CZE
Wywalczyła III miejsce w ogólnopolskim konkursie i grant dla szkoły! Brawo Julia!

W 2019 roku obchodzimy stulecie powstania Polskiego Towarzystwa  Matematycznego, założonego w 1919 roku w Krakowie. Z inicjatywy profesorów Oddziału Krakowskiego, rok 2019 ogłoszony został Jubileuszowym Rokiem Matematyki. Z tej wyjątkowej okazji mBank zorganizował Ogólnopolski Konkurs Matematyczny pt. „Wielcy polscy matematycy znani i nieznani”, w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu: Julia Wieczorek z klasy 2 LO i Piotr Kulisz wraz z Szymonem Kosem z klasy 1 TI.

Oba zespoły stworzyły prace konkursowe, Julia   metodą   lapbooka   opracowała osiągnięcia   Wacława Sierpińskiego, Zygmunta Janiszewskiego, Stefana Mazurkiewicza oraz Kazimierza Kuratowskiego- przedstawicieli Warszawskiej Szkoły Matematycznej, a Piotr i Szymon zrealizowali film o Stanisławie Ulamie – współtwórcy bomby wodorowej, której podstawową ideą jest zasada konfiguracji Tellera-Ulama oraz metody Monte Carlo, uznanej za jeden z kilku najważniejszych algorytmów XX wieku. Jury nagrodziło 18 prac spośród 146 prac konkursowych z najlepszych szkół z całej Polski, a wśród zwycięzców znalazła się Julia Wieczorek, która zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie a   dla szkoły wygrała kwotę   4000 zł na zakup pomocy dydaktycznych. Brawo Julia !!!! serdecznie gratulujemy!

Wtorek 11 czerwca 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych