Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Identyfikacja potencjalnych historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi

Realizując obowiązek wynikający z art. 101d ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. - Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2018r. poz. 799 z późn. zm.), Starosta Lubliniecki dokonuje identyfikacji potencjalnych historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
21 maja 2018

Ogłoszenie o trzecim przetargu ustnym nieograniczonym

Ogłoszenie o trzecim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Lublińcu przy ulicy Orzechowej i ulicy Olchowej, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
18 maja 2018

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu z dnia 18 maja 2018 r. z godz. 13.30 w sprawie jakości wody z wodociągu Lisowice - Draliny

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu z dnia 18 maja 2018 r. z godz. 13.30 w sprawie jakości wody z wodociągu Lisowice - Draliny (Gmina Pawonków).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
18 maja 2018

Twoje TAK ma ZNACZENIE !

26 maja na Bulwarze Franciszka Grotowskiego w Lublińcu.

Już po raz trzeci rusza organizowana przez Fundację   Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu i lublinieckiego lekarza Karola Kukowkę, kampania „Twoje TAK ma ZNACZENIE” promująca ideę transplantacji i zachęcająca do dyskusji na ten temat. To wydarzenie zachęcające również do powiedzenia „tak” dla zdrowego stylu życia, umożliwiające wykonanie bezpłatnych badań i skorzystanie z konsultacji medycznych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
17 maja 2018

Wizyta zagranicznych gości

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Psarach gościła uczniów i nauczycieli krajów partnerskich projektu Erasmus +Green Schools 2.0 For z Sustainable Future. Goście z Włoch, Grecji, Macedonii, Rumunii i Portugalii mieli okazję zwiedzić Kraków, Wieliczkę, a w środę 16 maja skorzystali z zaproszenia Starosty Lublinieckiego. Uczestników projektu: uczniów, ich nauczycieli w Starostwie Powiatowym przywitał wicestarosta Tadeusz Konina.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
17 maja 2018

Wezwanie do odbioru rzeczy znalezionej: Rower typu damka koloru czarnego

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 roku, poz. 397), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru niżej wyszczególnionej rzeczy znalezionej, przechowywanej w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

Rower typu damka koloru czarnego.

Termin do odbioru rzeczy: 02.03.2020 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
16 maja 2018

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu z dnia 16 maja 2018 r. z godz. 13.30 w sprawie jakości wody z wodociągu Lisowice - Draliny

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu z dnia 16 maja 2018 r. z godz. 13.30 w sprawie jakości wody z wodociągu Lisowice - Draliny (Gmina Pawonków).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
16 maja 2018

Na naukę języków nigdy nie jest za późno

Jeżeli jesteś seniorem i uważasz, że nauka języków obcych to raczej sprawa dla młodych, to miło nam poinformować Cię Drogi Czytelniku, że jesteś w błędzie. Poznawanie słówek, zwrotów i zasad ortografii języków obcych może z pewnością być doskonałą rozrywką intelektualną, cieszyć i uczyć również tą „starszą młodzież”. Doskonałym przykładem są tu pensjonariusze lublinieckiego „Domu Kombatanta” i Środowiskowego Domu Samopomocy w Lublińcu, którzy już kolejny rok szlifują swoje umiejętności językowe, uczą się słówek, biorą udział w konwersacjach uzyskując coraz lepsze wyniki. Pomysł zrodził się sześć  lat temu  i realizowany jest do dzisiaj jako cykliczne kursy językowe dla seniorów działające na zasadzie wolontariatu. Inicjatorką tego pomysłu jest Anita Naczyńska – lektor języka angielskiego, właścicielka Sieci Szkół Językowych Naczyńscy. To dzięki niej zajęcia prowadzone są w ciekawy sposób, z poczuciem humoru i w niczym nie przypominają – pamiętanych przez uczestników kursu – nudnych zajęć szkolnych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
16 maja 2018

Ogłoszenie o ponownym konkursie na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu, ul. Sobieskiego 9, 42-700 Lubliniec

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza ponowny konkurs na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu, ul. Sobieskiego 9, 42-700 Lubliniec.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
14 maja 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348