LIP
Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Ciasnej przy ulicy Lublinieckiej 27

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Ciasnej przy ulicy Lublinieckiej 27, oznaczonej na mapie 7 Molna obręb Ciasna jako działka nr 101/6, o powierzchni 8,5589 ha (rodzaj użytków: dr 0,1660 ha, LsIV 7,4143 ha, B-LsIV 0,9786 ha) zapisanej w księdze wieczystej CZ1L/00034064/4 Sądu Rejonowego w Lublińcu jako własność Powiatu Lublinieckiego, zabudowanej budynkiem pałacowym i budynkiem gospodarczym. Działka posiada nieregularny kształt, zbliżony do trapezu. Działka jest objęta Uproszczonym Planem Urządzenia Lasu.

Prezentacja obiektu: http://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/na-sprzedaz-przepiekny-zespol-palacowo-parkowy-w-ciasnej-kontakt-34-351-05-37-lub-34-351-05-10.php

W planie zagospodarowania przestrzennego gminy Ciasna, zatwierdzonym uchwałą Nr XXIV/167/2012 Rady Gminy Ciasna z dnia 29 czerwca 2012r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów w miejscowości Ciasna
w gminie Ciasna (Dz. Urz. Województwa Śląskiego z dnia 23 sierpnia 2012 r. poz. 3488) przedmiotowa nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym symbolem 1 UPP i przeznaczona jest pod tereny usług publicznych – usługi specjalistyczne z zakresu ochrony zdrowia, pomocy społecznej (w tym domy opieki społecznej i placówki opiekuńczo – wychowawcze), edukacji publicznej, kultury i kultury fizycznej. Działka leży w strefie ochrony konserwatorskiej B.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi brutto 2 465 775,00 zł.

Z nabywcą przedmiotowej nieruchomości zawarte zostaną dwie umowy tj.:

• umowa warunkowa (październik 2019 r.) – pod warunkiem, że Skarb Państwa reprezentowany przez Lasy Państwowe nie skorzysta z przysługującego mu z mocy prawa, prawa pierwokupu tego gruntu (art. 37a ustawy o lasach),
  • umowa przeniesienia własności nieruchomości w wykonaniu umowy warunkowej (grudzień 2019 r.).

Wylicytowana cena sprzedaży nieruchomości w wymaganej wysokości płatna jest przed zawarciem warunkowej umowy sprzedaży.

Przetarg odbędzie się w dniu 01 października września 2019 roku o godz. 1100 w Starostwie Powiatowym w Lublińcu przy ul. Paderewskiego 7, I piętro, sala posiedzeń nr 28.

Przetarg polega na licytacji ceny wywoławczej ww. nieruchomości.

Przystępujący do ww. przetargu zobowiązani są do wpłacenia w terminie do dnia 25 września 2019 roku wadium w wysokości 246 578,00 zł  na konto Powiatu Lublinieckiego nr 88 1020 1664 0000 3702 0190 9332 – z zaznaczeniem numeru działki. Za datę wniesienia wadium uważa się wpływ wymaganej kwoty na ww. konto.

W dniu przetargu należy przedstawić komisji przetargowej dowód wpłaty wadium oraz dowód osobisty oferenta; w przypadku przedsiębiorców: dowód wpłaty wadium, informację
z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub wypis z krajowego rejestru sądowego, stosowne pełnomocnictwo wraz z opłatą skarbową. Pełnomocnictwo wymaga formy pisemnej poświadczonej notarialnie.

W przypadku przystąpienia do przetargu małżonków, gdy w ich małżeństwie obowiązuje ustrój wspólności ustawowej i środki przeznaczone na nabycie przedmiotowej nieruchomości pochodzą z ich majątku wspólnego lub gdy w ich małżeństwie obowiązuje ustrój wspólności majątkowej rozszerzonej na przedmioty nabywane przez któregokolwiek z nich, za środki pochodzące z ich majątków osobistych, w drodze umów sprzedaży: do przetargu winni przystąpić oboje małżonkowie osobiście lub jeden z małżonków posiadający poświadczone notarialnie pełnomocnictwo współmałżonka, zawierające zgodę na uczestnictwo w przetargu
oraz odpłatne nabycie nieruchomości.

Wadium przepada na rzecz Starostwa Powiatowego w Lublińcu, jeżeli oferent, którego oferta została wybrana uchyli się od podpisania warunkowej umowy sprzedaży i/lub umowy przeniesienia własności w ustalonym miejscu i terminie.

W myśl art. 37a ust. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2129 ze zm.), prawo pierwokupu przedmiotowej nieruchomości przysługuje z mocy prawa Skarbowi Państwa reprezentowanemu przez Lasy Państwowe.

W przypadku gdy prawo pierwokupu gruntu, o którym mowa w art. 37a ust. 1 ustawy o lasach, z mocy prawa przysługuje kilku podmiotom, pierwszeństwo w wykonaniu prawa pierwokupu przysługuje Lasom Państwowym.

Szczegółowych informacji związanych ze sprzedażą wyżej opisanej nieruchomości udziela  Wydział Gospodarowania Nieruchomościami Skarbu Państwa i Gospodarki Mieniem Starostwa Powiatowego w Lublińcu ul. Paderewskiego 7 pok. 26 lub pod nr telefonu
34 3510 537, 34 3510 509.

Pliki do pobrania:
Ogłoszenia, komunikaty
Wtorek 30 lipca 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych