LIS
Goście z Iranu i Sri Lanki w „Mickiewiczu”

Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu, w ramach wieloletniej współpracy z organizacją AIESEC, miał przyjemność gościć dwie studentki z Iranu i Sri Lanki.

- Studentki-wolontariuszki, prowadziły warsztaty językowe w języku angielskim, pokazując uczniom zwyczaje i tradycje ich krajów poprzez prezentacje multimedialne, gry, zabawy językowe i tzw. „ small talks ” czyli luźne rozmowy na luźne tematy. Młodzież wzięła również udział w konkursie kulturoznawczym o Iranie i Sri Lance, w którym mogła wykazać się wiedzą zdobytą podczas lekcji z wolontariuszkami. Mieliśmy także przyjemność gościć uczniów szkół podstawowych powiatu lublinieckiego, którzy z wielkim zaangażowaniem słuchali i rozmawiali z lektorkami - mówiła Żaneta Cierpioł, nauczycielka języka angielskiego, która prowadziła projekt.

Dzięki warsztatom młodzież „Mickiewicza” rozwinęła w sobie umiejętności komunikowania się w zróżnicowanych środowiskach, poznała kulturę innych krajów, nie wyjeżdżając ze swojego miasta. Poprzez prowadzenie wszystkich zajęć w języku angielskim, uczniowie mogli nabyć umiejętności odnalezienia się w każdej sytuacji i znajdowania rozwiązań niezależnie od wyzwań. A co najważniejsze, warsztaty były nie tylko świetnym sposobem nauki, ale też idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu i Language Tour’em, gdyż wolontariuszki mieszkały w rodzinach uczniów „Mickiewicza”.

Galeria
Goście z Iranu i Sri Lanki w „Mickiewiczu” Goście z Iranu i Sri Lanki w „Mickiewiczu”
Tomasz Barczyk
Piątek 3 listopada 2017