PAŹ
Kilka słów o projekcie „Lubliniec - miasto wielu historii”

Projekt „Lubliniec - miasto wielu historii” realizują uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Ma on charakter historyczno-społeczny i organizowany jest w ramach programu „Akademia Liderów Fundacji św. Mikołaja”. Projekt ma na celu promowanie wśród mieszkańców Lublińca historii „Małej Ojczyzny” za pomocą kilku zróżnicowanych działań, m.in.: wykładów, warsztatów dla uczniów czy festiwalu planszówek. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Lubliniecki Joachim Smyła.

Inauguracja wydarzenia odbędzie się w piątek, 5 października br. W tym dniu zaplanowano organizację festiwalu historycznych i strategicznych gier planszowych, który połączony będzie z wykładem Bartłomieja Zbączyniaka nt. historii Hufca ZHP w Lublińcu. Wydarzenie odbędzie się w auli Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Adama Mickiewicza. Podczas festiwalu zaplanowano również rozgrywki planszowe przeznaczone dla młodszych uczestników. Ponadto odbędą się również turnieje, m.in. gry „Timeline”. Sponsorem wydarzenia jest firma REBEL, która ufundowała nagrody dla zwycięzców turniejów.
W organizację imprezy włączył się również Bytomski Klub Gier Planszowych „Planszopernik”.

Drugim wydarzeniem projektu będą warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Ta część przedsięwzięcia przewiduje zwiedzanie m.in.: Muzeum Edyty Stein w Lublińcu. Podczas wizyty uczniowie poznają historię męczennicy i świętej Kościoła katolickiego, patronki Lublińca. Spacerując po ulicach miasta, młodzież pozna historię poszczególnych budynków i postaci, które zapisały się na kartach historii Lublińca. Warsztaty zakończą się w Liceum Ogólnokształcącym  nr 1, gdzie uczestnicy projektu poznają historię szkoły.

Z kolei 29 października zaplanowano historyczny wykład dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Adama Mickiewicza.

Zakończenie projektu odbędzie się we wtorek, 6 listopada w Hotelu Zamek Lubliniec. W tym dniu zaplanowano wykład dotyczący historii Lublińca. Po wykładzie organizatorzy projektu zapraszają na występ młodzieżowego zespołu „Żadnych Braw”, który wykona utwory o charakterze patriotycznym. Dla uczestników przygotowany zostanie słodki poczęstunek.

Partnerzy projektu: Akademia Liderów Fundacji Św. Mikołaja, Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu oraz Muzeum Edyty Stein w Lublińcu.

Sponsorzy: firma REBEL, Centrum Językowe NACZYŃSCY oraz Zamek Lubliniec.

Źródło: Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu

Czwartek 4 października 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu film promocyjnyMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych