WRZ
100-lecie istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża

19 września br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża. Jubileusz był wspaniałą okazją do złożenia życzeń wolontariuszom zaangażowanym w działalność PCK oraz podziękowań za lata bezinteresownej, humanitarnej i niezmiennie potrzebnej ludziom pracy. Patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła.

Powiat Lubliniecki reprezentował przewodniczący Rady Powiatu w Lublińcu Krzysztof Olczyk. Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. włodarze poszczególnych gmin powiatu lublinieckiego, reprezentanci służb mundurowych i innych stowarzyszeń oraz ugrupowań związanych z działalnością PCK.

- Dzisiejszy dzień dedykowany jest przede wszystkim Wam – moi drodzy, bo oddajecie swoje serce innym. To właśnie w historii istnienia PCK zapisane zostały wasze działania na rzecz drugiego człowieka. Misją PCK jest zapobieganie ludzkim cierpieniom i łagodzenie ich skutków oraz ochrona ludzkiej godności i to właśnie m.in. Wy tą misję wypełniacie. Z całego serca dziękuję za każdą chociażby najmniejszą pracę wykonaną na rzecz drugiego człowieka, będącego w potrzebie  – mówił prezes Oddziału Rejonowego PCK w Lublińcu Czesław Gansiniec.

Statuetkę 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w dowód uznania za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Polskiego Czerwonego Krzyża otrzymali:

1. Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu
  2. Ochotnicza Straż Pożarna w Lublińcu
  3. Powiatowe Koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków
  4. Pan Michał Łubowski - Piekarnia Cukiernia Łubowski Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
  5. Pan Jan Kampa - Piekarnia Ciastkarnia KAMPA
  6. Zarząd Gospodarki Komunalnej, Lokalowej i Ciepłownictwa w Lublińcu

1. Breguła Agnieszka
  2. Deneko Monika
  3. Drabik Maria
  4. Grabolus Dorota
  5. Janoszka Barbara