Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Wielki sukces Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Japonii

Wielka trasa koncertowa z okazji 100-lecia nawiązania oficjalnych stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią, rozpoczęła się 15 października. Po 15 latach od ostatniej wizyty, Zespół „Śląsk” powrócił do Japonii w tak dużym składzie. Pierwszy koncert odbył się w Takasaki, mieście które podczas przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokyo będzie gościć polską reprezentację sportowców. Koncert w Takasaki City Theater dał początek sześciotygodniowej, niezwykłej podróży Zespołu „Śląsk” po Japonii.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
5 grudnia 2019

Dyżury Przewodniczącego Rady Powiatu

Uprzejmie informujemy, iż dyżur Przewodniczącego Rady Powiatu w dniu 6 grudnia 2019 roku nie odbędzie się z powodu wyjazdu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
4 grudnia 2019

Decyzja w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości oznaczonej w operacie ewidencji gruntów i budynków numerem działki 164/14, na karcie mapy 1 Droniowiczki, obręb Lubliniec, stanowiącej własność nieżyjącego Teodora Rettig

Decyzja na podstawie art. 113 ust. 6 i 7, art. 114 ust. 3 i 4, art. 115 ust. 3, art. 118a ust. 2, art. 124a, art. 124b w związku z art. 6 pkt 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 2204 z późn. zm.) oraz art. 49, art. 104 i art. 107 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2096 z późn. zm.) po rozpatrzeniu wniosku z dnia 15.05.2019 r. (data wpływu 22.05.2019 r.) uzupełnionego wnioskiem z dnia 26.06.2019 r. (data wpływu 28.06.2019 r.) TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Częstochowie reprezentowana przez Pana Karola Wujec, w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości oznaczonej w operacie ewidencji gruntów i budynków numerem działki 164/14, na karcie mapy 1 Droniowiczki, obręb Lubliniec, stanowiącej własność nieżyjącego Teodora Rettig s. Franciszka i Weroniki, zapisanej w księdze wieczystej  Sądu Rejonowego w Lublińcu nr CZ1L/00006159/2 (nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym) poprzez założenie i przeprowadzenie przewodów i urządzeń służących do przesyłania i dystrybucji  energii elektrycznej w ramach inwestycji pn. Wymiana uszkodzonego kabla SN relacji SE 110/15 kV Lubliniec – 3S-910 Lubliniec Droniowiczki (...)

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
3 grudnia 2019

25-lecie kościoła pw. św. Jana Nepomucena w Lisowicach

24 listopada parafianie z Lisowic obchodzili jubileusz 25-lecia kościoła. Odprawiona została msza święta, której przewodniczył biskup pomocniczy Andrzej Iwanecki. Przez 4 lata proboszcz parafii ks. Rafał Wyleżoł oraz mieszkańcy Lisowic przygotowywali się do obchodów jubileuszu. W tym czasie przeprowadzone zostały prace remontowe w kościele, które polegały m.in. na: wymianie okien oraz modernizacji elewacji zewnętrznej. Dzięki staraniom proboszcza spisano wspomnienia z czasów niełatwych przygotowań i przebiegu budowy – powstała o tym nawet książka. Przeprowadzono także konkurs o patronie kościoła – św. Janie Nepomucenie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
2 grudnia 2019

Koncerty na Zamku - koncert wokalny oraz koncert kolędowy "Narodził się nam Zbawiciel"

14 grudnia 2019 r. o godzinie 18:00 Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny zaprasza na koncert wokalny (Koncerty na Zamku).

21 grudnia 2019 r. o godzinie 17:00 Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny zaprasza na koncert kolędowy "Narodził się nam Zbawiciel (Koncerty na Zamku).

Wejściówki do pobrania w recepcji Zespołu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
27 listopada 2019

Uwaga, zawyją syreny. Zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności

We wtorek 26 listopada 2019 roku pomiędzy godziną 9:00 a 13:00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

W ramach treningu uruchomiony zostanie sygnał alarmowy - dźwięk ciągły trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
22 listopada 2019

Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji obchodzonego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli dyrektorzy domów pomocy społecznej: Jadwiga Kozicka, Wiesława Dudek i Dariusz Szendzielorz oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Ilona Kozioł.

- Jesteście Państwo osobami, które swoją wiedzą, umiejętnościami i zaangażowaniem pomagają drugiemu człowiekowi odnaleźć nadzieję w trudnych chwilach, wspieracie, wskazujecie możliwości rozwiązania problemów. Dla Państwa podopiecznych jesteście znakiem nadziei i ludzkiej życzliwości – mówił starosta Joachim Smyła dziękując za pracę zarówno dyrektorom jak i podległym im pracownikom socjalnym.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
21 listopada 2019

Życzenia dla Pracownika Socjalnego

W dniu 21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego

Z tej okazji przyjmijcie Państwo podziękowania za pracę, która jest autentyczną służbą, bo przynosi ulgę w cierpieniu, ubóstwie, osamotnieniu czy uzależnieniach.

Dla Państwa podopiecznych jesteście wsparciem, znakiem nadziei i ludzkiej życzliwości.

Życzymy, aby pomoc drugiemu człowiekowi była zawsze dla Was źródłem spełniania się, niech nigdy nie zabraknie Wam sił i motywacji w każdym dniu Waszej pracy.

Wicestarosta
Tadeusz Konina

Starosta
Joachim Smyła

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
20 listopada 2019

Ogłoszenie Zarządu Powiatu w Lublińcu w sprawie otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia dwóch punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa...

Ogłoszenie Zarządu Powiatu w Lublińcu w sprawie otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia dwóch punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i edukacji prawnej w powiecie lublinieckim w 2020 roku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
15 listopada 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348