Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Lublińcu przy ulicy Żwirki i Wigury 3, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
6 lutego 2019

Z sesji Rady Powiatu

W minioną środę, tj. 30 stycznia odbyła się III sesja Rady Powiatu w Lublińcu. Ważnym punktem znajdującym się w porządku obrad było podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Lublinieckiego na lata 2019-2030 oraz budżetu Powiatu Lublinieckiego na 2019 rok. Powyższe uchwały zostały podjęte jednogłośnie.

W posiedzeniu uczestniczyła również dyrektor SP ZOZ w Lublińcu Barbara Szubert, która szczegółowo omówiła obecną sytuację szpitala oraz wyczerpująco udzieliła odpowiedzi na zadane pytania radnych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
5 lutego 2019

Sukces uczennicy Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza

Praca Katarzyny Juszczyszyn pn. „Teoria chaosu. Proste modele ze złożonym zachowaniem: o teorii chaosu w ekologii” wystawiona w Ogólnopolskim Konkursie „Fizyka a ekologia” im. prof. Mieczysława F. Pazdura, oceniona została jako jedna z najlepszych
w Polsce. Powstała pod okiem nauczyciela fizyki Ewy Koścień

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
5 lutego 2019

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu

Ogłasza się otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej polegającego na zapewnieniu okresowego miejsca pobytu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży.

Szczegóły ogłoszenia w złączniku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
4 lutego 2019

Zapraszamy na ferie z Klubem JWK

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
30 stycznia 2019

Sensoryczny Lubliniec

Ostatni weekend stycznia upłynął pod znakiem spotkań dla rodziców i pedagogów ze specjalistami w zakresie prawidłowej stymulacji rozwoju dziecka. Spotkania zostały objęte honorowym patronatem starosty Joachima Smyły i burmistrza Edwarda Maniury, a odbywały się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i Muzeum Edyty Stein.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
30 stycznia 2019

Nadmorska kolęda - Gdynia 2019

W dniach 17-20 stycznia br. Daria Wańczyk oraz Emilia Jaworska reprezentowały Klub JWK w IX Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nadmorska Kolęda –Gdynia 2019”.

Klub Marynarki Wojennej w Gdyni gościł solistów i zespoły z całego kraju. Nad piękny, zimowy Bałtyk zjechali się między innymi reprezentanci z Warszawy, Żagania, Kielc, Krakowa i Lublińca. Nie zabrakło także reprezentacji organizatorów festiwalu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
29 stycznia 2019

Akcja "Paczka dla dzieciaka na święta od Strażaka"

Strażacy z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego „Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce”, wolontariusze z OSP Lubliniec i OSP Strzebiń wraz z Trzema Królami odwiedzili szpital powiatowy w Lublińcu, aby wręczyć podarunki dla dzieci z oddziału noworodkowego i pediatrycznego. Wizyta strażaków i niezwykłych gości sprawiła dzieciom i ich rodzicom ogromną radość, nie tylko ze względu na wręczenie prezentów małym pacjentom, ale również zobaczenia prawdziwego wozu strażackiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
29 stycznia 2019

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Lublińcu zaprasza na szkolenie specjalistyczne

Szkolenie specjalistyczne odbędzie się 05 marca 2019 r. o godz. 10:00 (wtorek) w Restauracji "ANTARES" (była Restauracja Lentex) Lubliniec, ul. Powstańców Śląskich 79.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
29 stycznia 2019
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu film promocyjnyMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348