Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
28
LIP
PATRIOTYCZNY LUBLINIEC - ODDAJ HOŁD POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM

"PATRIOTYCZNY LUBLINIEC - ODDAJ HOŁD POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM"

1 sierpnia w Lublińcu odbędzie się wydarzenie o charakterze patriotycznym pod nazwą "Patriotyczny Lubliniec - oddaj hołd Powstańcom Warszawskim". Organizatorzy: Hufiec ZHP Lubliniec, Jednostka Wojskowa Komandosów, Komenda Powiatowa Policji, Służba Więzienna z Lublińca oraz Fundacja "WSPIERAM cicho i skutecznie" połączyli swoje siły, aby po raz pierwszy z takim rozmachem wspólnie uczcić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Na Bulwarze im. Franciszka Grotowskiego w godzinach od 10:00 do 14:00 przygotowano mnóstwo atrakcji! Wśród nich m.in. wyjątkowe prezentacje służb mundurowych: pokaz sprzętu i pojazdów Jednostki Wojskowej Komandosów, specjalny oddział Służby Więziennej z Katowic, stoisko kryminalistyczne lublinieckich policjantów, a także mini obóz harcerski oraz wystawa Hufca 50-lecia OSW Kokotek. Miłośników wojska ucieszy niewątpliwie wystawa zdjęć najlepszych fotografów towarzyszących z obiektywem komandosom z Lublińca. Ratownicy medyczni zaprezentują sprzęt medyczny, a Grupa Rekonstrukcji Historycznej wystawi swoje mundury oraz wyposażenie. Nie lada gratką dla wielbicieli militariów będzie broń z II Wojny Światowej. Zainteresowani sprawdzą się w konkursie wiedzy o Powstaniu Warszawskim oraz turnieju gier planszowych, a podążając śladami harcerzy Hufca ZHP Lubliniec 1923-1939 będzie można zdobyć Harcerską Odznakę Turystyczną. To nie koniec atrakcji! Korzystając z Poczty Harcerskiej wysłane będą tego dnia specjalne kartki pocztowe, które trafią do Powstańców Warszawskich. O godzinie 13:00, organizatorzy zapraszają na wyjątkowe spotkanie z Prezesem Związku Żołnierzy AK na Dolnym Śląsku płk. Ryszardem Filipowiczem.

W czasie trwania patriotycznej imprezy, w Muzeum Edyty Stein będzie można zobaczyć fragmenty kronik powstańczych - seanse: 10:30, 11:30 i 12:30. W centrum miasta patrole złożone z reprezentacji służb mundurowych będą wręczać pakiety informacyjne o Powstaniu Warszawskim i okolicznościowe gadżety.

Jednym z najważniejszych elementów programu będzie akcja „Mam to we krwi”, której organizatorem jest Jednostka Wojskowa Komandosów. Na lublinieckim rynku stanie ambulans honorowego krwiodawstwa, a każdy kto odda krew otrzyma pamiątkowy certyfikat. Organizowana po raz trzeci akcja ma na celu aktywne propagowanie honorowego krwiodawstwa oraz pozyskiwanie jak największej liczby nowych dawców - nie tylko krwi, ale i szpiku kostnego. Dla dawców - niespodzianka, wyjątkowe upominki!

Serdecznie Zapraszamy!

Pliki do pobrania:
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 09:55:25
Piątek 28 lipca 2017
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348