Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Petycja złożona przez adw. Renatę Sutor

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
19 grudnia 2019

Uprzejmie informujemy, że w dniach 24 oraz 31 grudnia 2019 roku, Starostwo Powiatowe w Lublińcu będzie czynne do godz. 13:30

Uprzejmie informujemy, że w dniach 24 oraz 31 grudnia 2019 roku, Starostwo Powiatowe w Lublińcu będzie czynne do godz. 13:30 (za wyjątkiem Wydziału Komunikacji, Drogownictwa i Transportu oraz Wydziału Geodezji i Kartografii - czynne do godzi. 12:30)

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
19 grudnia 2019

Powiatowy Konkurs Historyczny pt. „Świadkowie historii – II wojna światowa” rozstrzygnięty!

13 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu zostały wręczone nagrody i dyplomy zwycięzcom Powiatowego Konkursu Historycznego pt. „Świadkowie historii – II wojna światowa”. Honorowy patronat nad konkursem objął starosta Joachim Smyła oraz burmistrz Lublińca Edward Maniura.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
19 grudnia 2019

"Wspólne Kolędowanie"

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Konrada Mańki w Lublińcu odbyło się „XXI Wspólne Kolędowanie”. Jak co roku patronat nad uroczystością objął starosta Joachim Smyła

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
18 grudnia 2019

Święta Bożego Narodzenia 2019

Święta Bożego Narodzenia to narodziny nadziei, to spotkania z tymi, których kochamy. Niech to będzie czas niezapomniany, przeżyty w spokoju i radości. Niech Boskie Dzieciątko - nadzieja człowieka i świata - będzie drogowskazem do miłości Boga i do serca drugiego człowieka, a Nowy 2020 Rok niech obfituje w zdrowie, sukcesy zawodowe i ludzką życzliwość. Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami i życzeniami wszelkiej pomyślności.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
17 grudnia 2019

Uroczysta Gala podsumowująca IV edycję kampanii „Twoje TAK ma ZNACZENIE” już za nami!

12 grudnia br. w hotelu Zamek w Lublińcu odbyła się Gala będąca podsumowaniem czwartej edycji kampanii „Twoje TAK ma ZNACZENIE”. Głównym koordynatorem spotkania oraz inicjatorem przedsięwzięcia jest Karol Kukowka. Zadaniem prowadzonej przez niego fundacji jest m.in.: organizacja akcji prozdrowotnych z badaniami przesiewowymi i profilaktycznymi oraz organizacja koncertów i licznych debat, poruszających tematykę transplantacji – jej możliwości i ograniczeń. Grudniowe spotkanie uświetnili swoją obecnością związani z Fundacją aktorzy: Olga Paszkowska i Tomasz Ciachorowski.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Poniedziałek
16 grudnia 2019

Śląscy samorządowcy domagają się sprawiedliwego finansowania

Zrekompensowanie ubytków we wpływach z tytułu udziałów w podatku dochodowym, zwiększenie wydatków z budżetu państwa na edukację i ochronę zdrowia oraz zabezpieczenie środków na pełne sfinansowanie realizacji zadań zleconych z zakresu administracji rządowej – to postulaty samorządów zrzeszonych w Śląskim Związku Gmin i Powiatów (ŚZGiP). Stanowiska w tej sprawie zostały przyjęte podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ŚZGiP, która odbyła się dziś w Rudzie Śląskiej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Poniedziałek
16 grudnia 2019

Komunikat dla geodetów dotyczący plików wymiany danych

Na podstawie §71 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego z dnia 9 listopada 2011 r. (Dz.U. Nr 263, poz.1572) całość dokumentacji zawierającej rezultaty geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz wyniki opracowania tych pomiarów kompletuje się w postaci operatu technicznego i przekazuje się do PZGiK, a w skład operatu technicznego wchodzą między innymi: pliki danych wygenerowane z roboczej bazy danych, o której mowa w §63 ust.1 pkt 2 przedmiotowego rozporządzenia zgodnie ze schematami GML określonymi w przepisach wydanych odpowiednio, na podstawie art.19 ust.1 pkt 6, 7, 9, 10 oraz art.26 ust.2 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne lub zapisane w innym formacie uzgodnionym między wykonawcą a organem prowadzącym PZGiK.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
13 grudnia 2019

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie – zmiany dyżurów

Uprzejmie informujemy o zmianach w harmonogramie dyżurów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w miejscowościach Ciasna, Herby oraz Woźniki.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
12 grudnia 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348