Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

KARTA USŁUG NR: WE/1/2008

Informacje podstawowe:
Kogo dotyczy:

Dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

• Kierujemy do Przedszkola Specjalnego Nr 9 dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących, z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz ze sprzężeniami, Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 2 dla uczniów niesłyszących i słabosłyszących, upośledzonych umysłowo oraz ze sprzężeniami w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Konrada Mańki w Lublińcu przy ul. P. Stalmacha 90,
  • pośredniczymy przy kierowaniu do szkół specjalnych prowadzonych przez inne powiaty,
  • dzieci zamieszkałe poza Powiatem Lublinieckim, kieruje się na wniosek starosty właściwego ze względu na miejsce zamieszkania dziecka do placówki - prowadzonej przez Powiat Lubliniecki - zapewniającej odpowiednią formę kształcenia zgodną z orzeczeniem.
Wymagane dokumenty:
  1. Wniosek rodziców lub opiekunów prawnych o wydanie skierowania zapewniającego dziecku formę kształcenia zalecaną w orzeczeniu. Do pobrania: wzór wniosku.
    Formularz wniosku można również pobrać w Wydziale Edukacji Starostwa Powiatowego w Lublińcu, pokój nr 16.
  2. Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
    Pozostałą dokumentację ucznia, szkoły przekazują sobie po otrzymaniu skierowania.
Opłaty:
Wolne od opłat.
Termin:
Termin składania wniosków:

Sprawy, które nie wymagają postępowania wyjaśniającego załatwia się niezwłocznie.
W przypadku sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego - nie później niż w ciągu miesiąca.
W przypadku sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania.

Komórka odpowiedzialna:
Wydział Edukacji
42-700 Lubliniec
ul. Paderewskiego 7 (pokój 16)

Tel. (34) 351 05 17
E-mail: we@lubliniec.starostwo.gov.pl

Miejsce składania wniosku:
Do szkół/placówek oświatowych właściwych ze względu na zatrudnienie nauczyciela (lub szkół w których byli zatrudnieni nauczyciele emeryci/renciści), dla których organem prowadzącym jest Powiat Lubliniecki.
Godziny urzędowania:
Poniedziałek-Piątek: 7:30-15:30
Tryb odwoławczy:

Nie przysługuje.

Podstawa prawna:
  1. Art. 127 ust. 13, 14 i 15 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (tj. Dz.U. z 2018 r. poz. 996 ze zm.).
  2. § 13 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 września 2017 r. w sprawie orzeczeń i opinii wydawanych przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1743).
Opracował:
Zatwierdził:
Rafał Kucharski
Joachim Smyła - Starosta Lubliniecki
Data sporządzenia:
2019-06-13
Pliki do pobrania:
Karty usług WE
Czwartek 13 czerwca 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych