Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Trwa rekrutacja do programu stypendiów pomostowych

Około 600 stypendiów pomostowych na pierwszy rok studiów czeka na ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne. Stypendia pomostowe w wysokości 500 zł miesięcznie będą wypłacane przez 10 miesięcy. Aplikacja on-line otwarta jest od 1 lipca do 14 sierpnia 2019 roku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
26 lipca 2019

"Muzyka Królestwa Neapolu" w ramach Warsztatów Muzyki Dawnej - Letniej Szkoły Artystycznej 2019

Tegoroczne letnie warsztaty w siedzibie Zespołu „Śląsk” w Koszęcinie skoncentrowane będą na literaturze muzycznej Królestwa Neapolu, stylistyce Alessandra Scarlatti’ego, Giovanni’ego Battisty Pergolesi’ego, Leonarda Leo, Leonarda Vinci, Francesca Durante i innych kompozytorów europejskich pochodzących z Neapolu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
26 lipca 2019

Kołobrzeg zdobyty – artyści z JWK wrócili do Lublińca z medalami

W Kołobrzeskim Centrum Kultury zorganizowano XXI Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego 2019 pod nazwą „Dzieci dla Pokoju”. Artyści z Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów wywalczyli tytuł Laureata I Stopnia oraz nagrodę specjalną Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. Zdobyli także nagrodę specjalną Dowódcy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Macieja Jabłońskiego oraz nagrodę Młodzieżowej Rady Artystycznej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
25 lipca 2019

Zarząd Powiatu w Lublińcu informuje o skierowaniu do konsultacji społecznych projektu dokumentu „Program Ochrony Środowiska dla Powiatu Lublinieckiego na lata 2019-2022” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

Na podstawie art. 17 ust. 4 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2018r. poz. 799 z późn. zm.) i art. 39 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa
w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2018r. poz. 2081 z późn. zm.) informuje o skierowaniu do konsultacji społecznych projektu dokumentu „Program Ochrony Środowiska dla Powiatu Lublinieckiego na lata 2019-2022” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
17 lipca 2019

Akcja Honorowego Krwiodawstwa

26 lipca br. na rynku w Lublińcu odbędzie się Akcja Honorowego Krwiodawstwa, której organizatorami są: Klub Honorowych Dawców Krwi "Commando", Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu, Polski Czerwony Krzyż Oddział Lubliniec, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz Hufiec ZHP Lubliniec.

Akcja, której celem jest nie tylko zbiórka krwi, ale także propagowanie idei krwiodawstwa i uświadamianie, że krew to w wielu sytuacjach jedyny lek, który może uratować życie zorganizowana zostanie z okazji obchodów 100-lecia istnienia Polskiej Policji. Akcja rozpocznie się o 9:00 i potrwa do 15:30.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
15 lipca 2019

Święto Policji

11 lipca br. na terenie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia istnienia Polskiej Policji zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Lublińcu. W obchodach wzięli udział, m.in. przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z jednostką.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
11 lipca 2019

Ogłoszenie - Oferta realizacji zadania publicznego

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. I Kochcickie Święto sportu i rozrywki.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
9 lipca 2019

Dyżury Przewodniczącego Rady Powiatu

Uprzejmie informujemy, iż dyżury Przewodniczącego Rady Powiatu w dniach: 12, 19, 26 lipca 2019 roku nie odbędą się z powodu zaplanowanego urlopu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
8 lipca 2019

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko Podinspektora do Wydziału Finansowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
29 maja 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348