LIS
TAURON nie pobiera opłat za wymianę licznika

Na terenie województwa śląskiego pojawili się oszuści podszywający się pod pracowników spółki TAURON Dystrybucja, którzy próbują wyłudzić opłaty za naprawy i wymiany legalizacyjne liczników energii elektrycznej. Firma ostrzega przed nieuczciwymi osobami. Wymiany liczników, serwis oraz legalizacje są bezpłatne i nie powodują zmian w warunkach aktualnej umowy o dostawę energii.

Żaden z pracowników TAURON Dystrybucja nie pobiera opłat za wymianę licznika. Elektromonterzy dokonujący wymiany lub sprawdzenia posiadają identyfikator z imieniem, nazwiskiem i specjalnym niepowtarzalnym numerem oraz numerowaną legitymację służbową. Dodatkowo dane elektromontera można sprawdzić dzwoniąc na infolinię 32 606 0 606. W przypadku wątpliwości dotyczących tożsamości montera można poprosić o pomoc policję.

TAURON Dystrybucja jest jedynym właścicielem liczników energii elektrycznej, które znajdują się na elementach sieci energetycznej na niskim napięciu. Wyłącznie pracownicy firmy lub osoby upoważnione, mają prawo do legalizacji i sprawdzeń liczników energii elektrycznej. Ingerencja w licznik energii elektrycznej lub inne elementy układu pomiarowego, będące własnością TAURON Dystrybucja, przez osoby do tego nieuprawnione, stanowi naruszenie przepisów prawa.

Źródło:

Powiatowy Rzecznik Konsumentów
Wtorek 10 listopada 2015
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych