Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

XVII Powiatowa Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

10 czerwca br. na obiekcie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej pw. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach odbyła się XVII Powiatowa Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.  Do Rusinowic przybyło 12 placówek i stowarzyszeń m.in. z Radlina, Zabrza, Wojsławic, Myszkowa i  Kluczborka.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
14 czerwca 2017

Ogłoszenie

o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. Patriotyczny Lubliniec – oddaj hołd Powstańcom Warszawskim.

W dniu 9 czerwca 2017 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska z siedzibą w Katowicach reprezentowanego przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego z siedzibą w Lublińcu na realizację zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pn. Patriotyczny Lubliniec – oddaj hołd Powstańcom Warszawskim.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
14 czerwca 2017

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu

Konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z siedzibą w Lublińcu przy ul. Grunwaldzkiej 48.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
12 czerwca 2017

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

4 czerwca 2017r. w Lublińcu rodziny zastępcze oraz mieszkańcy powiatu uczestniczyli w obchodach Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy współpracy z parafią św. Stanisława Kostki. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął starosta lubliniecki. Ten dzień był okazją do uhonorowania codziennej pracy i ofiarności rodziców zastępczych. Wydarzenie otworzyła uroczysta msza św. w intencji rodzin zastępczych. Podczas obchodów można było zobaczyć m.in. występ artystyczny Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein, animacje dla dzieci w wykonaniu klaunów Rico i Rupherta, oraz inscenizację „Podróż Bolka i Lolka” w wykonaniu duszpasterzy i zaproszonych gości.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
9 czerwca 2017

Nasz Powiat – Nasze Pasje

Podczas tegorocznych wakacji czeka nas szósta odsłona projektu społecznego „Nasz Powiat – Nasze Pasje” zainicjowanego przez przewodniczącą Komisji Edukacji Rady Powiatu w Lublińcu Anitę Naczyńską. Idea projektu jest bardzo prosta - różne firmy, organizacje, stowarzyszenia, czy też osoby prywatne, poświęcają swój wolny czas i proponują bezpłatne zajęcia promujące swoje pasje oraz przedmiot działania. Przygotowana przez nie oferta dotyczyć będzie organizacji bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, edukacyjnych, konsultacji medycznych, wizyt w salonach fryzjerskich, porad dietetyków, trenerów personalnych, zajęć muzycznych, prelekcji, wizyt w muzeum czy też zajęć dla seniorów.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
8 czerwca 2017

Fryzury w hiszpańskich klimatach

Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Lublinieckiego organizowany w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu wpisał się na stałe w tradycję szkoły. Przez kilka lat motywem przewodnim były fryzury karnawałowe. W roku ubiegłym królowały „Gwiazdy na czerwonym dywanie”. Tematem tegorocznej XI edycji było „W Rytmie Flamenco” – mówi Jolanta Kardas dyrektor ZSZ w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
8 czerwca 2017

Dzień Otwarty w Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” 2017 r.

Rozpoczął się czerwiec, a zatem jak co roku przyszedł czas na radosne spotkanie podczas Dnia Otwartego w DPS „Dom Kombatanta” w Lublińcu. Ta coroczna impreza gromadzi we wspólnej zabawie mieszkańców, rodziny, pracowników i gości związanych z naszym Domem. Gościliśmy także, przedstawicieli z DPS z Bytomia, Tarnowskich Gór, Skoczowa, Lublińca.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
7 czerwca 2017

Gotowi do startu!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu realizuje drugi, i zarazem ostatni, rok realizacji projektu „Gotowi do startu!”. Projekt o sugestywnej nazwie przeznaczony jest do młodzieży u progu dorosłego życia. Biorą w nim udział osoby usamodzielniane, objęte pieczą zastępczą oraz przebywające w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
7 czerwca 2017

Ogłoszenie

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. IV Rodzinny Rajd Rowerowy pn. Rowerem nad Małą Panew.

W dniu 31 maja 2017 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Lisowice w Województwie Śląskim na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. IV Rodzinny Rajd Rowerowy pn. Rowerem nad Małą Panew.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Wtorek
6 czerwca 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348