Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

KARTA USŁUG NR: WE/1/2008

Informacje podstawowe:
Kogo dotyczy:
Dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

Kierujemy do:
  1. szkół podstawowych:
    1. Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 4 im. Marii Grzegorzewskiej dla uczniów upośledzonych umysłowo w Zespole Szkół Specjalnych Nr 2 w Lublińcu przy ul. P. Stalmacha 14,
    2. Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 2 dla uczniów niesłyszących i słabosłyszących oraz ze sprzężeniami w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Lublińcu przy ul. P. Stalmacha 90,
  2. gimnazjów:
    1. Gimnazjum Specjalnego Nr 3 dla uczniów upośledzonych umysłowo w Zespole Szkół Specjalnych Nr 2 w Lublińcu przy ul. P. Stalmacha 14,
    2. Gimnazjum Specjalnego Nr 5 dla uczniów niesłyszących i słabosłyszących oraz
    3. ze sprzężeniami w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Lublińcu przy ul. P. Stalmacha 90.
  3. pośredniczymy przy kierowaniu do szkół specjalnych prowadzonych przez inne powiaty,
  4. dzieci zamieszkałe poza Powiatem Lublinieckim, kieruje się na wniosek starosty właściwego ze względu na miejsce zamieszkania dziecka do placówki - prowadzonej przez Powiat Lubliniecki - zapewniającej odpowiednią formę kształcenia zgodną z orzeczeniem.

Uwaga:
Do szkół ponadgimnazjalnych prowadzony jest nabór zgodnie z rozporządzeniem MENiS z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. z 2004 r. Nr 26 poz. 232).

Wymagane dokumenty:
  1. Wniosek rodziców lub opiekunów prawnych o wydanie skierowania zapewniającego dziecku formę kształcenia zalecaną w orzeczeniu. Do pobrania: wzór wniosku.
    Formularz wniosku można również pobrać w Wydziale Edukacji Starostwa Powiatowego w Lublińcu, pokój nr 16.
  2. Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
    Pozostałą dokumentację ucznia, szkoły przekazują sobie po otrzymaniu skierowania.
Opłaty:
Wolne od opłat.
Termin:
Sprawy, które nie wymagają postępowania wyjaśniającego załatwia się niezwłocznie.
W przypadku sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego - nie później niż w ciągu miesiąca.
W przypadku sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w t...
Komórka odpowiedzialna:
Wydział Edukacji
42-700 Lubliniec
ul. Paderewskiego 7 (pokój 16)

Tel. (34) 351 05 17
E-mail: we@lubliniec.starostwo.gov.pl

Miejsce składania wniosku:
Kancelaria Starostwa Powiatowego w Lublińcu (ul. Paderewskiego 7) pokój nr 6 (parter).
Godziny urzędowania:
Poniedziałek-Piątek: 7:30-15:30
Tryb odwoławczy:
Nie przysługuje.
Podstawa prawna:
  1. Art. 71b ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2011 r. Nr 112, poz. 654 z późn. zm.).
  2. § 18 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 września 2008 r. w sprawie orzeczeń i opinii wydawanych przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno -pedagogicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 173, poz. 1072).
Opracował:
Zatwierdził:
Aleksandra Kowalik
Bożena Podleśka - Zastępca Naczelnika WE
Data sporządzenia:
Data aktualizacji:
2008-10-31
2011-09-23
Pliki do pobrania:
Karty usług WE
Środa 27 maja 2015
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych