Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
20
GRU
Jego Magnificencja Rektor Politechniki Częstochowskiej w Kaziku!

Jego Magnificencja Rektor Politechniki Częstochowskiej w "Kaziku"!

Od lat ZSO-T współpracuje z Politechniką Częstochowską, a 11 grudnia 2017 roku zaszczycił nas swoją  wizytą Jego Magnificencja Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol.

Politechnika Częstochowska to najlepsza uczelnia w regionie częstochowskim i jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Ta opinia wynika z kompleksowej oceny parametrycznej wszystkich szkół wyższych w Polsce przeprowadzonej w 2017 roku przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych powołany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Została utworzona w 1949 roku i kształci około 8 tys. studentów. Oferuje 32 kierunki studiów na 6 wydziałach.

Na spotkaniu w ZSO-T Pan Rektor zapoznał uczniów z powyższymi  kierunkami studiów na Politechnice Częstochowskiej. Opowiedział o  sukcesach jej studentów, którzy m. in. zajęli drugie miejsce na świecie w konkursie zorganizowanym przez NASA-a na najlepszy łazik marsjański. Pan Rektor mówił o całej infrastrukturze uczelni, oraz o działalności kół naukowych a także organizowaniu przez studentów imprez kulturalnych, koncertów czy juwenaliów. Nie zabrakło także kilku słów o tym, jak Nasz Szanowny Gość wspinał się po szczeblach swojej kariery. Odpowiadał również na pytania zadawane przez uczniów ZSOT- u. Podsumowując Pan Rektor zachęcił wszystkich do nauki i pokazał na swoim przykładzie, że marzenia się spełniają. Uświadomił młodym ludziom, że ciężka praca i dążenie do wyznaczonych celów w swoim życiu się opłaca. 

Całe spotkanie przebiegło w szczególnie miłej atmosferze, co był zasługą sympatycznego  i bardzo medialnego Pana Profesora. Pani Dyrektor Joanna Walczak serdecznie podziękowała Szacownemu Gościowi za wyjątkowy zaszczyt, jaki spotkał naszą szkołę, gdyż z reguły Jego Magnificencja Rektor nie odwiedza osobiście szkół średnich.  

To spotkanie pozostanie na zawsze w "kazikowej pamięci".

Konferansjerkę świetnie poprowadzili Szymon Perkowski i Błażej Pyka z 2 TIB.

Grażyna Kaczorowska, Beata Dudek

Galeria
03de50-11.12_5.jpg 1946ee-11.12_6.jpg cbb858-11.12_10.jpg
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 15:13:37
Środa 20 grudnia 2017
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu film promocyjnyMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348