Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Tegoroczna wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2018/2019 odbyła się w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu. Wszystkich zaproszonych gości serdecznie powitała dyrektor szkoły Jolanta Kardas, która podkreśliła, że organizacja uroczystości tak wysokiej rangi to dla szkoły prawdziwy zaszczyt i wyróżnienie. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego było także okazją do podsumowania osiągnięć placówki.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
11 września 2018

Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu organizatorem konferencji pt. „Oczekiwania pracodawców a zadania szkół”

W Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu odbyła się konferencja pt. „Oczekiwania pracodawców a zadania szkół”. Jej organizatorem był Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” oraz Delegatura Kuratorium Oświaty w Częstochowie. Konferencja dotyczyła zmian w szkolnictwie zawodowym, doradztwa zawodowego oraz roli pracodawcy w kształceniu zawodowym.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
11 września 2018

Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu „szkołą zawodową najwyższej jakości”

Lubliniecka placówka oświatowa zdobyła tytuł „Szkoły zawodowej najwyższej jakości” biorąc udział w konkursie, którego głównym celem było zidentyfikowanie, wybór i rozpowszechnienie najciekawszych rozwiązań, podnoszących jakość edukacji zawodowej
w Polsce. Udział w przedsięwzięciu był doskonałą okazją do tego, aby pochwalić się nowatorskimi pomysłami nauczycieli, osiągnięciami uczniów oraz współpracą z pracodawcami i innymi partnerami szkoły. Placówka otrzymała tytuł „Dobrej praktyki” za coroczną organizację Konkursu Fryzjerskiego o Puchar Starosty Lublinieckiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
11 września 2018

Od dnia 10 września 2018 roku sprawy związane z prawami jazdy będą realizowane w nowym pomieszczeniu

Uprzejmie informujemy, że od dnia 10 września 2018 roku sprawy związane z prawami jazdy będą realizowane przez Wydział Komunikacji, Drogownictwa i Transportu w pokoju 09 (poziom -1). Nr kontaktowy - 34/351-05-12.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
31 lipca 2018

Konsultacje projektu „Programu współpracy powiatu lublinieckiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018”

Starosta Lubliniecki ogłosił konsultacje projektu „Programu współpracy powiatu lublinieckiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
7 września 2018

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr 240/XVI/2017 Rady Powiatu w Lublińcu z dnia 15 lutego 2017 roku w sprawie przyjęcia Statutu Powiatu Lublinieckiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
6 września 2018

Wezwanie do odbioru rzeczy znalezionej: rower marki SHOGUN koloru niebieskiego

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 roku, poz. 397), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru niżej wyszczególnionej rzeczy znalezionej, przechowywanej w Wydziale Spraw Obywatelskich
i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

Rower marki  SHOGUN koloru niebieskiego

Termin do odbioru rzeczy: 21.07.2020r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
6 września 2018

74 Górnośląski Pułk Piechoty został patronem Hufca ZHP

31 sierpnia br. odbyła się uroczystość nadania Hufcowi Lubliniec imienia 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty. Obchody poprzedziła msza św. odprawiona w Kościele Wojskowym pw. bł. Piotra Jerzego Frassati w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
5 września 2018

Starosta wręczył awanse nauczycielom

W dniu 29 sierpnia 2018 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublińcu miała miejsce uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego nauczycielom, którzy pomyślnie zdali egzamin przed komisją egzaminacyjną.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
5 września 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348