Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› Wydarzenia ›› Złoto-srebrna szkoła!
14
STY
Złoto-srebrna szkoła!

Złoto-srebrna szkoła!

Wydawnictwo „Perspektywy” po raz kolejny opracowało ranking liceów i techników (edycja na 2019 r.). Najlepiej z placówek oświatowych powiatu lublinieckiego wypadł Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu, którego Technikum nr 2 uzyskało tytuł „Złotej Szkoły”, a II Liceum Ogólnokształcące „Srebrnej Szkoły”. Technikum nr 2 znalazło się na 5. pozycji w województwie i 33. w całym kraju. W porównaniu z poprzednim rankingiem to awans o 12 miejsc (45. pozycja w 2018 r. i 140. w 2017 r. ) II Liceum Ogólnokształcące wchodzące w skład ZSOT jest 36. w województwie a w skali kraju – 306. (dla porównania – 424 miejsce w 2018 r. a w 2017 poza najlepszymi 500 szkołami), dzięki czemu otrzymało tytuł „Srebrnej Szkoły”.

Natomiast I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 1 w Lublińcu, zajęło 497. miejsce w Polsce i 59. w województwie śląskim.

W rankingu „Perspektyw” brane są pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach i wyniki  egzaminów zewnętrznych w przeliczeniu na liczbę absolwentów. 

Nauczycielom, uczniom i całej społeczności szkolnej serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Galeria
f32e8c-perspektywy.jpg
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 12:54:57
Poniedziałek 14 stycznia 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348