MAJ
Informacja o wystąpieniu I poziomu ostrzegania (poziom informacyjny i edukacyjny - kolor żółty)

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublińcu informuje, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach pismem nr M.7011.37.7.2018 z dnia 21 maja 2018 r. poinformował, iż na terenie części województwa śląskiego wystąpił I poziom ostrzegania - informacyjny i edukacyjny - kolor żółty.

Na podstawie art. 92 ust. 1 pkt 2) 1d ustawy Prawo ochrony środowiska, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje, mając na uwadze ochronę zdrowia ludzi, że występuje ryzyko przekroczenia średnich rocznych poziomów dopuszczalnych pyłu zawieszonego PM10, PM2.5 oraz poziomu docelowego benzo(a)pirenu.

Zostały przekroczone wartości średnie z okresu dwunastu miesięcy wynoszące 40 ug/m3 dla pyłu zawieszonego PM10, 25 ug/m3 dla pyłu PM2,5 oraz 1ng/m3 dla benz(a)pirenu w PM10.

Wykaz stanowisk na których zostały przekroczone wartości poniżej do pobrania.

Pliki do pobrania:
Ostrzeżenia - jakość powietrza
Wtorek 22 maja 2018
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych