Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Zgłoszenie zamiaru budowy lub wykonania robót budowlanych wymagających projektu budowlanego

Informacje podstawowe:

Zgłoszenia organowi administracji architektoniczno-budowlanej wymaga:

Budowa/wykonanie robót budowlanych:

• Wolno stojącego parterowego budynku stacji transformatorowej/ kontenerowej stacji transformatorowej o powierzchni zabudowy do 35m2.
  • Sieci elektroenergetycznej do 1 kV / wodociągowej/ kanalizacyjnej/ cieplnej/ telekomunikacyjnej/ gazowej do 0,5 MPa.
Wymagane dokumenty:

Do wniosku należy dołączyć:

• cztery egzemplarze projektu budowlanego podpisane przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia budowlane, wraz z uzgodnieniami, opiniami i pozwoleniami wymaganymi przepisami szczegółowymi,
  • oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane,
  • pełnomocnictwo (jeżeli ustanowiono pełnomocnika),
  • dowód uiszczenia opłaty skarbowej za pełnomocnictwo (jeżeli jest wymagana).
Opłaty:
Wolne od opłat.
Termin:
Jeżeli w terminie 21 dni od dnia przyjęcia zgłoszenia właściwy organ nie wniesie, w drodze decyzji sprzeciwu, sprawę uważa się za załatwioną - tzw. milcząca zgoda.
Komórka odpowiedzialna:
Wydział Budownictwa i Architektury
42-700 Lubliniec
ul. Paderewskiego 7 (pokój 23)

Tel. (34) 351 05 06
E-mail: wb@lubliniec.starostwo.gov.pl

Miejsce składania wniosku:
Kancelaria Starostwa Powiatowego w Lublińcu (ul. Paderewskiego 7) pokój nr 6 (parter).
Godziny urzędowania:
Poniedziałek-Piątek: 7:30-15:30
Tryb odwoławczy:
W przypadku wniesienia sprzeciwu w drodze decyzji - przysługuje odwołanie do Wojewody Śląskiego za pośrednictwem Starosty Lublinieckiego.
Uwagi:
  1. Zgłoszenia należy dokonać przed przystąpieniem do robót budowlanych.
  2. Do wykonania robót budowlanych można przystąpić po 21 dniach od daty zgłoszenia, jeśli w tym terminie właściwy organ nie wniesie sprzeciwu.
  3. Do użytkowania wolno stojącego parterowego budynku stacji transformatorowej, kontenerowej stacji transformatorowej, sieci elektroenergetycznej do 1 kV, wodociągowej, kanalizacyjnej, cieplnej, telekomunikacyjnej, na których budowę, rozbudowę, nadbudowę ,odbudowę wymagane jest zgłoszenie, można przystąpić z zastrzeżeniem art. 55 i art. 57, po zawiadomieniu, nie zgłosi sprzeciwu w drodze decyzji.
Opracował/edytował:
Zatwierdził:
Agnieszka Janik/ Katarzyna Radlik/ Tomasz Barczyk
Tomasz Klecha - Naczelnik Wydziału WB
Data sporządzenia:
Data aktualizacji:
2015-10-09
2019-08-06
Pliki do pobrania:
Karty usług WB
Piątek 9 października 2015
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych