PAŹ
Ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Ciasnej przy ulicy Lublinieckiej 27, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Ciasnej przy ulicy Lublinieckiej 27, oznaczonej na mapie 7 Molna obręb Ciasna jako działka nr 101/6, o powierzchni 8,5589 ha (rodzaj użytków: dr 0,1660 ha, LsIV 7,4143 ha, B-LsIV 0,9786 ha) zapisanej w księdze wieczystej CZ1L/00034064/4 Sądu Rejonowego w Lublińcu jako własność Powiatu Lublinieckiego, zabudowanej budynkiem pałacowym i budynkiem gospodarczym. Działka posiada nieregularny kształt, zbliżony do trapezu. Działka jest objęta Uproszczonym Planem Urządzenia Lasu.

W planie zagospodarowania przestrzennego gminy Ciasna, zatwierdzonym uchwałą Nr XXIV/167/2012 Rady Gminy Ciasna z dnia 29 czerwca 2012 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów w miejscowości Ciasnaw gminie Ciasna (Dz.Urz. Województwa Śląskiego z dnia 23 sierpnia 2012 r. poz. 3488) przedmiotowa nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym symbolem 1 UPP i przeznaczona jest pod tereny usług publicznych – usługi specjalistyczne z zakresu ochrony zdrowia, pomocy społecznej (w tym domy opieki społecznej i placówki opiekuńczo–wychowawcze), edukacji publicznej, kultury i kultury fizycznej. Działka leży w strefie ochrony konserwatorskiej B.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi brutto 2.200.000,00 zł.

Z nabywcą przedmiotowej nieruchomości zawarte zostaną dwie umowy tj.:

• umowa warunkowa (grudzień 2018 r.) – pod warunkiem, że Skarb Państwa reprezentowany przez Lasy Państwowe nie skorzysta z przysługującego mu z mocy prawa, prawa pierwokupu tego gruntu (art. 37a ustawy o lasach),
  • umowa przeniesienia własności nieruchomości (luty 2019 r.) po wykonaniu umowy warunkowej.

Wylicytowana cena sprzedaży nieruchomości w wymaganej wysokości płatna jest przed zawarciem warunkowej umowy sprzedaży.

Przetarg odbędzie się w dniu 14 grudnia 2018 roku o godz. 1100 w Starostwie Powiatowym w Lublińcu przy ul. Paderewskiego 7, I piętro, sala posiedzeń nr 28.

Przetarg polega na licytacji ceny wywoławczej ww. nieruchomości.

Wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej nieruchomości wynosi 220.000,00zł.

Przystępujący do ww. przetargu zobowiązani są do wpłacenia w terminie do dnia 10 grudnia 2018 roku wadium na konto Starostwa Powiatowego w Lublińcu nr 88 1020 1664 0000 3702 0190 9332 – z zaznaczeniem numeru działki. Za datę wniesienia wadium uważa się wpływ wymaganej kwoty na ww. konto.

W dniu przetargu należy przedstawić Komisji Przetargowej dowód wpłaty wadium oraz dowód osobisty oferenta; w przypadku przedsiębiorców: dowód wpłaty wadium, informację z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub wypis z krajowego rejestru sądowego, stosowne pełnomocnictwo wraz z opłatą skarbową. Pełnomocnictwo wymaga formy pisemnej poświadczonej notarialnie.

W przypadku przystąpienia do przetargu małżonków, gdy w ich małżeństwie obowiązuje ustrój wspólności ustawowej i środki przeznaczone na nabycie przedmiotowej nieruchomości pochodzą z ich majątku wspólnego lub gdy w ich małżeństwie obowiązuje ustrój wspólności majątkowej rozszerzonej na przedmioty nabywane przez któregokolwiek z nich, za środki pochodzące z ich majątków osobistych, w drodze umów sprzedaży: do przetargu winni przystąpić oboje małżonkowie osobiście lub jeden z małżonków posiadający poświadczone notarialnie pełnomocnictwo współmałżonka, zawierające zgodę na uczestnictwo w przetargu oraz odpłatne nabycie nieruchomości.

Wadium przepada na rzecz Starostwa Powiatowego w Lublińcu, jeżeli oferent, którego oferta została wybrana uchyli się od podpisania warunkowej umowy sprzedaży i/lub umowy przeniesienia własności w ustalonym miejscu i terminie.

W myśl art. 37a ust. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tj. Dz.U. z 2017 r. poz. 788 ze zm.), prawo pierwokupu przedmiotowej nieruchomości przysługuje z mocy prawa Skarbowi Państwa reprezentowanemu przez Lasy Państwowe.

W przypadku gdy prawo pierwokupu gruntu, o którym mowa w art. 37a ust. 1 ustawy o lasach, z mocy prawa przysługuje kilku podmiotom, pierwszeństwo w wykonaniu prawa pierwokupu przysługuje Lasom Państwowym.

Na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony I przetarg ustny nieograniczony w dniu 11 września 2018 roku.

Szczegółowych informacji związanych ze sprzedażą wyżej opisanej nieruchomości udziela  Wydział Gospodarowania Nieruchomościami Skarbu Państwa i Gospodarki Mieniem Starostwa Powiatowego w Lublińcu ul. Paderewskiego 7 pok. 26 lub pod nr telefonu 34 3510 509, 34 3510 537.

Pliki do pobrania:
Tomasz Barczyk
Ogłoszenia, komunikaty
Piątek 12 października 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych