Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
03
LIS
Goście z Iranu i Sri Lanki w „Mickiewiczu”

Goście z Iranu i Sri Lanki w „Mickiewiczu”

Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu, w ramach wieloletniej współpracy z organizacją AIESEC, miał przyjemność gościć dwie studentki z Iranu i Sri Lanki.

- Studentki-wolontariuszki, prowadziły warsztaty językowe w języku angielskim, pokazując uczniom zwyczaje i tradycje ich krajów poprzez prezentacje multimedialne, gry, zabawy językowe i tzw. „ small talks ” czyli luźne rozmowy na luźne tematy. Młodzież wzięła również udział w konkursie kulturoznawczym o Iranie i Sri Lance, w którym mogła wykazać się wiedzą zdobytą podczas lekcji z wolontariuszkami. Mieliśmy także przyjemność gościć uczniów szkół podstawowych powiatu lublinieckiego, którzy z wielkim zaangażowaniem słuchali i rozmawiali z lektorkami - mówiła Żaneta Cierpioł, nauczycielka języka angielskiego, która prowadziła projekt.

Dzięki warsztatom młodzież „Mickiewicza” rozwinęła w sobie umiejętności komunikowania się w zróżnicowanych środowiskach, poznała kulturę innych krajów, nie wyjeżdżając ze swojego miasta. Poprzez prowadzenie wszystkich zajęć w języku angielskim, uczniowie mogli nabyć umiejętności odnalezienia się w każdej sytuacji i znajdowania rozwiązań niezależnie od wyzwań. A co najważniejsze, warsztaty były nie tylko świetnym sposobem nauki, ale też idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu i Language Tour’em, gdyż wolontariuszki mieszkały w rodzinach uczniów „Mickiewicza”.

Galeria
Goście z Iranu i Sri Lanki w „Mickiewiczu” Goście z Iranu i Sri Lanki w „Mickiewiczu”
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 15:00:22
Piątek 3 listopada 2017
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348