Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym

Ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Lublińcu przy ulicy Żwirki i Wigury 3, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Poniedziałek
18 grudnia 2017

Powiadomienie

Powiadomienie o czynnościach ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych w celu ustalenia przebiegu granicy działki ewidencyjnej nr 369 z działką nr 368 położonych w Ligocie Woźnickiej przy ulicy Karola Miarki na karcie mapy 241-024 obrębu Ligota Woźnicka.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Czwartek
14 grudnia 2017

Oświadczenie Starosty, Burmistrzów i Wójtów Powiatu Lublinieckiego

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
14 grudnia 2017

RUSZYŁA II EDYCJA KAMPANII SPOŁECZNEJ pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i administracji - „Czad i ogień. Obudź czujność"

Jak co roku okresie jesienno-zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem, który nazywany jest także cichym zabójcą, ponieważ jest niewidoczny oraz nie ma smaku ani zapachu. Niepokojące  jest to, że aż co czwarty Polak myśli, że czad można poznać po zapachu lub po dymie. Tylko co piąty Polak wie, że czad można wykryć za pomocą specjalnych czujników.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
12 grudnia 2017

Święty Mikołaj obdarował małych pacjentów!

Dzień 6 grudnia – mikołajki, to bardzo ważny dzień w życiu naszych milusińskich. Każdy maluch oczekuje na wizytę Świętego Mikołaja dźwigającego worek prezentów i ten oczywiście nie mógł zapomnieć o dzieciach, które ten czas muszą spędzać w szpitalnym łóżku. Oddział Pediatryczny Szpitala Powiatowego w Lublińcu odwiedził Święty Mikołaj z dużym workiem pełnym prezentów i łakoci dla najmłodszych pacjentów. Tradycyjnie po oddziale, przybyłych w czerwonych czapkach, oprowadzała ordynator oddziału dr n. med. Ewa Golemiec. Było – jak zawsze – spontanicznie, wesoło, czasami wzruszająco. Miłym zaskoczeniem dla Świętego Mikołaja był prezent w postaci witraża wykonany przez jedną z małych pacjentek. Pełną pozytywnych wrażeń wizytę uwieńczono wspólnym zdjęciem.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
7 grudnia 2017

Nadchodzą Święta!

Starostwo Powiatowe 4 grudnia br. już tradycyjnie odwiedzili uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Lublińcu wraz z wychowawcami Zofią Kaźimirek, Ewą Fokczyńską - Nowak i Katarzyną Kościelną. Przybyłych gości powitał starosta – Joachim Smyła, sekretarz – Sylwia Fronczek oraz skarbnik – Jacek Fokczyński. Uczniowie ubrali choinkę wcześniej przygotowanymi przez nich i ich rodziców pięknymi ozdobami i dekoracjami. W nagrodę niespodziewanie odwiedził ich Święty Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci słodkimi niespodziankami i prezentami. Dzień Świętego Mikołaja to piękny i wyjątkowy czas, w którym - dzięki drobnym gestom - możemy zobaczyć radość na twarzy każdego dziecka.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
5 grudnia 2017

Ogłoszenie

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Lublinieckiego w 2018 roku.

Uwagi proszę przesyłać na adres: Starostwo Powiatowe, Wydział Obsługi Rady i Zarządu, Polityki Społecznej i Zdrowia, ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec lub drogą mailową na adres: wrsz@lubliniec.starostwo.gov.pl do dnia 12 grudnia 2017 roku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Wtorek
5 grudnia 2017

Ogłoszenie

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr 283/XVII/2012 Rady Powiatu w Lublińcu z dnia 31 października 2012 roku w sprawie nadania Statutu Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Lublińcu przy ulicy Sobieskiego 9.

Uwagi proszę przesyłać na adres Starostwo Powiatowe, Wydział Obsługi Rady i Zarządu, Polityki Społecznej i Zdrowia, ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec lub drogą e-mailową na adres wrsz@lubliniec.starostwo.gov.pl do dnia 12 grudnia 2017 roku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Wtorek
5 grudnia 2017

Wezwanie do odbioru rzeczy znalezionej: telefon komórkowy marki LG

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 roku, poz. 397), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru niżej wyszczególnionej rzeczy znalezionej, przechowywanej w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

Telefon komórkowy marki LG.

Termin do odbioru rzeczy: 27.10.2019 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
1 grudnia 2017
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348