Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Być dobrym - tylko tyle i aż tyle! - hasło motywujące do działania osoby związane z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu

„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela”-  Jan Paweł II.

To właśnie serce jest swoistym symbolem lublinieckiej szkoły, która należy do Stowarzyszenia „Szkół z Sercem”. Patronem placówki jest wybitny kardiolog prof. Zbigniew Religa. Jednak nie zdobyte tytuły ani powoływanie na wybitne postaci, stanowią o „sercu” miejsca, z którym tylu uczniów i słuchaczy związało kilka lat swojego życia.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
12 czerwca 2019

Wywalczyła III miejsce w ogólnopolskim konkursie i grant dla szkoły! Brawo Julia!

W 2019 roku obchodzimy stulecie powstania Polskiego Towarzystwa  Matematycznego, założonego w 1919 roku w Krakowie. Z inicjatywy profesorów Oddziału Krakowskiego, rok 2019 ogłoszony został Jubileuszowym Rokiem Matematyki. Z tej wyjątkowej okazji mBank zorganizował Ogólnopolski Konkurs Matematyczny pt. „Wielcy polscy matematycy znani i nieznani”, w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu: Julia Wieczorek z klasy 2 LO i Piotr Kulisz wraz z Szymonem Kosem z klasy 1 TI.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
11 czerwca 2019

„Kazikowi” Informatycy Mistrzami Polski

W sobotę 8. czerwca e-sportowa drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu w składzie: Kamil Schiewe, Grzegorz Michalik, Daniel Cebulski, Dawid Cebulski, Dastin Klupś, wybrała się do Krakowskiej Tauron Areny na LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie, na które zakwalifikowała się poprzez wygranie turnieju w Siemianowicach Śląskich.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
11 czerwca 2019

Gala z okazji święta „Weterana Misji poza Granicami Państwa”

Artyści Klubu Jednostki Wojkowej Komandosów przygotowali koncert z okazji Ogólnopolskich Obchodów Święta Weterana Misji poza Granicami Państwa. To święto wszystkich żołnierzy, którzy pełnili bądź nadal pełnią służbę na misjach zagranicznych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
10 czerwca 2019

Sukces uczennic z „Mickiewicza”

Emilia Jaworska oraz Aleksandra Just z klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Lublińcu dotarły do finału ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego – V Edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
10 czerwca 2019

Seniorzy STB Energii Lubliniec awansowali do Mistrzostw Świata

Sezon sportowy 2018/2019 był dla zawodników STB Energii szczególny, bowiem o możliwości reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Seniorów w Badmintonie, które odbędą się w dniach 4 – 11 sierpnia 2019 w Katowicach, decydowało zdobycie medalu w swojej kategorii wiekowej na Mistrzostwach Polski Seniorów.

Podczas zawodów w hali sportowej „Arena” w Częstochowie lubliniecki klub reprezentowało siedmiu zawodników: Danuta Foryta, Barbara Jaskólska, Iwona Ostrowska, Sonia Wachowska, Wojciech Borzęcki, Grzegorz Pradela i Andrzej Turowski.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
6 czerwca 2019

Sukces ucznia Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ciasnej

Uczeń klasy III gimnazjum Andre Baron uzyskał tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki. Konkurs składał się z etapu szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Andre Baron jako jedyny w powiecie lublinieckim uzyskał tytuł finalisty rozgrywek. Opiekunem Andre jest Bożena Gralińska, pod opieką której uczeń rozwija swoje matematyczne zdolności. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
6 czerwca 2019

Woźnickie BIEGAN1E PO AUTOBANIE

Biegiem lub rowerem po autostradzie? Niemożliwe? W Gminie Woźniki wszystko jest możliwe! 

22 czerwca to niepowtarzalna okazja dla Biegaczy oraz Rowerzystów! Tego dnia, na nowo wybudowanej nawierzchni autostrady A1 (odcinek „I” Woźniki - Pyrzowice) odbędzie się impreza sportowo-rekreacyjna pn. WOŹNICKIE BIEGAN1E PO AUTOBANIE.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
6 czerwca 2019

Ogłoszenie

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały w sprawie zmiany rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Lublinieckiego w 2019 roku. Uwagi proszę przesyłać na adres Starostwo Powiatowe, Wydział Obsługi Rady i Zarządu, Polityki Społecznej i Zdrowia, ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec lub drogą mailową na adres wrsz@lubliniec.starostwo.gov.pl. do dnia 7 czerwca 2019 roku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
4 czerwca 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348