Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

I Mistrzostwa Polski w ultramaratonie Nordic Walking w Lublińcu

W słoneczną sobotę, 29 września br. w Lublińcu zorganizowano Mistrzostwa Polski w ultramaratonie Nordic Walking. W turnieju wzięli udział zawodnicy z całego kraju. Sportowcy wystartowali na trasie o długości 56 km.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
4 października 2018

II Otwarty Turniej Szachowy „Szachy Lubliniec”

W niedzielę,  30 września br. w zajeździe „Tytan” w Kochanowicach rozegrano II Otwarty Turniej Szachowy pn. „Szachy Lubliniec”. Pomysłodawcą spotkania był Ludowy Klub Sportowy „Sparta” Lubliniec.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
3 października 2018

II Lubliniecka Giełda Zajęć Pozalekcyjnych

Właściciele Sieci Szkół Językowych NACZYŃSCY – Anita i Mikołaj Naczyńscy już po raz drugi zorganizowali w Lublińcu imprezę pn. Giełda Zajęć Pozalekcyjnych. W tym roku odbyła się ona na parkingu przy Galerii Jedenastka. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Lubliniecki Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
3 października 2018

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych wzięli udział w XXIV Mistrzostwach Sportowo - Obronnych

Uczestnictwo brygady „KszyKszy” – uczniów lublinieckiej szkoły w Mistrzostwach Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej stało się tradycją.

W tym roku zawody odbywały się na obiektach szkoleniowych 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu. Organizatorem mistrzostw było Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”. W militarnych zmaganiach wzięło udział
13 Stowarzyszeń Młodzieżowych z całej Polski, a wśród nich brygada uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w składzie:  Mateusz Dyla, Jakub Biernacki, Rafał Joszko, Maciej Koloch,  Kacper Marzec i Karol Senderak.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
1 października 2018

Ogłoszenie

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały:

w sprawie zmiany uchwały Nr 443/XXX/2009 Rady Powiatu w Lublińcu z dnia 20 lutego 2009 r. w sprawie przyjęcia „Regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Lubliniecki”

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
26 września 2018

Ogłoszenie - Oferta realizacji zadania publicznego

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. „Turniej Piłki Nożnej o puchar Starosty Lublinieckiego”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
26 września 2018

Dla Niepodległej

Podniosła atmosfera, duża dawka emocji i wzruszeń. Tak w skrócie można opisać niedzielny koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, który odbył się w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu.  Występ artystów Zespołu poprzedzony był – w związku z trwającymi już od 18 września uroczystościami ku czci św. Stanisława Kostki w roku jubileuszowym z racji 450. rocznicy jego śmierci -  mszą św. koncelebrowaną przez Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Katowickiej – ks. Adama Wodarczyka, Biskupa Pomocniczego Diecezji Gliwickiej – ks. Andrzeja Iwaneckiego, ojca Pawła Zająca OMI– Prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów oraz Proboszcza Parafii św. St. Kostki w Lublińcu - Waldemara Janeckiego OMI.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
25 września 2018

„Maecenas Silesiae” dla Starosty Lublinieckiego

Maecenas Silesiae to zaszczytne wyróżnienie dla osób, których hojność, życzliwość i sympatia dla „Śląska” pozwalają na rozwijanie działalności Zespołu. Co roku – u progu nowego sezonu artystycznego – Zespół dziękuje tym, którzy na co dzień wspierają „Śląsk” w działalności programowej i dzięki którym może godnie reprezentować polską kulturę w kraju i na świecie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
25 września 2018

Wezwanie do odbioru rzeczy znalezionej: telefon komórkowy marki HTC

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 roku, poz. 397), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru niżej wyszczególnionej rzeczy znalezionej, przechowywanej w Wydziale Spraw Obywatelskich
i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

Telefon komórkowy marki HTC

Termin do odbioru rzeczy: 18.09.2020r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
25 września 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348