Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie od 19 września 2018

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w między 19 a 28 września 2018 r. na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
19 września 2018

Ogłoszenie - Oferta realizacji zadania publicznego

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. „V Turniej o mistrzostwo powiatu lublinieckiego w kategoriach junior, senior oraz open w tenisie stołowym”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
19 września 2018

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych skaczą ze spadochronem

Uczniom z lublinieckiej szkoły udało się wygrać kurs spadochronowy. Brygada z ZSZ wzięła udział w zawodach sportowo-obronnych „Proobronni 16”. Podczas dwudniowych zmagań zawodnicy musieli m.in. pokonać trasę 30 kilometrów, przeprawę wodną, tor sprawnościowy oraz wykazać się umiejętnością walki w pomieszczeniu. Do zawodów przystąpiło 18 drużyn. W kategorii męskiej i mieszanej brygada uczniów z ZSZ „Kszykszy” ustąpiła jedynie miejsca uczniom ze  Stalowej Woli i drużynie z Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Zajęcie medalowego miejsca zagwarantowało zawodnikom lublinieckiej szkoły udział w podstawowym kursie spadochronowym.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
18 września 2018

Nauczyciele z Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu z wizytą w Rheinfelden

Współpraca Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu ze szkołą z Rheinfelden trwa już 17 lat. W kwietniu nauczyciele z partnerskiej szkoły odwiedzili lubliniecką placówkę, gdzie spotkali się z dyrekcją i nauczycielami oraz uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych z języka angielskiego. W ramach kilkudniowego spotkania zorganizowano wyjazd do Muzeum Auschwitz – Birkenau, zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni oraz wycieczkę do Krakowa.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
18 września 2018

Koncert z okazji 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Starosta Lubliniecki Joachim Smyła zaprasza na koncert z okazji 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Dnia 23 września 2018 r. godz. 12:30 (niedziela) w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu (o.o. Oblaci). W wykonaniu zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
12 września 2018

Ogłoszenie - Oferta realizacji zadania publicznego

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. „Rozgrywki szachowe o puchar Starosty Lublinieckiego”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
12 września 2018

Powiatowe zawody w wyciskaniu sztangi o puchar Starosty Lublinieckiego

W sierpniu Fitness Club X-KINETIC zorganizował zawody pod patronatem Starosty Lublinieckiego w wyciskaniu sztangi na ławce płaskiej. Zawodnicy mieli możliwość zmierzenia się w dwóch konkurencjach: w wielokrotnym wyciskaniu sztangi na czas oraz w wyciśnięciu maksymalnego ciężaru. W zawodach łącznie wzięło udział 15 osób.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
11 września 2018

XVIII Piknik Śląski w DPS „Zamczek”

Dla pracowników i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Zameczek” miesiąc wrzesień kojarzy się już tradycyjnie z Piknikiem Śląskim, a co z tym związane z dobrą zabawą i prawdziwym śląskim biesiadowaniem. Po raz 18-sty pracownicy placówki, mieszkańcy oraz goście z zaprzyjaźnionych ośrodków wychowawczych i domów pomocy społecznej zgromadzili się, by wspólnie spędzić czas w rodzinnej i miłej atmosferze. Wydarzenie zachowane w śląskim klimacie, organizowane jest pod patronatem Starosty Lublinieckiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
11 września 2018

Kolejne zwycięstwo zawodniczki STB Energia Lubliniec

To już drugie złoto Zuzanny Luban – zawodniczki STB Energia na międzynarodowym trurnieju.

Podczas zawodów Polish International U17 Lubin  para mikstowa Zuzanna Luban  - STB Energia Lubliniec (trener Sonia Wachowska) i Mikołaj Wrzalik – Matchpoint Ślęża, (trener Paweł Prądziński) nie miała sobie równych i zwyciężyła na międzynarodowym turnieju. Brało w nim udział 175 zawodników z kilkunastu europejskich krajów, w tym z Czech, Słowacji, Niemiec, Belgii i Estonii.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
11 września 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348