GRU
Praca konkursowa ku czci dziadka - powstańca śląskiego  zdobyła uznanie jury

Praca konkursowa ku czci dziadka - powstańca śląskiego zdobyła uznanie jury

Z okazji stulecia odzyskania niepodległości  poseł Lidia Burzyńska zorganizowała wojewódzki  konkurs historyczno-literacki:  „100 lat  Niepodległości”, pod honorowym patronatem poseł do Parlamentu Europejskiego pani Jadwigi Wiśniewskiej. W konkursie startowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu Ewa Kaczorowska zajęła 2 miejsce w kategorii licealnej.

Pracę poświęciła swojemu pradziadkowi - Pawłowi Okrętowi, który był powstańcem śląskim i zginął męczeńską śmiercią w czasie II wojny światowej  w Dachau. Nagrodę otrzymała nie tylko Ewa, ale również szkoła. Kurator województwa śląskiego przekazała 6 dębów do posadzenia na terenie szkoły z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Gratulujemy Ewie oraz jej opiekunowi dydaktycznemu, nauczycielowi języka polskiego – Marioli Kucharczyk.

10e359-zdjecie02.jpg
Wtorek 4 grudnia 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu film promocyjnyMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych