Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Turniej półfinałowy w ramach eliminacji do finału rozgrywek o puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Pawonkowie

W ubiegłą niedzielę, tj. 20 stycznia br. w hali sportowej w Pawonkowie odbył się ostatni już turniej półfinałowy w ramach eliminacji do finału rozgrywek o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej w dwóch kategoriach wiekowych: U12 oraz U11. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
21 stycznia 2019

„Jesteś tym, czym nazywasz innych – przeciwko hejtowi w Internecie”

Pod takim tytułem, w szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Lubliniecki, odbyły się spotkania psychologów z Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu z uczniami i ich rodzicami.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
17 stycznia 2019

Zapraszamy na spotkania dla rodziców ze specjalistami w zakresie prawidłowej stymulacji rozwoju dziecka

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
17 stycznia 2019

Wyrazy współczucia

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, wieloletniego samorządowca i działacza społecznego. Jego tragiczna śmierć to wielka strata dla polskiej polityki samorządowej. W imieniu samorządowców Powiatu Lublinieckiego, składamy Rodzinie zmarłego wyrazy współczucia po stracie bliskiej osoby.

Wicestarosta Lubliniecki
Tadeusz Konina
Przewodniczący Rady Powiatu
Krzysztof Olczyk

Starosta Lubliniecki
Joachim Smyła

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
15 stycznia 2019

Złoto-srebrna szkoła!

Wydawnictwo „Perspektywy” po raz kolejny opracowało ranking liceów i techników (edycja na 2019 r.). Najlepiej z placówek oświatowych powiatu lublinieckiego wypadł Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu, którego Technikum nr 2 uzyskało tytuł „Złotej Szkoły”, a II Liceum Ogólnokształcące „Srebrnej Szkoły”. Technikum nr 2 znalazło się na 5. pozycji w województwie i 33. w całym kraju. W porównaniu z poprzednim rankingiem to awans o 12 miejsc (45. pozycja w 2018 r. i 140. w 2017 r. ) II Liceum Ogólnokształcące wchodzące w skład ZSOT jest 36. w województwie a w skali kraju – 306. (dla porównania – 424 miejsce w 2018 r. a w 2017 poza najlepszymi 500 szkołami), dzięki czemu otrzymało tytuł „Srebrnej Szkoły”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
14 stycznia 2019

Wezwanie do odbioru rzeczy znalezionej: Portmonetka z zawartością gotówki

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 roku, poz. 397), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru niżej wyszczególnionej rzeczy znalezionej, przechowywanej w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

Portmonetka z zawartością gotówki

Termin do odbioru rzeczy: 17.11.2020 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
11 stycznia 2019

Konwent powiatów województwa śląskiego - 07.01.2019 r.

Władze Powiatu Lublinieckiego – starosta Joachim Smyła oraz wicestarosta Tadeusz Konina 7 stycznia uczestniczyli w pierwszym w tym roku Konwencie Powiatów Województwa Śląskiego, który został zorganizowany na terenie gminy Bestwina. Było to także pierwsze spotkanie po październikowych wyborach samorządowych. Zaproszenie starosty bielskiego Andrzeja Płonki przyjęło 15 starostów, reprezentujących poszczególne jednostki samorządu terytorialnego. Spotkanie rozpoczęto krótką prezentacją wszystkich starostów, wśród których pojawiły się nowe osoby. Najważniejszy punkt konwentu stanowił wybór przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących VI kadencji.  Jednogłośnie uchwalono, iż funkcję przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego pełnił będzie starosta bielski Andrzej Płonka, który został także rekomendowany jako reprezentant województwa śląskiego do Zarządu Związku Powiatów Polskich. Dokonano również wyboru wiceprzewodniczących konwentu w osobach: starosty bieruńsko-lędzińskiego Bernarda Bednorza, starosty kłobuckiego Henryka Kiepury oraz starosty wodzisławskiego Leszka Bizonia. Wszyscy starostowie wyrazili chęć uczestnictwa w pracach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
9 stycznia 2019

Pierwszy Maluch Powiatu Lublinieckiego Roku 2019!

Pierwsze dziecko urodzone w powiecie lublinieckim to dziewczynka! Melania przyszła na świat 2 stycznia br. o godzinie 13.11 i jest uroczą dziewczynką o wzroście 58 cm i wadze 3 970 g.

W czwartek,  3 stycznia br., mała Melania przyjmowała już pierwszych w swoim życiu gości. Z wielkim pluszowym misiem i pamiątkowym dyplomem witał pierwszą mieszkankę powiatu wicestarosta Tadeusz Konina, który życzył dziewczynce i jej rodzicom wielu szczęśliwych chwil w rozpoczynającym się, nowym etapie życia. Do życzeń dołączyli się: kierownik Oddziału Noworodkowego, lek. specjalista neonatolog Albin Matysek i pielęgniarka oddziałowa Iwona Michałek.

Rodzicom – Państwu Annie i Krzysztofowi Lukosek z Lisowic serdecznie gratulujemy!

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
4 stycznia 2019

Informacja

Uprzejmie informujemy, że od dnia 2 stycznia 2019 r. z budynku Starostwa Powiatowego w Lublińcu przy ul. Paderewskiego 7 przeniesiony zostanie do budynku Powiatowego Centrum Usług Społecznych w Lublińcu przy ul. Sobieskiego 9 (pok. nr 5, parter) Referat ds. Kontroli - nr tel. (34) 350 62 69 oraz stanowisko Inspektor Ochrony Danych - nr tel. (34) 350 62 73.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
31 grudnia 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu film promocyjnyMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348