LUT
INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZEBIEGU I USTALEŃ SPOTKANIA WSPÓLNOTY SAMORZĄDOWCÓW Z TERENU POWIATU LUBLINIECKIEGO W SPRAWIE ORGANIZACJI PUBLICZNEGO TRANSPORTU ZBIOROWEGO

Spotkanie samorządowców z terenu powiatu lublinieckiego, zorganizowane w Starostwie Powiatowym w Lublińcu w dniu 22 lutego 2018 roku dotyczyło koordynacji dalszych działań w zakresie organizacji w gminach powiatu lublinieckiego publicznego transportu zbiorowego.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele powiatu, burmistrzowie i wójtowie, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Częstochowie oraz kadra kierownicza Kolei Śląskich Sp. z o.o..

Po przedstawieniu bieżącej sytuacji dotyczącej publicznego transportu zbiorowego w powiecie lublinieckim, m.in. nowouruchomionych połączeń busowych na trasie Lubliniec – Herby od dnia 21 lutego 2018 roku oraz planowanym na dzień 26 lutego 2018 roku uruchomieniu regularnych przewozów autobusowych na trasie Koszęcin – Woźniki – Tarnowskie Góry,  uczestnicy spotkania zapoznali się z informacją dotyczącą możliwości poszerzenia oferty przewozowej pociągów kursujących na trasie Lubliniec – Częstochowa – Lubliniec oraz dyskutowali o optymalizacji godzin odjazdów i przyjazdów pociągów na wspomnianej trasie.

Samorządowcy omówili również możliwość umieszczania na przystankach komunikacji autobusowej na terenie powiatu jednolitych, aktualnych tablic przystankowych. Starosta poinformował także o dalszym, sukcesywnym poszerzaniu polityki informacyjnej w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie powiatu, w tym o rozkłady przewoźników kolejowych.

Pliki do pobrania:
Mirosław Kowalik
Ogłoszenia, komunikaty
Wtorek 27 lutego 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych