Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Ogłoszenie - Oferta realizacji zadania publicznego

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. „Zrób Maskotkę – Ćwiczenia małej motoryki”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
24 kwietnia 2019

Wezwanie do odbioru rzeczy znalezionej: Rower, typ składak

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 roku, poz. 397), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru niżej wyszczególnionej rzeczy znalezionej, przechowywanej w Wydziale Spraw Obywatelskich
i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

Rower, typ składak

Termin do odbioru rzeczy: 20.03.2021 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
23 kwietnia 2019

Wezwanie do odbioru rzeczy znalezionej: Rower, typ damka

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 roku, poz. 397), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru niżej wyszczególnionej rzeczy znalezionej, przechowywanej w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

Rower, typ damka

Termin do odbioru rzeczy: 20.03.2021 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
23 kwietnia 2019

Uzdolniony uczeń lublinieckiej szkoły

Mateusz Brol – uczeń 2 klasy TI Technikum nr 2 w Zespole  Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu zajął II miejsce w konkursie z języka niemieckiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych pn. „Österreich: Land, Leute, Sprache”. Konkurs zorganizowali przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie z okazji obchodów 100-lecia Republiki Austrii. W nagrodę za zajęcie honorowego miejsca Mateusz otrzymał voucher na wakacyjny kurs języka niemieckiego w Wiedniu.

Ponadto w środę, 18 kwietnia br. starosta Joachim Smyła oraz sekretarz Sylwia Fronczek w imieniu Zarządu Powiatu w Lublińcu pogratulowali Mateuszowi szczególnych osiągnięć oraz wręczyli Nagrodę Starosty Lublinieckiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki i kultury. 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
18 kwietnia 2019

Powiatowy Konkurs Informatyczno-Fizyczny w ZS nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu

Na początku kwietnia w "Mickiewiczu" zorganizowano Powiatowy Interdyscyplinarny Konkurs Informatyczno-Fizyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Przedsięwzięcie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nim aż 19 drużyn dwuosobowych z powiatu lublinieckiego. Patronat honorowy nad konkursem objął starosta Joachim Smyła. Konkurs składał się z 2 części: testu obejmującego zagadnienia z informatyki i fizyki oraz prezentacji przygotowanego doświadczenia, które okazały się niezwykle widowiskową częścią konkursu. Uczniowie byli wspaniale przygotowani, a różnorodność wybranych zagadnień była bardzo duża. Można było sobie przypomnieć zasady termodynamiki, hydrostatyki czy zaobserwować, jakie napięcie mają owoce.  Najlepszą drużyną okazał się "Zbuntowany kaloryfer" ze Strzebinia, w składzie Karolina Koenig i Robert Mańka, drugie miejsce zajął "Team Katolik" z Lublińca, w składzie Kacper Dłubała i Tomasz Wandzel, trzecie miejsce natomiast drużyna "Świnka Halinka" z Strzebinia w składzie Marcin Duda i Karol Swoboda.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
18 kwietnia 2019

Ogłoszenie - Oferta realizacji zadania publicznego

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. „III Konkurs Orki Zabytkowymi Traktorami w Lubecku”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
18 kwietnia 2019

Dyżury Przewodniczącego Rady Powiatu

Uprzejmie informujemy, iż dyżur Przewodniczącego Rady Powiatu w dniu 19 kwietnia 2019 roku nie odbędzie się.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
18 kwietnia 2019

Uprzejmie informujemy, że w dniu 19 kwietnia 2019 roku, Starostwo Powiatowe w Lublińcu będzie czynne do godz. 14:00

Uprzejmie informujemy, że w dniu 19 kwietnia 2019 roku, Starostwo Powiatowe w Lublińcu będzie czynne do godz. 14:00 (za wyjątkiem Kancelarii, Wydziału Komunikacji, Drogownictwa  i Transportu oraz Wydziału Geodezji i Kartografii - czynne do godz. 15:30).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
17 kwietnia 2019

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie - warsztaty: Jak przygotować i rozliczyć ofertę uproszczoną – „małe granty”

Prowadzący – Artur Gluziński – zajmuje się zagadnieniami współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi. Pracował w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Wykładowca akademicki, doświadczony szkoleniowiec. Autor książki „Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”. Szkolił inspektorów kontroli RIO w Katowicach.

Szkolenie odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Lublińcu (sala konferencyjna), 22 maja br. (środa) w  godz. 9.00-12.00

Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o zgłaszanie się do 6 maja 2019 r.:  gazeta@lubliniec.starostwo.gov.pl,  (34) 35-10-505 w. 601, 604-612-776

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
16 kwietnia 2019
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348