Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› Wydarzenia ›› Sukcesy naszych uczniów
17
MAJ
Sukcesy naszych uczniów

Sukcesy naszych uczniów

Dawid Bogawski uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza został laureatem XXIII Ogólnopolskiego Konkursu „Fizyka a Ekologia” im. prof. Mieczysława F. Pazdura. Jego pracę „Teoria chaosu. Proste modele ze złożonym zachowaniem: o teorii chaosu w ekologii” oceniono jako jedną z najlepszych w Polsce. Temat pracy został zaproponowany przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. 6 kwietnia Paweł zaprezentował swe przemyślenia na finale ogólnopolskim, gdzie z rąk organizatorów konkursu – Stowarzyszenia „Z nauką w przyszłość” – odebrał nagrodę. Konkurs odbywa się pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego i Politechniki Śląskiej.

Oprócz tego konkursu Dawid wraz z uczniami klasy IIa brał udział w finale konkursu „Wyścig szczoteczek” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach, natomiast Kamil Przybyła z klasy IIa zakwalifikował się do finału konkursu „Fascynująca Fizyka” organizowanym przez Politechnikę Łódzką. Uczniowie klasy II Krzysztof Piłot, Franciszek Strzelczyk, Paweł Siegmund zakwalifikowali się do „szerokiego finału” XXXIX Drużynowego Konkursu z Fizyki o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży.

Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielowi prowadzącemu - Ewie Koścień i życzymy dalszych sukcesów.

Z radością informujemy również, iż uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza, Katarzyna Bukalska, z klasy III A, została laureatką XLIII Olimpiady Historycznej. Czwarte miejsce, które zajęła, to najwyższa lokata uzyskana w historii startów uczniów tej szkoły w olimpiadach przedmiotowych. Na podkreślenie zasługuje również to, że Kasia jako pierwsza w historii szkoły zdobyła dwa tytuły laureata, będąc w zeszłym roku laureatką Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Naszej maturzystce gratulujemy sukcesu - jest prawdziwą dumą szkoły!

Uzyskany tytuł daje zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii i wynik 100% na świadectwie, co oznacza wstęp na wszystkie kierunki humanistyczne na najbardziej prestiżowych uczelniach w Polsce. Zawody finałowe etapu centralnego olimpiady rozgrywane były od 7 do 10 kwietnia w Gdańsku i wzięło w nich udział 94 uczniów. Kasia, która specjalizuje się w epoce nowożytnej, najpierw napisała wypracowanie na temat politycznych i społecznych skutków reformacji w Europie w XVI-XVII wieku. Następnym etapem była analiza tekstów źródłowych. Nasza uczennica, jako jedna z nielicznych, w zawodach finałowych otrzymała z tego zadania ocenę celującą, doskonale analizując materiał źródłowy dotyczący rokoszu sandomierskiego. W kolejnej części etapu finałowego – eliminacjach ustnych, również otrzymała ocenę celującą, odpowiadając na pytania dotyczące powstania kościuszkowskiego, tzw. wielkiej smuty w Rosji oraz pozycji króla w systemie władzy w Rzeczpospolitej w XVII wieku. Kasia okazała się również najlepsza z 5 reprezentantów województwa śląskiego w finale olimpiady, potwierdzając, że wygranie zawodów okręgowych w województwie nie było przypadkiem. Naszej maturzystce oraz jej opiekunowi naukowemu dr. Sebastianowi Ziółkowi jeszcze raz serdecznie gratulujemy i czekamy na następców!

Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 08:09:42
Środa 17 maja 2017
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348