PAŹ
Uczniowie z  Zespołu Szkół Zawodowych wzięli udział w XXIV Mistrzostwach Sportowo - Obronnych

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych wzięli udział w XXIV Mistrzostwach Sportowo - Obronnych

Uczestnictwo brygady „KszyKszy” – uczniów lublinieckiej szkoły w Mistrzostwach Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej stało się tradycją.

W tym roku zawody odbywały się na obiektach szkoleniowych 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu. Organizatorem mistrzostw było Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”. W militarnych zmaganiach wzięło udział
13 Stowarzyszeń Młodzieżowych z całej Polski, a wśród nich brygada uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w składzie:  Mateusz Dyla, Jakub Biernacki, Rafał Joszko, Maciej Koloch,  Kacper Marzec i Karol Senderak.

Przez pierwsze trzy dni drużyny rywalizowały w siedmiu konkurencjach sprawnościowych. Uczestnicy mieli do pokonania pięciokilometrowy marszobieg z zadaniami sprawnościowymi. Podczas ćwiczeń na punktach kontrolnych drużyny musiały zmierzyć się
z zadaniami sprawnościowymi, takimi jak: przenoszenie 25 kilogramowych skrzynek z amunicją, ewakuować rannych do oddalonego o 100 metrów punktu ewakuacji, przepchnąć samochód terenowy oraz przenieść zasobniki ZT-30L. Ponadto uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami w strzelaniu z krótkiej i długiej broni pneumatycznej oraz rzutu granatem. Młodzież miała za zadanie pokonać tor przeszkód ośrodka sprawności fizycznej (OSF) oraz rywalizować w sztafecie pływackiej. Trzydniowe zmagania zakończyły się uroczystym apelem, podczas którego laureatów czołowych miejsc  w poszczególnych konkurencjach oraz zwycięzców klasyfikacji generalnej uhonorowano pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

W najtrudniejszej i najbardziej wyczerpującej konkurencji XXIV Mistrzostw Sportowo - Obronnych, czyli pięciokilometrowym marszobiegu z zadaniami sprawnościowymi brygada „KszyKszy” zajęła medalowe 3 miejsce. W klasyfikacji ogólnej zajęła 6 miejsce na szczeblu centralnym.

Podsumowania rywalizacji dokonali: przedstawiciel Ministerstwa Obrony Narodowej płk Tomasz Szewczyk, wiceprezes Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 ks „Commando” st.chor.szt.rez. Bogdan Fiałkowski oraz dowódca 23 pułku artylerii płk Grzegorz Potrzuski. Organizator Mistrzostw – Wiceprezes Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” st. chor. szt. rez. Bogdan Fiałkowski podziękował przedstawicielom Ministerstwa Obrony Narodowej za wsparcie ich działalności. Wyrazy uznania skierował również do młodzieży uczestniczącej w tegorocznych mistrzostwach.

f30179-z_66.jpeg 887629-z_114.jpeg cb5adc-z_126.jpeg
Poniedziałek 1 października 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych