CZE
Sukces uczennic z „Mickiewicza”

Emilia Jaworska oraz Aleksandra Just z klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Lublińcu dotarły do finału ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego – V Edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja.

Dziewczęta przygotowały nowatorski projekt kulturowo-edukacyjny, który znalazł uznanie wśród jurorów. Nadmienić należy, że obie uczennice jako jedyne z całego regionu dostały się do ścisłej czołówki liderów. „Lubliniec rozmawia bez granic” to tytuł zadania, którego główną ideą jest łączenie pokoleń, nauka konstruktywnej dyskusji i debaty, tak mało obecnej w dzisiejszych czasach, a także wiedzy historycznej z zakresu m.in. Powstań Śląskich, Powstania Warszawskiego czy Unii Europejskiej. Dziewczęta zaadresowały swój projekt do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych z terenu powiatu lublinieckiego oraz do słuchaczy Uniwersytetu III Wieku.

Emilia i Aleksandra dzięki swojej wiedzy i pomysłowości będą reprezentować nasz region i szkołę w finale „Akademii Liderów”.

Poniedziałek 10 czerwca 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych