Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› Wydarzenia ›› Z sesji Rady Powiatu
LUT
Z sesji Rady Powiatu

W minioną środę, tj. 30 stycznia odbyła się III sesja Rady Powiatu w Lublińcu. Ważnym punktem znajdującym się w porządku obrad było podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Lublinieckiego na lata 2019-2030 oraz budżetu Powiatu Lublinieckiego na 2019 rok. Powyższe uchwały zostały podjęte jednogłośnie.

W posiedzeniu uczestniczyła również dyrektor SP ZOZ w Lublińcu Barbara Szubert, która szczegółowo omówiła obecną sytuację szpitala oraz wyczerpująco udzieliła odpowiedzi na zadane pytania radnych.

Podczas środowego spotkania zatwierdzono plany pracy poszczególnych komisji na rok 2019.

Radni poruszyli również temat obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w powiecie. Omówiono propozycje działań ukierunkowanych na pogłębienie wiedzy  i świadomości o autyzmie. Dyskutowano o możliwych akcjach, programach oraz szeregu innych działań, które planuje się zrealizować w celu uświadamiania lokalnej społeczności.

Dodatkowo analizowano problem smogu oraz możliwości wypracowania sposobów na walkę z tym negatywnym zjawiskiem. Dyskutowano m.in. o tym, jak ważne jest uświadamianie mieszkańców o skutkach niewłaściwego palenia w piecach CO oraz rozmawiano o współpracy z gminami w zakresie wypracowania programu, który byłby głównym instrumentem do walki ze smogiem.

Wtorek 5 lutego 2019
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu film promocyjnyMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych