Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Kwalifikacja Wojskowa w Powiecie Lublinieckim

Od dnia 13 marca 2017 roku na terenie powiatu lublinieckiego zostanie przeprowadzenia kwalifikacja wojskowa. Do stawiennictwa przed Powiatową Komisją Lekarską, której siedziba mieści się Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu, ul. Grunwaldzka 48, zobligowani są mężczyźni z rocznika podstawowego, tj. urodzeni w 1998 roku oraz osoby starsze (1993 – 1997), które do tej pory nie stawały przed komisją.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
10 marca 2017

BALET ZESPOŁU „ŚLĄSK” WYJEŻDŻA DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH

Od 17 marca do 9 kwietnia, balet Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” będzie koncertował w Stanach Zjednoczonych. Artyści wystąpią w ramach Festival of Nations - odbywającego się corocznie w Dollywood Theme Park w stanie Tennessee. To już czternasta podróż „Śląska” za Ocean. Rok temu balet Zespołu z wielkim sukcesem uczestniczył w podobnej imprezie, przez miesiąc koncertując w ramach Silver Dollar City World Fest w Branson.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
10 marca 2017

Światowy Dzień Poezji w Lublińcu

Wydawnictwo św. Macieja Apostoła oraz Lubliniecki Klub Literacki LOGOS zapraszają mieszkańców Lublińca i Ziemi Lublinieckiej na Światowy Dzień Poezji w Lublińcu czyli poetycko-muzyczne przywitanie wiosny 2017, którego gościem specjalnym będzie literat z Katowic ALEKSANDER CIOCHOŃ.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
10 marca 2017

Z samorządowcami o zagrożeniu terroryzmem

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Lublińcu, odbyło się szkolenie w zakresie reagowania kryzysowego dotyczącego zagrożenia terroryzmem. Podczas spotkania, w którym udział wzięli pracownicy starostwa, mundurowi zaprezentowali film, zawierający wskazówki jak należy się zachować w sytuacji ataku terrorystycznego oraz w jaki sposób alarmować znajdujące się w pobliżu osoby. Lublinieccy policjanci omówili sposób postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren urzędu. Funkcjonariusze przedstawili również procedury związane z zachowaniem osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w obiekcie oraz komunikacji z policją w tym zakresie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
10 marca 2017

Amazonki razem z seniorami

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku (UTW) zainicjowało projekt pn. AMAZONKI RAZEM Z SENIORAMI. Autorkami projektu są amazonki, studentki UTW, które dotknęła choroba nowotworowa i każda z nich musiała samodzielnie pokonać traumę diagnozy, trudności leczenia i rehabilitacji.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
10 marca 2017

IV Turniej Piłki Nożnej Halowej

W Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu osiem drużyn walczyło o zwycięstwo w turnieju zorganizowanym przez Zakład Karny w Lublińcu. Patronat nad impreza objął Starosta Lubliniecki.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
10 marca 2017

Konwent Powiatów Województwa Śląskiego

W siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. St. Hadyny w Koszęcinie, 9 marca br.,  odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego. W spotkaniu udział wziął Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, który przedstawił stanowisko w zakresie postulowanych przez powiaty zmian w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w kontekście zapewnienia środków na inwestycje drogowe. Omawiane były również problemy reformy służby zdrowia, m.in. dotyczące powstania sieci szpitali.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Czwartek
9 marca 2017

Dzień Kobiet

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
8 marca 2017

Sukces Ewy Kaczorowskiej – uczennicy Gimnazjum nr 1

W Żywcu 23 lutego br. odbył się finał II Wojewódzkiego Konkursu na prezentację multimedialną „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie” Uroczystą galę zorganizowała Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego- Jadwiga Wiśniowska. Uczennica klasy trzeciej Gimnazjum nr 1 w Lublińcu- Ewa Kaczorowska dostała się do finału, gdzie zajęła I miejsce i zdobyła nagrodę główną - wyjazd do Brukseli.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
8 marca 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348