Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Sensoryczny Lubliniec – porady specjalistów

Podczas styczniowej akcji Sensoryczny Lubliniec organizowanej przez Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń rodzice mogli przyswoić wiedzę na temat prawidłowej symulacji rozwoju swoich dzieci. Spotkali się z wieloma specjalistami i jednocześnie pasjonatami w swojej dziedzinie. Chodziło o to, aby w sposób przystępny, z pełnym zrozumieniem trosk rodziców oraz życzliwością wyjaśnić, jak funkcjonują dzieci i przekazać jak najwięcej informacji, które przydadzą się w codziennym wychowaniu dzieci. Ze spotkań mogli skorzystać także sami specjaliści, którzy wymieniali się wiedzą i doświadczeniem. Grupa Sensorycznego Lublińca stanowi zespół pedagogów, psychologów, nauczycieli, logopedów, terapeutów i osób wielu innych specjalizacji, które na co dzień wzajemnie się wspierają. Powstał spontanicznie z inicjatywy Anny Trzepizur i stale się rozwija. Planowane są kolejne spotkania, m.in. dzięki dotacji z Urzędu Miasta Lubliniec, rodzice i pedagodzy będą mogli dowiedzieć się, jak wspomagać rozwój swojego dziecka przez wykorzystanie środków kultury i sztuki z wykorzystaniem mało znanych metod. Poniżej zestaw najważniejszych informacji przygotowanych po ubiegłych spotkaniach.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
5 kwietnia 2019

KWIECIEŃ - miesiącem świadomości Autyzmu

W ramach działań prowadzonych w powiecie lublinieckim przez Publiczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie planowane jest utworzenie GRUP WSPARCIA DLA OSÓB DOROSŁYCH Z ASD ORAZ ICH BLISKICH. 
Zapraszamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie podczas którego będzie można określić swoje potrzeby i nawiązać współpracę. Więcej informacji można uzyskać: 

 • na naszej stronie internetowej www.pcpr-lubliniec.pl
 • dzwoniąc na numer 34 356 32 57 lub
 • odwiedzając Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu przy ul. Sobieskiego 9
czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
5 kwietnia 2019

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Lublińcu przy ulicy Orzechowej i ulicy Olchowej, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych, położonych w Lublińcu przy ulicy Orzechowej i ulicy Olchowej, opisanych w księdze wieczystej CZ1L/00052435/8 Sądu Rejonowego w Lublińcu, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego, oznaczone są następującymi numerami:

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
5 kwietnia 2019

WYKAZ nieruchomości przeznaczonej do oddania w najem

W związku z uchwałą Nr 69/XVI/2019 Zarządu Powiatu w Lublińcu z dnia 20 marca 2019 roku przeznacza się do oddania w najem lokale znajdujące się w budynku Powiatowego Centrum Usług Społecznych w Lublińcu przy ul. Sobieskiego 9,  na działce nr 3705/347, opisanej w księdze  wieczystej CZ1L/00006618/8, na działce nr 3707/347, opisanej w księdze wieczystej CZ1L/00003528/9 i działce nr 3718/348, opisanej w księdze wieczystej CZ1L/00001601/1, oznaczonych na mapie 6, obręb Lubliniec, stanowiące własność Powiatu Lublinieckiego, oznaczone numerami:

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
5 kwietnia 2019

Marszałkowski Konkurs „Inicjatywa Sołecka”

3 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Lublińcu zorganizowano spotkanie informacyjne dotyczące Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” (MKIS) w roku 2019, w którym uczestniczyli m. in.: Michał Woś członek Zarządu Województwa Śląskiego, Jerzy Motłoch dyrektor Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego oraz przedstawiciele gmin i powiatu lublinieckiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
4 kwietnia 2019

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu rozpoczyna rekrutację do projektu „LEPSZY START”

Celem głównym projektu jest wzrost dostępności i jakości usług społecznych na terenie powiatu lublinieckiego poprzez rozwój rodzinnych form pieczy zastępczej oraz podniesienie kompetencji osób sprawujących rodzinna pieczę zastępczą.
Projekt realizowany będzie w okresie 01.03.2019 r. -28.02.2021 r.

PROJEKT SKIEROWANY JEST DO: dzieci i młodzieży przebywającej w pieczy zastępczej lub ją opuszczającej, osób pełniących funkcję rodziny zastępczej, kandydatów na rodziców zastępczych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
4 kwietnia 2019

Stypendyści projektu "Inwestujemy w talenty"

Siedmioro uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu: Joanna Bodora 3TIB, Weronika Wołowczyk 1TI, Nikola Zając 1TI, Piotr Kulisz 1TI, Filip Kudła 1 TI, Michał Walter 1LO, Kacper Bartocha 2TI zostało stypendystami projektu "Inwestujemy w talenty - IV edycja", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie poszczycić się mogą bardzo wysoką średnią, ale także uzyskaniem tytułu laureata/finalisty konkursów
i olimpiad o zasięgu co najmniej wojewódzkim. Konkursy były związane z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi, językowymi oraz ICT. Za swoje osiągniecia stypendyści z lublinieckiej szkoły otrzymają środki finansowe na zakup sprzętu komputerowego oraz pomocy dydaktycznych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
4 kwietnia 2019

Konkurs o św. Janie Nepomucenie w Lisowicach

Ponad 600 uczniów z diecezji gliwickiej wzięło udział w szkolnym konkursie o czeskim świętym. Konkurs zorganizowała parafia pw. św. Jana Nepomucena w Lisowicach w ramach obchodów 25. rocznicy poświęcenia jedynego w diecezji kościoła pod tym wezwaniem.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
4 kwietnia 2019

Akcja szczepienia lisów wolno żyjących w 2019 roku

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 4.04. - 13.04.2019 r. na terenie województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Akcja będzie prowadzona przy użyciu samolotów startujących z lotniska Katowice-Muchowiec. Szczepionka zostanie zrzucona z wysokości około 200 metrów, na obszarze woj. śląskiego o powierzchni 7316 km2.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
3 kwietnia 2019
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

 • Związek Powiatów Polskich
 • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
 • Jednostka Wojskowa Komandosów
 • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
 • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
 • Dobry klimat dla Powiatów
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • Bezpieczne ferie
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348