SIE
Starosta spotkał się ze Śląskim LZS

W Starostwie Powiatowym, 31 lipca br., starosta Joachim Smyła spotkał się z członkami Zarządu Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe: Andrzejem Sadlokiem – prezesem, Teresą Zarobkiewicz, Stefanem Ekiertem, Henrykiem Malcherem, Andrzejem Wojtanowiczem, Jackiem Staniewskim, Andrzejem Lacelem, Henrykiem Pasko i Czesławem Żaczkiem.

Spotkanie miało na celu omówienie tematów związanych ze sportem na terenach wiejskich powiatu lublinieckiego. Starosta zaoferował pomoc w związku z planami zorganizowania konkursu na najlepiej działające kluby sportowe w powiecie lublinieckim. Po spotkaniu w Starostwie członkowie Zarządu Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS udali się na spotkanie z klubami: Mechanik Kochcice, Jedność Boronów i Liswarta Lisów.

Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie LZS jest związkiem sportowym, zrzesza 447 klubów, w tym 41 UKS-ów. To 496 sekcji i 12250 ćwiczących osób. Kluby działają na obszarze 142 gmin województwa śląskiego. Śląskie LZS promują aktywne spędzanie wolnego czasu, współpracują ze szkołami oraz samorządami terytorialnymi wszystkich szczebli. Kluby wyszukują uzdolnioną sportowo młodzież, która uczestniczy we współzawodnictwie  w zawodach regionalnych, wojewódzkich oraz międzynarodowych, w takich dyscyplinach jak:   piłka nożna kobiet i mężczyzn, tenis stołowy, łucznictwo, kolarstwo, skoki, biegi, saneczkarstwo i wiele innych.

Tomasz Barczyk
Czwartek 3 sierpnia 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,