Lublinieccy badmintoniści w Lörrach

Czwartek 16 lipca 2015 13:32Czas czytania: 3 min.

Reprezentacja Powiatu Lublinieckiego w badmintonie w ramach partnerstwa powiatów: Lubliniec i Lörrach wyjechała na turniej 30 Sengelen Cup Schopfheim, który odbył się 4 lipca 2015 r. w Niemczech. Do Lörrach pojechało dziewięciu zawodników: Agnieszka Foryta, Hanna Szymańska, Zuzanna Luban, Eliza Kwiatkowska, Jędrzej Wachowski, Dawid Ziarniak, Aleksandra Ptak, Anna Czempik, Piotr Białas i trenerzy – Sonia Wachowska i Tomasz Białas. Głównym celem wyjazdu do Niemiec było wzięcie udziału w Międzynarodowym Turnieju Sengelen Cup.

Już w dniu przyjazdu do Lörrach, gdzie panowały prawie tropikalne upały (37 stopni) gospodarze zapewnili nam wiele atrakcji, jedną z nich było spędzanie kilku godzin na basenie. Były skoki z trampoliny, zjazdy z wszystkich możliwych zjeżdżalni, pływanie i opalanie.
Po południu rozegraliśmy sparing z zawodnikami TSG Badminton w pobliskim Schopfheim.

Zarówno w hali, jak i na zewnątrz temperatura przekraczała 36 stopni Celsjusza, co bynajmniej nie przeszkadzało zawodnikom przez prawie trzy godziny we wszystkich możliwych układach polsko - niemieckich grać single, miksty i deble. Wieczór zakończył wspólny grill z zawodnikami klubu badmintonowego z Schopfheim.

Drugi dzień pobytu lublinieckich badmintonistów rozpoczęła wycieczka na czwarty co do wysokości szczyt pasma górskiego Gór Szwarzwaldu – Herzogenhorn. Była to wspólna wycieczka z zawodnikami Tsg Schopfheim. Ze szczytu roztaczały się piękne widoki, w dali można było zobaczyć Alpy. Po powrocie do Lörrach było wspólne wyjście na basen, mecze piłki siatkowej w międzynarodowej obsadzie, konkursy skoków na trampolinie i bardzo dobra zabawa. Wieczorem z zaprzyjaźnionymi zawodnikami niemieckimi poszliśmy na spacer po urokliwym Lörrach.

W sobotę od rana rozpoczął się turniej. Na początku były oficjalne powitania, wymiana okolicznościowych prezentów, a potem już rywalizacja sportowa. Turniej był rozgrywany w grach pojedynczych w kategorii U 9,U 11,U 13,U15 i U 17 oraz miał międzynarodową obsadę – grali w nim: Francuzi, Austriacy, Szwajcarzy, Niemcy oraz nasza drużyna. Lublinieccy zawodnicy zaprezentowali się rewelacyjnie zdobywając 4 złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal. W kategorii U-13 w finale rywalizowały o złoto dwie reprezentantki naszego powiatu, tym razem złoty medal wywalczyła Zuzanna Luban, a srebro zawiesiła na szyi Eliza Kwiatkowska. W kategorii U-15 w półfinale spotkały się dwie kolejne nasze zawodniczki. Agnieszka Foryta wygrała w trzech setach i potem wygrała finał, zdobywając złoty medal. Hania Szymańska wygrała mecz o 3 miejsce z zawodniczką z Schopfheim i zdobyła brązowy medal. W kategorii U-17 Aleksandra Ptak zdobyła złoty medal wygrywając grupę , potem półfinał i finał. W kategorii U-17 Jędrzej Wachowski wygrał kolejno cztery mecze i zdobył złoty medal. Po zakończeniu wszystkich meczy odbyła się dekoracja zwycięzców, podium, dyplomy, nagrody rzeczowe i puchar dla najlepszej drużyny, który został wręczony na ręce Sonii Wachowskiej dla reprezentacji Powiatu Lublinieckiego. Od razu po turnieju pojechaliśmy zwiedzać przepiękne szwajcarskie miasto – Bazyleę. Nocny spacer nad Renem w rozświetlonej Bazylei na pewno wszystkim na długo zostanie w pamięci.

Pomyślnie przebiegała współpraca między przedstawicielami władz samorządowych oraz trenerem klubu badmintonowego Hansem Kolodziejem i Grzegorzem Trąbskim ze Starostwa Powiatowego w Lublińcu, dzięki którym świetnie porozumiewaliśmy się między sobą.

Gospodarze ugościli nas wspaniale, zapewnili nam wiele atrakcji, czuliśmy się przez nich wręcz rozpieszczani. Zawiązały się przyjaźnie pomiędzy polskimi a niemieckimi zawodnikami. Przez te kilka dni mieliśmy okazję poprawić swój angielski i niemiecki, ponieważ całe dnie spędzaliśmy w międzynarodowym towarzystwie. Wszyscy mają nadzieję, że za rok ponownie spotkają się w Polsce.

Zawodnicy i trenerzy bardzo dziękują Panu Staroście za zorganizowanie wyjazdu do Lörrach.