Zawalcz o Złoty Durszlak! - XII Festiwal Śląskie Smaki

Piątek 19 maja 2017 15:20Czas czytania: 2 min.

XII Festiwal Śląskie Smaki już za miesiąc! W tym roku odbędzie się 11 czerwca w urokliwym Koszęcinie. To miejsce szczególne, tutaj bowiem swoją siedzibę ma Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, który jest współorganizatorem tegorocznego Festiwalu.

Czym jest Festiwal Śląskie Smaki? To niezwykłe wydarzenie kulinarne, które od dwunastu lat gromadzi miłośników dobrego jedzenia, a przede wszystkim – tradycyjnej kuchni regionalnej województwa śląskiego, Impreza odbywa się w wymiarze kulinarnym i artystycznym, składa się więc z kilku części. Dwie z nich są jednak wyjątkowo ważne. Mowa tutaj o Bitwie Smaków i konkursie kulinarnym.

Bitwa Smaków to wyjątkowy pokaz kulinarny na żywo w wykonaniu najlepszych śląskich kucharzy. W tym roku ceniony Remigiusz Rączka zmierzy się z Sebastianem Humskim w bitwie pt. Kurka kontra gąska, czyli grzybowe wariacje kulinarne. Bo gdy mowa o grzybach i grzybobraniu - czy w tym temacie istnieje miejsce lepsze od koszęcińskich lasów?

Niech zatem temat Bitwy Smaków stanie się inspiracją dla uczestników konkursu kulinarnego.

Cały czas trwa nabór chętnych do konkursowego gotowania. Wziąć w nim udział może każdy!  Konkurs odbywa się on bowiem w trzech kategoriach: profesjonalistów, czyli osób zawodowo trudniących się gastronomią, uczniów szkół gastronomicznych oraz amatorów, gdzie każdy niezależnie od wieku i doświadczenia może poczuć się jak prawdziwy kuchmistrz. 24 drużyny konkursowe będą mieć do przygotowania łącznie minimum 72 potrawy (bowiem każda z drużyn musi przygotować po 3 dania). Ilość i różnorodność potraw na pewno nikogo nie zawiedzie.

Tym właśnie uwodzi Festiwal od ponad dekady - odbywając się co roku w innym regionie województwa i oferując kulinarne emocje dla wszystkich, pozwala wciąż odkrywać nowe, często zapomniane smaki kuchni regionalnej. Dlatego warto stać się częścią tego wyjątkowego wydarzenia i już dziś wysłać zgłoszenie do udziału w konkursie. Nabór trwa do 26 maja, jednak ilość miejsc jest ograniczona  - nie warto czekać do ostatniej chwili! Jak się zgłosić?

Karta zgłoszenia jest dostępna na stronie slaskiesmaki.pl, a wszelkich odpowiedzi udzieli:  Marta Grygny (Śląska Organizacja Turystyczna); tel.: 32 207 207 3, mail: marta@slaskie.travel.

Utworzony: Sobota 20 maja 2017 22:21:36 przez: Mirosław Kowalik

To może cię również zainteresować: