Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci” - Wisława Szymborska

Panu Krzysztofowi Olczykowi
Przewodniczącemu Rady Powiatu w Lublińcu
wyrazy głębokiego żalu i współczucia
z powodu śmierci Matki
składają: Radni Rady Powiatu w Lublińcu

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
10 grudnia 2018

Mikołaj obdarował małych pacjentów!

Święty Mikołaj odwiedził  najmłodszych pacjentów szpitala powiatowego w Lublińcu. Do dzieci trafiły specjalnie przygotowane paczki ze słodyczami, maskotkami i życzeniami od starosty i wicestarosty.  Mikołajowi towarzyszyła pani Reniferka, która częstowała łakociami  i pomagała Mikołajowi w rozdawaniu paczek. Było – jak zawsze – spontanicznie, wesoło, czasami wzruszająco.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
7 grudnia 2018

W Starostwie już świątecznie

Jak co roku choinka w Starostwie Powiatowym, a raczej jej ozdabianie – było dziełem małych artystów, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lublińcu. Dzieci przyjechały do urzędu z pełnymi koszami ozdób świątecznych i nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że ozdoby te powstawały już od miesięcy i były dziełem dzieci, które w asyście swoich nauczycieli: Ewy Fokczyńskiej – Nowak, Izabeli Kukiełki i Krystyny Nawrockiej tworzyły te świąteczne cudeńka.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
7 grudnia 2018

Turniej Mikołajkowy

W pierwszą niedzielę grudnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Koszęcinie zorganizowano I Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej o Mistrzostwo Grupy „A” Orlik Podokręgu Lubliniec pod Patronatem starosty Joachima Smyły.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
5 grudnia 2018

Praca konkursowa ku czci dziadka - powstańca śląskiego zdobyła uznanie jury

Z okazji stulecia odzyskania niepodległości  poseł Lidia Burzyńska zorganizowała wojewódzki  konkurs historyczno-literacki:  „100 lat  Niepodległości”, pod honorowym patronatem poseł do Parlamentu Europejskiego pani Jadwigi Wiśniewskiej. W konkursie startowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu Ewa Kaczorowska zajęła 2 miejsce w kategorii licealnej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
4 grudnia 2018

Druga Sesja Rady Powiatu

Podczas II Sesji rady Powiatu, która odbyła się 28 listopada br. wybrano przewodniczących i członków komisji Rady Powiatu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
29 listopada 2018

Dzień Pracownika Socjalnego

W dniu 27 listopada w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublińcu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

Starosta Joachim Smyła oraz wicestarosta Tadeusz Konina złożyli życzenia oraz podziękowali przedstawicielom placówek opieki społecznej za ich codzienną pracę na rzecz drugiego człowieka, która - jak podkreślali - jest niezwykle istotna w czasach, kiedy tempo naszego życia jest ogromne i często nie zauważamy potrzeb innych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
27 listopada 2018

Pierwsza sesja Rady Powiatu w Lublińcu

W dniu 21 listopada br. odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Powiatu w Lublińcu, którą otworzył Alojzy Cichowski – najstarszy wiekiem radny. Przewodnicząca Powiatowej Komisji Wyborczej – Anna Kulig wręczyła radnym zaświadczenia o wyborze. Wszyscy radni złożyli uroczyste ślubowanie rzetelnego i sumiennego wykonywania swoich obowiązków. Do przeprowadzenia głosowań w czasie sesji powołano Komisję Skrutacyjną, która przeprowadzała techniczną część głosowań. W jej skład weszli: Renata Pyrek, Adam Konina i Błażej Niedźwiedź.

Na stanowisko przewodniczącego Rady Powiatu wybrano jednogłośnie Krzysztofa Olczyka, a wiceprzewodniczącymi zostali: Anita Naczyńska i Ernest Pogoda.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
21 listopada 2018

Podpisano umowę o współpracy

29 października br. w Starostwie Powiatowym podpisana została umowa o współpracy w Radzie Powiatu pomiędzy KWW Porozumienie Samorządowe Ziemi Lublinieckiej reprezentowanym przez Joachima Smyłę oraz KWW Wspólnota Ziemi Lublinieckiej reprezentowanym przez Tadeusza Koninę i radnymi - elektami KWW Ziemia Lubliniecka:  Grzegorza Dylę i Błażeja Niedźwiedzia.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
30 października 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu film promocyjnyMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348