Elita budowlana z "Kazika"

Wtorek 26 marca 2019 10:20Czas czytania: 2 min.

Z początkiem marca br. na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbył się okręgowy etap XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, z którego do Finału Centralnego awansowało 3 uczniów klasy 4 technikum budowlanego z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych (ZSO-T): Daniel Hat (5 miejsce na Śląsku), Jacek Słodczyk (6 miejsce na Śląsku) oraz Jacek Biela (8 miejsce na Śląsku).

Uczniowie uzyskali świetne wyniki punktowe, za co otrzymali tytuł finalisty olimpiady, a tym samym prawo do przyjęcia bez postępowania kwalifikacyjnego na studia, na uczelniach technicznych. Osiągnięcia indywidualne okraszone zostały sukcesem całej drużyny. Reprezentacja olimpijczyków ZSO-T, której skład dopełnili:  Błażej Gambuś, Szymon Andryszczak, Kamila Gajda i Weronika Kopyciok, zajęła 1 miejsce w gronie 19 najlepszych szkół budowlanych na Śląsku. Podkreślić należy fakt, że okręg śląski jest jednym z najmocniejszych w Polsce, co pokazuje, jak wysoki poziom zaprezentowali nasi olimpijczycy. Zadania etapu okręgowego były bardzo trudne, niejednokrotnie wykraczające poza program nauczania zawodowych przedmiotów budowlanych. Zakres tematyczny olimpiady to nie tylko wiedza z zakresu budownictwa, lecz również z matematyki, fizyki i chemii. Tegoroczny etap centralny odbędzie się w Wodzisławiu Śląskim, gdzie nasi dzielni olimpijczycy walczyć będą o jak najlepsze miejsca wśród elity budowlanej z całej Polski.

Z kolei 4 marca 2019 r. w Zespole Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach, odbył się etap regionalny VIII edycji Olimpiady Budowlanej „BUDUJ Z PASJĄ”, z którego do finału zajmując 2 miejsce awansowała drużyna ZSO-T. Skład lublinieckiej reprezentacji tworzyli: Daniel Hat i Jakub Kurda z klasy 4 TB. Rywalizacja polegała na zmaganiach drużyn, których członkowie w pierwszej kolejności indywidualnie rozwiązywali test ogólnobudowlany, a następnie w drużynach mieli do wykonania zadanie praktyczne.
O klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów obu etapów. W rywalizacji wzięło udział 12 dwuosobowych drużyn ze szkół budowlanych województwa śląskiego.

Dzielnym budowlańcom gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach obu olimpiad!

Źródło: ZSO-T Lubliniec

To może cię również zainteresować: