Ogłoszenie o IV przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej w Lublińcu przy ulicy Sobieskiego, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego

Piątek 27 listopada 2015 13:56Czas czytania: 3 min.

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej położonej w Lublińcu przy ulicy Sobieskiego, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego, oznaczonej na mapie 6 obręb Lubliniec jako działka nr 3701/347, o powierzchni 522 m2, zapisanej w księdze wieczystej CZ1L/00006618/8 Sądu Rejonowego w Lublińcu.

W planie zagospodarowania przestrzennego miasta Lublińca zatwierdzonym uchwałą Nr 509/LVI/06 Rady Miejskiej w Lublińcu z dnia 12 czerwca 2006 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Lublińca (Dz.Urz. Województwa Śląskiego z dnia 25 lipca 2006 r. Nr 86, poz. 2443 z późn. zm.) przedmiotowa nieruchomość położona jest w strefie ochrony konserwatorskiej B9, na terenie oznaczonym symbolem 307 MW,U – tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej oraz tereny usług.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 63.000,00 zł +VAT.

Należność za sprzedaż prawa własności ww. nieruchomości jest płatna jednorazowo przed zawarciem aktu notarialnego.

Nieruchomość nie jest obciążona długami ani nie toczy się żadne postępowanie w stosunku do nieruchomości oraz nie ma przeszkód prawnych do rozporządzania nią.

Przetarg odbędzie się w dniu 29 grudnia 2015 roku o godz. 1000 w Starostwie Powiatowym w Lublińcu przy ul. Paderewskiego 7, I piętro, sala posiedzeń nr 28.

Przetarg polega na licytacji ceny wywoławczej ww. nieruchomości.

Wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej nieruchomości wynosi 6.300,00 zł.

Przystępujący do ww. przetargu zobowiązani są do wpłacenia w terminie do dnia 22 grudnia 2015 roku wadium na konto Starostwa Powiatowego w Lublińcu nr 88 1020 1664 0000 3702 0190 9332 z zaznaczeniem numeru działki. Za datę wniesienia wadium uważa się wpływ wymaganej kwoty na ww. konto. Wadium wniesione przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium wniesione przez oferenta, który przegrał przetarg podlega zwrotowi. Wadium przepada na rzecz Starostwa Powiatowego w Lublińcu, jeżeli oferent, którego oferta została wybrana uchyli się od zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości.

Koszty związane z przygotowaniem nieruchomości do sprzedaży, notarialne i sądowe ponosi nabywca nieruchomości.

Na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony I przetarg ustny nieograniczony w dniu 31 marca 2015 roku, II przetarg ustny nieograniczony w dniu 14 lipca 2015 roku oraz III przetarg ustny nieograniczony w dniu 28 października 2015 roku, zakończone wynikiem negatywnym.

Przetarg zostanie przeprowadzony w oparciu o rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. z 2014 r., poz. 1490).

W dniu przetargu należy przedstawić komisji przetargowej dokument potwierdzający tożsamość oraz dowód wpłacenia wadium; w przypadku osób prawnych dowód wpłaty wadium, informację z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, wypis
z krajowego rejestru sądowego, stosowne pełnomocnictwo wraz z opłatą skarbową. Uczestnicy przetargu biorą udział w przetargu osobiście lub przez pełnomocnika. Pełnomocnictwo wymaga formy pisemnej poświadczonej notarialnie. Małżonkowie biorą udział w przetargu osobiście lub okazując poświadczone notarialnie pełnomocnictwo współmałżonka.

Przy sprzedaży ww. nieruchomości ustanowiona zostanie nieodpłatna służebność gruntowa przechodu i przejazdu drogą istniejącą w każdym czasie przez działkę oznaczoną na mapie 6 obręb Lubliniec nr 3703/347 stanowiącą własność Powiatu Lublinieckiego na rzecz każdorazowego właściciela nieruchomości oznaczonej jako działka nr 3701/347 k.m. 6 obręb Lubliniec.

Szczegółowych informacji związanych ze sprzedażą wyżej opisanej nieruchomości udziela Wydział Gospodarowania Nieruchomościami Skarbu Państwa i Gospodarki Mieniem Starostwa Powiatowego w Lublińcu ul. Paderewskiego 7 pok. 26 lub pod nr telefonu
34 3510 510.

Utworzony: Piątek 27 listopada 2015 13:59:49 przez: Mirosław Włodarczyk

To może cię również zainteresować: