Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
03
PAŹ
„Mickiewicz” Kuźnią Mistrzów Mowy Polskiej

„Mickiewicz” Kuźnią Mistrzów Mowy Polskiej

25 września reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza - w osobach: dra Sebastiana Ziółka, Pauliny Skuballi i Klaudii Pizon - wzięła udział w gali finałowej konkursu Mistrz Mowy Polskiej. Już 12 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie uczniowie odebrali nominację w siódmym plebiscycie na placówkę życia publicznego mającą niekwestionowane zasługi w pielęgnowaniu najlepszych wzorców polszczyzny, czyli Kuźnię Mistrzów Mowy Polskiej i od tego czasu cała społeczność szkolna z niecierpliwością czekała na rozstrzygnięcie tegoż plebiscytu.

Przedstawiciele szkoły, w sali Wejherowskiego Centrum Kultury, z radością odebrali nagrodę przyznaną przez kapitułę konkursu, którą reprezentowały, m.in. aktorki: Barbara Krafftówna, Magdalena Zawadzka oraz Janusz Kukuła – dyrektor Teatru Polskiego Radia. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie naszej szkoły znaleźli się w znakomitym gronie nagrodzonych, do których należą, m.in.: himalaistka Kinga Baranowska, aktor Piotr Gosztyła, dziennikarze: Jarosław Gugała z telewizji Polsat oraz Piotr Jacoń z telewizji TVN.

- Gala Mistrzów Mowy Polskiej była bardzo uroczystym wydarzeniem. Najbardziej wzruszającym momentem było wręczenie nam nagrody przez pana Janusza Kukułę – absolwenta naszej szkoły. To niesamowite przeżycie móc znaleźć się w gronie takich osobistości. Miałyśmy możliwość wysłuchania przemówień konkursowych laureatów o roli i znaczeniu języka polskiego w naszym życiu. Szczególnie zapadło nam w pamięć wystąpienie pana Jarosława Gugały, który mówił o pochodzeniu polskich słów, które swoje korzenie mają w językach Indian południowoamerykańskich, a wiele wyrazów ma zabawną etymologię. Natomiast pani Kinga Baranowska powiedziała o roli słów w sytuacjach ekstremalnych, kiedy mogą one nas wesprzeć lub pociągnąć w przepaść. To przeżycie zapadnie nam głęboko w pamięć – wspominały: Paulina i Klaudia.

Po powrocie trofeum przekazano na ręce Jadwigi Stroniewskiej, dyrektora szkoły i zgodnie przyznano mu miano jednego z najcenniejszych nagród zdobytych przez uczniów tej szkoły.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów recytatorskich, literackich, krasomówczych i debatanckich, których sukcesy sprawiły, że Zespół Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu otrzymał tak znaczące wyróżnienie.

Galeria
„Mickiewicz” Kuźnią Mistrzów Mowy Polskiej „Mickiewicz” Kuźnią Mistrzów Mowy Polskiej „Mickiewicz” Kuźnią Mistrzów Mowy Polskiej „Mickiewicz” Kuźnią Mistrzów Mowy Polskiej „Mickiewicz” Kuźnią Mistrzów Mowy Polskiej „Mickiewicz” Kuźnią Mistrzów Mowy Polskiej „Mickiewicz” Kuźnią Mistrzów Mowy Polskiej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 12:41:46
Wtorek 3 października 2017
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348