GRU
Pogotowie ma nową karetkę

Karetka pogotowia marki Renault Master warta ponad  250 tys. złotych została przekazana 21 grudnia szpitalowi powiatowemu w Lublińcu. Zakup ambulansu możliwy był dzięki współpracy samorządów, które współfinansowały zakup. Środki finansowe w większości pochodziły z  budżetu miasta Lublińca, pozostałą część pokrył powiat lubliniecki. Pojazd wyposażony jest w podstawowe urządzenia ratujące życie i będzie służył mieszkańcom powiatu lublinieckiego. W uroczystości symbolicznego przecięcia wstęgi i przekazania karetki uczestniczyli: starosta Joachim Smyła, burmistrz Lublińca Edward Maniura, wicestarosta Tadeusz Konina, z-ca burmistrza Anna Jonczyk-Drzymała, dyrektor SP ZOZ Barbara Szubert, radni miejscy oraz ratownicy medyczni. Starosta składając podziękowania na ręce burmistrza wyjaśnił, iż jesteśmy częścią państwowego systemu ratownictwa medycznego - podwykonawcą umowy na ratownictwo medyczne Stacji Ratownictwa Medycznego w Częstochowie. Wyraził też chęć dalszej współpracy w zakresie działań mających na celu podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na terenie powiatu lublinieckiego.

Galeria
321190-img_0403.jpg 811924-img_0410.jpg 39b05a-img_0418.jpg 472d16-img_0426.jpg 627090-img_0432.jpg
Mirosław Kowalik
Piątek 22 grudnia 2017