Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Uchwała Nr 756 / CXXXVIII / 2017 Zarządu Powiatu w Lublińcu z dnia 29 listopada 2017 roku w sprawie wyboru oferty złożonej w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego polegającego na prowadzeniu punktu nieodpłatnej pomocy prawnej

w sprawie wyboru oferty złożonej w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego polegającego na prowadzeniu punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie lublinieckim w 2018 roku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
29 listopada 2017

Wojewódzki trening sprawności syren alarmowych

W dniu 28 listopada 2017 roku (wtorek) pomiędzy godziną 900 a 1300 zostanie  przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

W ramach treningu emitowany będzie przez syreny alarmowe sygnał alarmowy - dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

Alarmowanie będzie miało miejsce tylko na terenie powiatów województwa śląskiego biorących udział w treningu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
24 listopada 2017

Ogłoszenie

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. Udział zawodników STB Energia Lubliniec w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Badmintonie.

W dniu 16 listopada 2017 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Społeczne Towarzystwo Badmintona "ENERGIA" z siedzibą w Lublińcu na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. Udział zawodników STB Energia Lubliniec w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Badmintonie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
22 listopada 2017

Dzień Pracownika Socjalnego

W dniu 21 listopada w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublińcu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

Starosta złożył życzenia oraz podziękował przedstawicielom placówek opieki społecznej za ich codzienną pracę na rzecz drugiego człowieka, która - jak podkreślał - jest niezwykle istotna w czasach, kiedy tempo naszego życia jest ogromne i często nie zauważamy potrzeb innych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
21 listopada 2017

Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji obchodzonego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego składam wszystkim Pracownikom i Wolontariuszom placówek opieki społecznej powiatu lublinieckiego serdeczne podziękowania oraz wyrazy należnego uznania za wysiłek i trud pracy wnoszonej w pomoc osobom potrzebującym. Wspieranie ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz wychodzenie naprzeciw potrzeb społeczności lokalnej to zadanie trudne i wymagające niejednokrotnie ogromnego zaangażowania, pełnego profesjonalizmu, szczególnej odpowiedzialności oraz wielkiego serca, pasji i życzliwości.

To właśnie praca socjalna daje Waszym podopiecznym poczucie bezpieczeństwa, szansę na odzyskanie wiary w swoje możliwości oraz często zapobiega wielu społecznym problemom. Życzę każdemu zadowolenia i satysfakcji z pracy, której wykonanie wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, ale również zrozumienia dla ludzkiej słabości oraz głębokiego przekonania, że człowiek w obliczu problemów i cierpienia nie może pozostać sam.  

Niech nigdy nie zabraknie Wam sił oraz motywacji do pełnienia tej niezwykle szlachetnej i ofiarnej służby na rzecz drugiego człowieka.

Starosta Lubliniecki
Joachim Smyła   

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
20 listopada 2017

Obchody Święta Niepodległości

11 listopada - jak co roku - przedstawiciele władz samorządowych, związków kombatanckich, placówek oświatowych, służb mundurowych oraz mieszkańcy oddali hołd poległym w walce o niepodległość Naszej Ojczyzny. Uroczystości tradycyjnie odbyły się na cmentarzu Wojskowym w Lublińcu, gdzie odprawiono Mszę Świętą i złożono kwiaty pod Pomnikiem Poległych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
14 listopada 2017

Wideokonferencja z Singapurem

Uczniowie liceum mieli okazję wysłuchać wideokonferencji z Sonią Wędrychowicz – Horbatowską pochodzącą z Lublińca i odnoszącą sukcesy na skalę światową.

Dzięki staraniom Grażyny Kaczorowskiej, Beaty Kąpielskiej oraz Macieja Dawida, w Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych, miała miejsce wideokonferencja z Sonią Wędrychowicz-Horbatowską.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
14 listopada 2017

Zawiadomienie

Zawiadomienie o czynnościach podjętych w celu ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych dla obrębu: Babienica (Działka AR_1.505/130, KW WL172BABIENICA; Działka AR_1.506/129, KW WL172BABIENICA; Działka AR_1.913/131, KW WL172BABIENICA; Działka AR_1.914/133, KW WL172BABIENICA; Działka AR_1.915/134, KW WL172BABIENICA; Działka AR_1.928/140, KW CZ1L/00010354/0; Działka AR_1.917/139, KW CZ1L/00010185/4), gmina Woźniki, pow. lubliniecki.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
10 listopada 2017

Powiadomienie

Powiadomienie w celu wyznaczenia punktów granicznych działki nr 4426/346 oraz wznowienia znaków granicznych działek nr 4426/346 i 4428/346 z działką nr 4427/346 położonych w Boronowie przy ulicy Powstańców Śląskich.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Czwartek
9 listopada 2017
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348