Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
03
LIS
W drodze po doświadczenie - alkogogle

W drodze po doświadczenie - alkogogle

Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu po raz kolejny miał przyjemność gościć przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu od spraw profilaktyki – młodszego aspiranta Michała Sklarczyka, który przeprowadził dla młodzieży spotkanie profilaktyczne : „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie – alkogogle”.

Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem zarówno uczniów szkoły zawodowej, jak i branżowej oraz technikum. Wszyscy uczestnicy podeszli do zajęć bardzo emocjonalnie i to, co wcześniej wydawało im się nieważne, może błahe, a czasem śmieszne zaczęło nagle ukazywać się w innym wymiarze i w innym świetle. Każdy chłopak i każda dziewczyna w trakcie spotkania mogli przymierzyć i przespacerować się po sali w alkogoglach, po założeniu których to, co oczywiste - wygląda inaczej, niknie gdzieś hardość, kroki i ruchy stają się niepewne, widok za oknem jakby nie ten sam. I o to chyba chodziło profilaktykowi najbardziej, pokazać młodym ludziom, jakim zagrożeniem dla siebie i dla innych może być brak wyobraźni, brak myślenia kierowców (dzisiaj jeszcze w większości potencjalnych kierowców), zanim sięgną po alkohol lub inne niedozwolone używki. Całość została poparta statystykami i zdjęciami sytuacji, które nie musiały się nigdy zdarzyć, skłoniło to uczniów do głębszych refleksji i wielu pytań – przedstawiciel Policji nie pozostawił żadnego pytania bez satysfakcjonującej młodych ludzi odpowiedzi.

Galeria
W drodze po doświadczenie - alkogogle W drodze po doświadczenie - alkogogle
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 15:03:14
Piątek 3 listopada 2017
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348