MAR
I OGÓLNOPOLSKIE WIOSENNE WARSZTATY TRĄBKOWE

Od 16 do 18 marca w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, odbędą się I Ogólnopolskie Wiosenne Warsztaty Trąbkowe. Wydarzenie objęła patronatem honorowym Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

W zajęciach o randze masterclass weźmie udział 48 uczestników z całej Polski: uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, liceów muzycznych, studentów akademii muzycznych oraz muzyków profesjonalnie zajmujących się grą na trąbce. Oferta skierowana jest do artystów pragnących doskonalić swój warsztat gry na tym instrumencie, pod kierunkiem renomowanej kadry. Wszystkie zajęcia i wykłady będą prowadzone przez znakomitych pedagogów: prof. zw. dra hab. Stanisława Dziewiora (Akademia Muzyczna w Katowicach), prof. AM dra hab. Piotra Wojtasika (Akademia Muzyczna w Katowicach), wykładowcę katowickiej AM Sebastiana Sołdrzyńskiego oraz dra hab. Wacława Mulaka z Akademii Muzycznej w Krakowie i dra Tomasza Gluskę z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Miejscem spotkania muzyków jest zespół pałacowo - parkowy w Koszęcinie - siedziba Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", oferująca doskonałe możliwości pracy twórczej. Warunki zapewnione przez organizatorów pozwolą uczestnikom na pełne wykorzystanie cennego, warsztatowego czasu.

W czasie trzydniowych zajęć zaplanowane zostały dwa, otwarte dla publiczności koncerty. W pierwszym z nich 17 marca, w piątek, o godz. 19:30, w Sali Balowej Pałacu w Koszęcinie wystąpi pedagog I Ogólnopolskich Wiosennych Warsztatów Trąbkowych dr Tomasz Gluska - na co dzień trębacz-solista Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy i wykładowca Akademii Muzycznej w tym mieście oraz Adam Greń z Katedry Instrumentów Dętych i Perkusji Akademii Muzycznej w Katowicach. Na kolejny koncert organizatorzy zapraszają na zakończenie warsztatów, w sobotę 18 marca o godz. 17:45 do Kameralnej Sali Koncertowej - dawnej kaplicy pałacowej - w siedzibie Zespołu „Śląsk”. Podczas finałowego koncertu wystąpią zarówno pedagodzy, jak i uczestnicy zajęć.

Więcej o sylwetkach pedagogów można przeczytać: http://lsa.zespolslask.eu/pedagodzy-trabkowe/

Tomasz Barczyk
Środa 15 marca 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne