Nieważne, kogo znasz. Liczy się to, kogo znają ludzie, których znasz

Wielu ludzi niestety nie wie co to jest networking, a znany jest odkąd istnieje cywilizacja. Z czym to się je i co to takiego? I dlaczego cieszy się coraz większą popularnością w dużych miastach? Networking to rzetelne służenie i profesjonalne proszenie o pomoc. Ale nie taką zwykłą pomoc, ale o pomoc w nawiązaniu kontaktów biznesowych. Na całym świecie działają specjalne towarzystwa - kluby, które zrzeszają firmy o różnym profilu działalności. Podczas spotkania przedsiębiorcy przedstawiają siebie oraz swój biznes. Relacje między uczestnikami pozwalają na udzielanie rekomendacji. Bardzo często okazuje się, że sieć naszych kontaktów może pomoc właśnie tej drugiej osobie.

W Lublińcu po raz pierwszy odbyło się podobne spotkanie - VII Śniadanie dla Przedsiębiorczych. To inicjatywa przedsiębiorców pod nazwą Projekt Biznesowy. Dzięki cyklicznym spotkaniom wiele firm "podniosło się z kolan" ponieważ poznały odpowiednie osoby, które z ogromną chęcią, bezinteresownie poleciły komuś daną firmę, czy osobę. Szefową PB jest Karina Woźniak. 17 marca br. w Pawłowicach zorganizowała konferencję biznesową "Zmień perspektywę na biznes". Dzięki networkingowi do małej miejscowości zjechali wyjątkowi prelegenci między innymi : Paweł Tkaczyk - znawca budowania marek firm, Arek Skuza - osoba, która pozyskuje firmy do start-up'ów i Grzegorz Pietruszyński - twórca światowego lidera w automatyzowaniu list klientów Growbots. Ta konferencja pokazała także, że mała firma potrafi zrobić coś wspaniałego i wartościowego dla innych.

8 maja br. w Lublinieckim Zamku odbyło się kolejne śniadanie dla biznesu. Gościem specjalnym była firma Digital Holding z Olesna. Firma zaprezentowała  rozwiązania, dzięki którym można się wyróżnić na rynku (zwłaszcza targach i eventach branżowych lub u klienta) stosując pokaz VR i AR (wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości). Pokaz na śniadaniu odbył się na przykładzie firmy Nestro sp. z o.o. ze Starego Olesna. Na spotkanie przybyła grupa ponad 20 osób. Reprezentując różne branże z rejonu Lublińca każdy mógł przedstawić swój biznes i prośbę o rekomendację. Dzięki zaangażowaniu Piotra Widery udało się pozyskać rabaty dla uczestników śniadania oraz cenne nagrody książkowe. Projekt Biznesowy planuje kolejne spotkania na terenie Lublińca. Wszystkie potrzebne informacje znaleźć można na www.projektbiznesowy.pl.

Galeria
Mirosław Kowalik
Poniedziałek 15 maja 2017
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych