XIV EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO „ECHA DZIECIŃSTWA”

"Ludzie piszący dla dzieci wznoszą lekki, malowniczy most, po którym mali czytelnicy chętnie i niepostrzeżenie przechodzą od swoich ukochanych książek do wielkiej poezji, do literatury klasycznej, a potem - do dzieł pisarzy współczesnych"

Jan Brzechwa

Te piękne słowa J.Brzechwy pokazują, jak ważna w naszym życiu jest poezja, ile dobra wnosi w świat dziecka, a później dorosłego już człowieka. Dlatego od lat propagujemy ten rodzaj literatury poprzez organizowanie konkursów recytatorskich.

Piątkowy poranek 27 kwietnia był w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego pełen emocji, bowiem o godzinie 10.00 rozpoczęła się XIV już edycja powiatowego konkursu poezji dziecięcej „Echa dzieciństwa”. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku patronat nad konkursem objął Starosta Lublinieckiego Joachim Smyła. Przybyłych gości serdecznie powitała pani dyrektor Katarzyna Dworok oraz organizatorki konkursu: Alicja Chruściel i Anna Klimowicz.

Młodzież prezentowała dwa wiersze. Na scenie opowiadane były najdziwniejsze, najśmieszniejsze i najbardziej wzruszające historie spisane między innymi przez J. Brzechwę, M. Konopnicką ,W. Chotomską czy J. Tuwima. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. To już nie szkolne recytacje, ale aktorskie popisy, które zachwyciły młodzież i jury.

Recytatorzy oceniani byli w dwóch kategoriach:

I -   uczniowie klas VII szkoły podstawowej i gimnazjaliści,

II-  młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych.

Wyniki konkursu przedstawiają się następujaco:

Szkoły podstawowe (VII klasy) i gimnazjalne:

I miejsce     - Ismena Kompałka – SP nr 2 w Lublińcu,

II miejsce    -  Szymon Szawiński- SP im. Józefa Lompy w Woźnikach,

III miejsce   -  Anna Kierach – Gimnazjum im. św. Edyty Stein w Lublińcu,

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce     - Jessica Korzonek, III LO im. prof. Z. Religi w Lublińcu,

II miejsce    - Kamila Grobara, Technikum nr 3 w Lublińcu                   .

III miejsce   - Aneta Franczok- I LO dla Dorosłych im. prof. Z. Religi w Lublińcu,

Wyróżnienie - Sylwia Smol- Technikum nr 3 w Lublińcu,

wyróżnienie - Małgorzata Ledwoń- ZSZ w Lublińcu.

Laureatom serdecznie gratulujemy,  pozostałym uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok na XIV edycję konkursu „Echa dzieciństwa”.

Galeria
238d05-image00001.jpg 0c52ff-image00003.jpg 219da5-image00004.jpg 7ed80b-image00005.jpg 70adb9-image00006.jpg ed3ae6-image00007.jpg 5f2949-image00008.jpg c94235-image00009.jpg
Czwartek 10 maja 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych