LIP
Nominacja naszej szkoły do „Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej”

12 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza otrzymał nominację przyznaną przez członków Akademii  Mistrzów Mowy Polskiej. Wyróżnienie przyznano w siódmym plebiscycie na placówkę życia publicznego mającą niekwestionowane zasługi w pielęgnowaniu najlepszych wzorców polszczyzny, czyli Kuźnię Mistrzów Mowy Polskiej. To szczególne wyróżnienie dla „Mickiewicza”, gdyż jako jedna z pięciu instytucji została niezwykle doceniona.

Nominację odebrała delegacja szkoły z rąk ubiegłorocznych laureatów plebiscytu, m. in. Przemysława Babiarza i Janusza Kukuły. Placówkę reprezentowali Paulina Skuballa, Wojciech Dyczkowski i Michał Świtała, którzy mówili o tradycjach szkoły i osiągnięciach uczniów w konkursach  krasomówczych, recytatorskich oraz turniejach debat. Dzięki uczestnikom tychże konkursów, reprezentujących szkołę w kraju, regionie i województwie, „Mickiewicz” uzyskał tę nominację.

Wśród wyróżnionej piątki znalazły się tylko dwie szkoły. Publiczna prezentacja nominowanych oznacza rozpoczęcie ogólnopolskiego plebiscytu, w czasie którego zainteresowani mogą wskazywać swoich faworytów. Akademia Mistrzów Mowy Polskiej wybierze jedną instytucję, nadając jej tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej. Każdy może oddać głos na naszą szkołę należy wejść na stronę i zagłosować: http://www.mistrzmowy.pl/2017/06/12/glosowanie-2017/. Plebiscyt trwa do 20 września. Zapraszamy wszystkich do głosowania i serdecznie gratulujemy nominacji.

Tomasz Barczyk
Poniedziałek 3 lipca 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,