regionu – mówiła Jolanta Kardas dyrektor ZSZ w Lublińcu. Pierwszy konkurs odbył się w 2006 roku, a jego tematem była fryzura karnawałowa. Od tamtego czasu setki uczestników z Lublińca i innych miejscowości  walczyło o fryzjerski laur Starosty Lublinieckiego, a motyw przewodni konkursu zmieniał się. Rywalizacja w ubiegłych edycjach poruszała tematy takie jak: "Fryzura ślubna", "Na czerwonym dywanie", czy "W rytmie flamenco". Ta długa tradycja zaowocowała odkryciem wielu talentów i stworzeniem możliwości rozwoju dla uczniów w zawodzie fryzjer ze szkół w Lublińcu, Kłobucku, Częstochowie, Oleśnie i Tarnowskich Górach.

Tematem tegorocznej  XII edycji była "Awangarda na głowie". Słowo "awangarda" z języka francuskiego oznacza "straż przednią". W sztuce oznacza zespół kierunków odrzucających dotychczasowe style, stawiających na własny świat, nienaśladujący rzeczywistości i niestroniący od abstrakcji. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wcielić się w takich awangardowych twórców, którzy przecierają szlaki w dziedzinie sztuki fryzjerskiej.

Do udział w pracach komisji konkursowej zaproszeni zostali: Anna Kołtuńska – przewodnicząca komisji, Anna Niedurny, Małgorzata Wach oraz Adam Sznober.

Zwycięzcą  XII Konkursu Fryzjerskiego o Puchar Starosty Lublinieckiego została Sylwia Karasiewicz z Wieloprofilowego Zespołu Szkół z Tarnowskich Gór. Zdobywczynią drugiego miejsca została Agata Pyka uczennica ZSZ w Lublińcu, a trzeciego - Marta Gembara również z ZSZ w Lublińcu. Dodatkowo komisja postanowiła wyróżnić Kingę Szyszkę uczennicę ZSZ w Lublińcu. Oczekiwania na wyniki konkursu wszystkim zaproszonym gościom umilał występ muzyczny uczennicy Magdaleny Droździok oraz absolwenta szkoły Daniela Poloczka.

Galeria
10ad53-1_miejsce.jpg e49706-2_miejsce.jpg e02ea8-dsc01221.jpg
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 15:17:08
Poniedziałek 14 maja 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu film promocyjnyMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348