Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Spotkanie z Andrzejem Dudą Prezydentem RP

Iwona Burek Wójt Gminy Herby oraz Andrzej Gawron Poseł na Sejm RP mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Gminy Herby oraz Powiatu Lublinieckiego na spotkanie z Andrzejem Dudą Prezydentem RP 25 lutego 2019 (poniedziałek) wejście od godziny 14.30 rozpoczęcie: 16.00 Hala Sportowa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Herbach (ul. Katowicka 6).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
20 lutego 2019

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych z siedzibą w Lublińcu przy ul. Klonowej 10

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
13 lutego 2019

Zaproszenie do wzięcia udziału w IV edycji klasówki powstańczej - 20 marca 2019 r.

Zapraszamy uczniów szkół do udziału w czwartej edycji klasówki powstańczej, zaplanowanej na 20 marca 2019 roku, w 98. rocznicę plebiscytu na Górnym Śląsku, którego niekorzystny dla Polski wynik był jedną z bezpośrednich przyczyn wybuchu, w nocy z 2 na 3 maja 1921 roku, III Powstania Śląskiego. Tegorocznym motywem przewodnim, w roku ustanowionym przez Sejm RP Rokiem Powstań Śląskich, jest ukazanie najistotniejszych zagadnień i wydarzeń I, II, III Powstania Śląskiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
13 lutego 2019

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania gazety powiatowej „Ziemia Lubliniecka”

Ukazało się już kolejne wydanie gazety powiatowej „Ziemia Lubliniecka”. W numerze podejmujemy problem hejtu. Dowiecie się Państwo jak radzić sobie w sytuacji doświadczenia przez dziecko tego zjawiska, jak rozmawiać z dzieckiem i jakie można podjąć kroki prawne.  Pochwaliliśmy się też pierwszym Maluchem  Powiatu Lublinieckiego. Mała Melania przyszła na świat 2 stycznia i już dzień później przyjmowała gości , a jej rodzice – serdeczne gratulacje. Piszemy również o sukcesach naszych szkół. W rankingu „Perspektyw” najlepiej z placówek oświatowych wypadł Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu, którego Technikum nr 2 uzyskało tytuł „Złotej Szkoły”, a II Liceum Ogólnokształcące „Srebrnej Szkoły”.  W numerze również: zmagania młodych cukierników i piekarzy, sukces Katarzyny Juszczyszyn w Ogólnopolskim Konkursie „Fizyka a ekologia” i niezwykła morsk przygoda Wojtka Fokczyńskiego. Wydział Kultury i Promocji  zaprezentował też logo Powiatu Lublinieckiego.

Gazeta dostępna jest w Starostwie Powiatowym w Lublińcu (pokój nr 21) oraz w piątkowym wydaniu Dziennika Zachodniego (15.02.2019).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
12 lutego 2019

Krus informuje - zasady potrącania zaliczek na podatek dochodowy i składek na ubezpieczenie zdrowotne z emerytur i rent rolniczych w 2019 r.

W związku z rozpoczęciem nowego roku podatkowego Krus informuje o zasadach pobierania zaliczki na podatek dochodowy i składki na ubezpieczenie zdrowotne od wypłaconych emerytur i rent w roku 2019.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
12 lutego 2019

Przewodnik informujący o dostępnych formach opieki zdrowotnej, pomocy społecznej i aktywizacji zawodowej dla osób niepełnosprawnych i z zaburzeniami psychicznymi

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu realizując zadania z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych przekazuje "Przewodnik informujący o dostępnych formach opieki zdrowotnej, pomocy społecznej i aktywizacji zawodowej dla osób niepełnosprawnych i z zaburzeniami psychicznymi". Publikacja zawiera zbiór informacji mających na celu przybliżenie zainteresowanym zakresu dostępnej pomocy społecznej, zawodowej czy opieki medycznej, a także bazę teleadresową placówek funkcjonujących na terenie Powiatu Lublinieckiego świadczących usługi w zakresie poradnictwa, wsparcia i pomocy.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
12 lutego 2019

W Herbach odbędzie się VI Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki „OTYLIADA” w nocy z 16 na 17 marca 2019

W tym roku po raz pierwszy na krytej pływalni w Herbach odbędzie się VI Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki „OTYLIADA”. 
Zachęcamy wszystkich w wieku od 0 do 200 lat  do uczestnictwa w tym wydarzeniu. 
Maraton ma charakter rekreacyjny, jednak dla każdego uczestnika to szansa sprawdzenia swoich możliwości na długich dystansach. Podczas nocy z 16 na 17 marca, stylem dowolnym i w tempie według własnych możliwości i chęci można sprawdzić swoje siły fizyczne i siłę charakteru. Uczestnicy maratonu mogą skorzystać z przerw w pływaniu, jednak nie mogą one być dłuższe niż 15 minut. 
Wszyscy uczestnicy „Otyliady’2019” otrzymają certyfikat uczestnictwa i mini medal. Dla tych, którzy przepłyną najdłuższy dystans medale i nagrody, maskotki dla najmłodszych uczestników, ręczniki dla najliczniejszej rodziny i honorowy medal dla najstarszego uczestnika VI Maratonu Otyliada 2019. 
Zapisy trwają do 20 lutego 2019r. o ile wcześniej nie będzie kompletu zgłoszonych osób.
Zapisy i opłata w kwocie 15,00zł odbywają się przez stronę internetową: www.otyliada.pl

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
8 lutego 2019

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia w drodze sprzedaży

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia w drodze sprzedaży, stanowiący własność Powiatu Lublinieckiego (załącznik do Uchwały Zarządu Powiatu w Lublińcu Nr 35/VIII/2019 z dnia 23 stycznia 2019 roku)

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
8 lutego 2019

Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń zaprasza na Spotkania dotyczące wsparcia po stracie dziecka z psycholog Katarzyną Konczelską

W dniu 27 lutego i 27 marca o godz. 16.30 w Muzeum Edyty Stein w Lublińcu. Zapisy (imię i numer telefonu) pod numerem telefonu 662 017 396 lub e-mail: kontakt@sciezkamarzen.pl

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
7 lutego 2019
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu film promocyjnyMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348