Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
16
MAJ
XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej

XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej

Od 12 lat miesiąc maj w lublinieckim wojskowym ośrodku kultury kojarzy się z piosenkami wojskowymi i patriotycznymi. Wszystko za sprawą organizowanego przez Klub JWK Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej „Czym dla wojska jest piosenka”
o puchar Grand Prix Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych. W tym roku również nie mogło być inaczej.

8 maja do Klubu JWK przybyło liczne grono artystów amatorów z całego kraju, by krzewić treści patriotyczne i proobronne, jak i poznać specyfikę Wojsk Specjalnych.

W godzinach dopołudniowych w Klubie JWK spotkało się przeszło 40 podmiotów wykonawczych, w tym 6 zespołów ze szkół, przedszkoli, ośrodków kultury oraz wojskowych klubów, by promować treści orężne Wojska Polskiego i kultywować tradycje związane
z ojczyzną i patriotyzmem. Lubliniec odwiedzili artyści między innymi z Brzegu, Kielc, Opola, Lisowic, Wielunia, Kłobucka czy Siemirowic. O godzinie 17.00 odbył się koncert laureatów, podczas którego laureaci festiwalu prezentowali swoje umiejętności wokalne
i instrumentalne. Przybyli goście mieli okazję usłyszeć utwory takie jak: „Zanim Padnie Strzał”, „Niezłomni”, „I pozostał tylko żal” czy „Cisza. Modlitwa Katyńska”.

Znakomicie zaprezentowali się przedstawiciele Klubu JWK. Emilia Mazur w brawurowy sposób, wyśpiewała i wymaszerowała tytuł Laureata III stopnia piosenką „Bo w piechocie fajno jest”. Kamil Jaskulski oczarował publiczność i jurorów wykonaniem „Takiemu to dobrze”, czym wywalczył wyróżnienie oraz nagrodę Dowódcy JW. Agat. Zespół instrumentalno-wokalny „Bakam” zdobył tytuł Laureata II stopnia, a wszystko za sprawą pięknie wykonanego utworu własnej aranżacji pt.: „Tęsknota”, natomiast dziewczęta Daria Wańczyk wraz z akompaniującą jej Emilią Jaworską zdobyły tytuł laureata I stopnia za wzruszające wykonanie utworu, pt.: „Jeżeli porcelana, to wyłącznie taka”.

Jak co roku jury wybrało zdobywcę Grand Prix. Ten zaszczytny tytuł i nagrodę zdobyła Zuzanna Habik reprezentująca Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Zuzia wykonała utwór, który stał się ikoną wolnej Polski, pt.: „Mury”. Puchar gen. bryg. Sławomira Drumowicza - Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych wręczył płk Robert Szczeszek z Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych.

Na koncert przybyli również ppłk Grzegorz Szymański reprezentujący dowódcę JWK, z-ca dowódcy JW AGAT płk Zbigniew Cerekwicki oraz Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu podinsp. Dariusz Kiedrzyn. Fundatorami nagród festiwalu oprócz Klubu JWK byli: Starosta Lubliniecki Joachim Smyła, Krzysztof Koselski, Anita i Mikołaj Naczyńscy, Ewa i Mirosław Szraucner, Ośrodek Rekreacyjno-Szkoleniowy „Strzelnica” oraz Fundacje: „Tutaj Przyszłość” i „Wspieram Cicho i Skutecznie”. Wszyscy uczestnicy festiwalu w wyśmienitych nastrojach opuścili klub z rodziny Wojsk Specjalnych z zapowiedzią przybycia do Lublińca za rok. 

Źródło: Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu

Galeria
6b6378-zdjecie0001.jpg 85d01a-zdjecie0002.jpg 90fa54-zdjecie0003.jpg c4305e-zdjecie0004.jpg 6f3bcd-zdjecie0005.jpg a91995-zdjecie0006.jpg 448899-zdjecie0007.jpg 08d602-zdjecie0009.jpg
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 10:55:26
Czwartek 16 maja 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348