LIP
PATRIOTYCZNY LUBLINIEC - ODDAJ HOŁD POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM

"PATRIOTYCZNY LUBLINIEC - ODDAJ HOŁD POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM"

1 sierpnia w Lublińcu odbędzie się wydarzenie o charakterze patriotycznym pod nazwą "Patriotyczny Lubliniec - oddaj hołd Powstańcom Warszawskim". Organizatorzy: Hufiec ZHP Lubliniec, Jednostka Wojskowa Komandosów, Komenda Powiatowa Policji, Służba Więzienna z Lublińca oraz Fundacja "WSPIERAM cicho i skutecznie" połączyli swoje siły, aby po raz pierwszy z takim rozmachem wspólnie uczcić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Na Bulwarze im. Franciszka Grotowskiego w godzinach od 10:00 do 14:00 przygotowano mnóstwo atrakcji! Wśród nich m.in. wyjątkowe prezentacje służb mundurowych: pokaz sprzętu i pojazdów Jednostki Wojskowej Komandosów, specjalny oddział Służby Więziennej z Katowic, stoisko kryminalistyczne lublinieckich policjantów, a także mini obóz harcerski oraz wystawa Hufca 50-lecia OSW Kokotek. Miłośników wojska ucieszy niewątpliwie wystawa zdjęć najlepszych fotografów towarzyszących z obiektywem komandosom z Lublińca. Ratownicy medyczni zaprezentują sprzęt medyczny, a Grupa Rekonstrukcji Historycznej wystawi swoje mundury oraz wyposażenie. Nie lada gratką dla wielbicieli militariów będzie broń z II Wojny Światowej. Zainteresowani sprawdzą się w konkursie wiedzy o Powstaniu Warszawskim oraz turnieju gier planszowych, a podążając śladami harcerzy Hufca ZHP Lubliniec 1923-1939 będzie można zdobyć Harcerską Odznakę Turystyczną. To nie koniec atrakcji! Korzystając z Poczty Harcerskiej wysłane będą tego dnia specjalne kartki pocztowe, które trafią do Powstańców Warszawskich. O godzinie 13:00, organizatorzy zapraszają na wyjątkowe spotkanie z Prezesem Związku Żołnierzy AK na Dolnym Śląsku płk. Ryszardem Filipowiczem.

W czasie trwania patriotycznej imprezy, w Muzeum Edyty Stein będzie można zobaczyć fragmenty kronik powstańczych - seanse: 10:30, 11:30 i 12:30. W centrum miasta patrole złożone z reprezentacji służb mundurowych będą wręczać pakiety informacyjne o Powstaniu Warszawskim i okolicznościowe gadżety.

Jednym z najważniejszych elementów programu będzie akcja „Mam to we krwi”, której organizatorem jest Jednostka Wojskowa Komandosów. Na lublinieckim rynku stanie ambulans honorowego krwiodawstwa, a każdy kto odda krew otrzyma pamiątkowy certyfikat. Organizowana po raz trzeci akcja ma na celu aktywne propagowanie honorowego krwiodawstwa oraz pozyskiwanie jak największej liczby nowych dawców - nie tylko krwi, ale i szpiku kostnego. Dla dawców - niespodzianka, wyjątkowe upominki!

Serdecznie Zapraszamy!

Pliki do pobrania:
Mirosław Kowalik
Piątek 28 lipca 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4