Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› Wydarzenia ›› Dni Językowe
15
MAR
Dni Językowe

Dni Językowe

9 marca 2017 r. młodzież Mickiewicza miała okazję uczestniczyć w gali zakończenia tegorocznych Dni Językowych. Była ona zwieńczeniem kilkudniowych zmagań uczniów, którzy mogli sprawdzić swoją wiedze na temat języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Ale nie tylko o gramatykę, czy słówka w tym roku chodziło. Nowością był konkurs CULTURE VULTURE, który w tym roku skupił się na stolicy Anglii – Londynie.

Ponadto po raz kolejny potwierdziło się, że uczniowie Mickiewicza są wyjątkowo uzdolnieni muzycznie i artystycznie. Niezwykła interpretacja piosenek Eda Sheerana, czy Sii na pewno wywarły na wszystkich wielkie wrażenie, podobnie jak wystąpienia wokalistek Natalii i Agnieszki. Nie zabrakło również elementu humorystycznego w typowo brytyjskim wydaniu, gdy na scenę auli wkroczyła klasa 2a z ich interpretacją skeczu Monty Pythona Spanish Inquisition. Nie można również nie wspomnieć występu klasy 2b, która zaskoczyła swoją kompilacja znanych scen filmowych, wśród których pojawiły się min. Gwiezdne Wojny, Shrek, czy Harry Potter. Wystąpienia młodzieży mieli okazję podziwiać również uczniowie gimnazjów, a konkretnie laureaci I miejsc w konkursach Mistrz Języka i Culture Vulture na poziomie gimnazjalnym. W ramach Dni Językowych młodzież miała także okazję poznać specjalnych gości z USA – Johna i Carol, którzy odwiedzili szkołę, aby opowiedzieć o życiu w Stanach Zjednoczonych. Do obchodów Dni dołączyła się również szkolna kawiarnia BOHEMA, która serwowała w tym czasie dania z min. kuchni francuskiej, niemieckiej, czy rosyjskiej. Specjalnie dla młodzieży odbywały się także warsztaty World Talks, organizowane w ramach programu Aiesec. Prowadzone były one przez studenta z Turcji, który spotkał się z przedstawicielami wszystkich klas i podzielił się z nimi swoja wiedzą. Tegoroczne Dni Językowe dały uczniom szansę, po raz kolejny, dowiedzieć się, jak istotna jest nauka języków obcych i ich rola we współczesnym świecie.

Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 09:44:56
Środa 15 marca 2017
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348