MAR
Kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Lublinieckiego w roku 2019

Starostwo Powiatowe w Lublińcu informuje że, w dniach 25 marca – 19 kwietnia 2019 r. na terenie powiatu lublinieckiego odbędzie się kwalifikacja wojskowa.

Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają:

1. Mężczyźni urodzeni w roku 2000,
  2. Mężczyźni urodzeni w latach 1995-1999, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej,
  3. Osoby urodzone w latach 1998 – 1999, które:
    1. zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
    2. zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej, i złożyły do właściwego wojskowego komendanta uzupełnień wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej.
  4. Kobiety urodzone w latach 1995 – 2000, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej lub pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2018/2019 kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami szkół lub kierunków, o których mowa w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 28 kwietnia 2017 r. w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawiania się do kwalifikacji wojskowej (Dz. U. z 2017 r. poz. 944)
  5. Osoby, które ukończyły 18 rok życia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 24 lata życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

W roku 2019 kwalifikacja wojskowa odbywać się będzie w lokalu Powiatowej Komisji Lekarskiej dla Powiatu Lublinieckiego mieszczącym się w Lublińcu ul. Grunwaldzka 48 – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (II piętro).

Nieotrzymanie wezwania do stawienia się do kwalifikacji wojskowej nie zwalnia z obowiązku stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską dla Powiatu Lublinieckiego.

UWAGA:

Osoby , które nie zgłaszają się do kwalifikacji wojskowej bez usprawiedliwienia, nie przedstawiają komisji  dokumentów, których przedstawienie zostało nakazane, odmawiają poddania się badaniom lekarskim podlegają karze grzywny, karze ograniczenia wolności lub karze pozbawienia wolności do lat 2.

Piątek 22 marca 2019
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych