Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
07
MAR
Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego w Bieruniu

Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego w Bieruniu

28 lutego 2019 roku w Bieruniu odbył się Konwent Powiatów Województwa Śląskiego. Spotkanie poprowadził Andrzej Płonka - Starosta Bielski - Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego.

Program Konwentu obejmował tematykę nadzoru Wojewody Śląskiego nad realizacją przez Starostwa Powiatowe zadań z zakresu administracji architektoniczno-budowlanej. Omówiono problem dostępu działek budowlanych do dróg publicznych w kontekście wydawanych pozwoleń na budowę oraz tematykę nadzoru Wojewody Śląskiego nad realizacją przez powiaty zadań z zakresu gospodarowania nieruchomościami Skarbu Państwa. W posiedzeniu uczestniczyły również: dyrektor Wydziału Nadzoru Właścicielskiego ŚUW w Katowicach Daria Kolonko oraz dyrektor Wydziału Infrastruktury ŚUW w Katowicach Bożena Goldamer-Kapała, które zwróciły uwagę na wiele istotnych zagadnień związanych z bieżącą realizacją zadań w tym zakresie.

W kolejnej części spotkania udział wzięła Kurator Oświaty w Katowicach Urszula Bauer, która przedstawiła zmiany w szkolnictwie zawodowym oraz zasady  rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020.
Na spotkaniu omówiono także zmiany w przepisach dotyczące szkolnictwa zawodowego.

Ponadto dyskutowano o finansowaniu szpitali powiatowych oraz modernizacji dróg powiatowych. Na koniec posiedzenia przewodniczący Andrzej Płonka poinformował, że kolejny Konwent Powiatów Województwa Śląskiego na zaproszenie Starosty Lublinieckiego Joachima Smyły odbędzie się w powiecie lublinieckim w dniu 28 marca br. w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. St. Hadyny w Koszęcinie. Tematyka Konwentu związana będzie z uzyskaniem informacji na temat możliwości finansowania zadań powiatów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2020-2030. Udział w posiedzeniu potwierdził również Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach Małgorzata Staś

Źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Galeria
2e226e-dsc_0132.jpg aad320-dsc_0149.jpg 1f8e4b-dsc_0150.jpg 93a30c-dsc_0153.jpg 18105a-dsc_0188.jpg
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 14:22:59
Czwartek 7 marca 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348