Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Zajęcia wakacyjne prowadzone przez Ośrodek Edukacyjny w Kalinie

W ramach wakacji letnich pracownicy Ośrodka Edukacyjnego w Kalinie na czele z Krystyną Bartocha – kierownikiem Ośrodka przeprowadzili zajęcia dla przedszkolaków w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kochcicach. Zajęcia odbyły się pod hasłem „Rozpoznajemy ślady i tropy zwierząt”. Podczas spotkania zaprezentowana została kolorowa prezentacja, w trakcie której dzieciom przekazano podstawowe informacje dotyczące Parku Krajobrazowego „Lasy nad Górną Liswartą” oraz przybliżono tematykę śladów i tropów, jakie pozostawiają zwierzęta w lesie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
26 lipca 2017

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży stanowiącej własność Skarbu Państwa (załącznik do Zarządzenia Starosty Lublinieckiego Nr 40/2017 z dnia 12 lipca 2017 roku)

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
21 lipca 2017

Święto Policji

Święto Policji przypada 24 lipca, w rocznicę powołania przez Sejm RP w 1919 roku Policji Państwowej. Lublinieccy policjanci, kolejną rocznicę powołania Policji Państwowej, a tym samym swoje święto, obchodzić będą 10 lipca w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie.

Z okazji Święta Policji składamy wszystkim Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Policji wyrazy głębokiego uznania oraz serdeczne życzenia. Wybraliście Państwo niełatwą drogę zawodową, związaną z ogromną odpowiedzialnością za życie innych oraz porządek publiczny. Wasza praca, obarczona wielkim ryzykiem, wymagająca poświęceń i narażania własnego zdrowia i życia, zasługuje na najwyższe uznanie. Życzymy, aby trudna i niebezpieczna służba była dla Państwa nie tylko obowiązkiem, ale także źródłem satysfakcji. Składamy serdeczne podziękowania za dobrze wykonywaną pracę i codzienne zaangażowanie w służbę na rzecz ochrony życia i zdrowia społeczeństwa.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Poniedziałek
10 lipca 2017

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego (załącznik do Uchwały Zarządu Powiatu w Lublińcu Nr 644/CXV/2017 z dnia 26 czerwca 2017 roku).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
7 lipca 2017

Piknik Integracyjny z okazji „Dnia Mieszkańca” w Domu Pomocy Społecznej w Lublińcu przy ul. Kochcickiej 14

22 czerwca 2017r w Domu Pomocy Społecznej w Lublińcu już tradycyjnie jak co roku odbył się Piknik Integracyjny z okazji „Dnia Mieszkańca”. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą oraz powitaniem gości przez Panią Dyrektor. Wszyscy uczestnicy Pikniku zaprezentowali się w występach artystycznych, których tematem przewodnim był „Dzień Grecki”. Mieszkańcy DPS, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz goście przy gromkich brawach śpiewali i tańczyli w rytmach greckich. Całe wydarzenie przysporzyło wiele radości na twarzach wszystkich uczestników pikniku. Wspólna zabawa pozwoliła na integrację wszystkich osób niepełnosprawnych, a nad całym przedsięwzięciem patronat objął starosta lubliniecki Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
6 lipca 2017

Ostatni dzień w szkolnych murach

Zakończenie roku szkolnego dla uczniów Zespołu Szkół Ogólno - Technicznych to dzień licznych wyróżnień. Aż 91 osób zdobyło świadectwo z wyróżnieniem. Przyznane zostały nagrody za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe, wolontariat i działania promujące powiat lubliniecki. Wśród nagrodzonych znalazła się drużyna ratownicza ZSOT w składzie Magdalena Stemarowicz, Monika Kosiada, Miłosz Grobara, Mateusz Zdziebko i Marcin Mzyk, którzy otrzymali, w ramach nagrody za III miejsce w XXV Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK bluzy polarowe. To w nich młodzi mają zamiar zdobywać po raz trzeci podium Mistrzostw w przyszłym roku szkolnym i sławić naszą małą ojczyznę.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
6 lipca 2017

Nominacja naszej szkoły do „Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej”

12 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza otrzymał nominację przyznaną przez członków Akademii  Mistrzów Mowy Polskiej. Wyróżnienie przyznano w siódmym plebiscycie na placówkę życia publicznego mającą niekwestionowane zasługi w pielęgnowaniu najlepszych wzorców polszczyzny, czyli Kuźnię Mistrzów Mowy Polskiej. To szczególne wyróżnienie dla „Mickiewicza”, gdyż jako jedna z pięciu instytucji została niezwykle doceniona.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Poniedziałek
3 lipca 2017

Ogłoszenie

Ogłoszenie Starosty Lublinieckiego z dnia 28 czerwca 2017 roku w sprawie zatwierdzenia projektu operatu opisowo-kartograficznego ewidencji gruntów i budynków w obrębach Jawornica i Kochcice gminy Kochanowice.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Czwartek
29 czerwca 2017

Wezwanie do odbioru rzeczy znalezionej: klucz do samochodu z immobilajzerem wraz ze smyczą

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 roku, poz. 397), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru niżej wyszczególnionej rzeczy znalezionej, przechowywanej w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

Klucz do samochodu z immobilajzerem wraz ze smyczą.

Termin do odbioru rzeczy: 27.06.2019 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
26 czerwca 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348