XIII edycja Konkursu Fryzjerskiego o Puchar Starosty Lublinieckiego

Wtorek 29 października 2019 08:37Czas czytania: 2 min.

23 października br. w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu odbył się Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Lublinieckiego. Po raz trzynasty mieliśmy okazję podziwiać dzieła młodych fryzjerów ze szkół z Lublińca i okolicznych miast. Po raz pierwszy konkurs odbył się w 2006 roku, a jego tematem przewodnim była fryzura karnawałowa. Od tamtego czasu dziesiątki uczestników walczyło o fryzjerski laur Starosty Lublinieckiego.

- Dzięki długiej tradycji udało się odkryć wiele talentów i stworzyć możliwości rozwoju dla uczniów kształcących się w tym zawodzie – mówiła Jolanta Kardas dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

Tematem tegorocznej edycji były „Lata 20... Lata 30...”. To wyjątkowy okres nie tylko w polskiej historii, ale w całej kulturze europejskiej, która odradzała się po kataklizmie I wojny światowej. Polska po 123 latach odzyskuje niepodległość, a polska kultura stara się nadrobić zaległości wywołane zaborami. Polacy nie tylko naśladowali modę zachodniej Europy, ale także ją tworzyli – przykładem może być postać fryzjera Antoniego Cierplikowskiego. Czesał on wszystkie najważniejsze aktorki swego pokolenia. „Król fryzjerów i fryzjer królów” - tak mówiono o Antonim Cierplikowskim, który na świecie znany był, jako Antoine. Czesał królowe i najsłynniejsze artystki swoich czasów m.in. Marlenę Dietrich, Gretę Garbo, Polę Negri, Brigitte Bardot czy Edith Piaf.

Uczniowie biorący udział w konkursie przypomnieli fryzjerskie trendy dwudziestolecia: repertuar Hanki Ordonówny, Heleny Grossównej, otoczenie znanych z lat 20-tych i 30-tych, m.in.: Marleny Dietrich, Jean Harlow.

Do pracy w komisji konkursowej zaproszeni zostali: Anna Kołtuńska,  Anna Niedurny oraz Magdalena Janusz. Oczekiwania na wyniki zaproszonym gościom umilał występ muzyczny uczennicy Natalii Ordon w repertuarze z lat 20-tych i 30-tych.

Zwycięzcą XIII Konkursu Fryzjerskiego o Puchar Starosty Lublinieckiego został Patryk Bonk z Wieloprofilowego Zespołu Szkół z Tarnowskich Gór. Zdobywczynią 2 miejsca została Oliwia Picz, uczennica ZSZ w Lublińcu. Z kolei 3 miejsce zajęła Natalia Dyngus z Zespołu Szkół nr 2 im. ks. J. Długosza z Kłobucka.

Nagrody i upominki dla zwycięzców zostały ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Lublińcu, Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Lublińcu, Annę Kołtuńską, Paulinę i Macieja Śnioch „4HAIR”, Zuzannę Sumirską Wydawnictwo SUZI oraz Euro-fryz z Łodzi.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wielu dalszych sukcesów.

Źródło: ZSZ w Lublińcu

To może cię również zainteresować: