Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Ogrody kobiecości – Dzień Kobiet w Szpilkach

8 marca br. w godzinach od 12:00 do 18:00 w hotelu „Strzelnica” w Kochcicach odbędzie się wydarzenie, podczas którego zorganizowane zostaną m.in.: warsztaty taneczne, zajęcia fitness z najlepszymi instruktorami, porady wybitnych fryzjerów, wizażystek oraz dietetyków. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 503 985 453.

Dla przybyłych kobiet organizatorzy przygotują wyśmienitą kawę, słodki poczęstunek oraz zadbają o wyjątkową atmosferę. Ponadto Panie, które przybędą ze swoimi pociechami, będą je mogły pozostawić pod opieką animatorów, którzy zapewnią im świetną zabawę, a same będą mogły skorzystać z oferowanych im atrakcji.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
12 lutego 2020

VII Mistrzostwa Okręgu Katowickiego w piłce nożnej halowej

8 lutego br. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu odbyły się Mistrzostwa Okręgu Katowickiego w piłce nożnej halowej o Puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Herbach i Oddziału Zewnętrznego w Lublińcu oraz Przewodniczącego Zarządu Okręgowego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Katowicach.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
12 lutego 2020

Mistrzostwa Ministrantów w piłce nożnej pod patronatem starosty

1 lutego br. w godzinach przedpołudniowych w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu odbył się etap dekanalny XIX Mistrzostw Ministrantów w piłce nożnej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła. Z dekanatu Lubliniec, w dwóch kategoriach, wystartowało łącznie 9 drużyn z 6 parafii znajdujących się na terenie powiatu lublinieckiego. Mistrzami zostali ministranci, którzy reprezentowali parafie: św. Katarzyny w Pawonkowie (kategoria średnia) oraz św. Jana Chrzciciela w Łagiewnikach Wielkich (kategoria starsza). Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy, puchary i piłki do gry oraz przeszli do półfinałów turnieju o mistrza Diecezji Gliwickiej. Dodatkowo w każdej kategorii komisja wyłoniła najlepszych strzelców i bramkarzy, którzy w nagrodę otrzymali pamiątkowe statuetki.

Źródło: ks. Kamil Hadaś

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
7 lutego 2020

Niesamowita akcja charytatywna znanej, lublinieckiej fotograf

Fotograf z Lublińca - Czesława Włuka po raz kolejny zorganizowała akcję charytatywną. Wykonała sesje zdjęciowe niepełnosprawnym dzieciom. Fotografie mają ułatwić zbieranie funduszy na ich leczenie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
4 lutego 2020

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty - Jak przygotować i rozliczyć ofertę uproszczoną - „Małe Granty”

Program warsztatów:

 1. Podstawowe informacje na temat trybu uproszczonego- terminy i warunki realizacji zadania.
 2. Konstruowanie opisu działań i rezultatów.
 3. Co będzie rezultatem i jak je dokumentować?
 4. Jak stworzyć budżet?
 5. Rozliczenie zadania i dokumentowanie wydatków.

Termin: 17.02.2020 r. (poniedziałek) godzina: 12:00 – 15:00

Miejsce: Starostwo Powiatowe w Lublińcu, sala konferencyjna nr 28 (pierwsze piętro).

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia - (34) 35 10 505 lub 604 612 776

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
3 lutego 2020

Zapraszamy na promocję książki autorstwa Michała Mędlewskiego „Tajemnica Czarnego Lasu” 27 lutego 2020 r. o godz. 17.00 LUBITEKA Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy (Lubliniec, ul. Sportowa 3)

Wiosną 2019 roku Bartłomiej Zbączyniak – przewodniczący działającej w Hufcu ZHP Komisji Historycznej im. hm. Krystyny Rożniewskiej – odwiedził Bożenę Mędlewską-Pankowską, szukając pamiątek związanych z międzywojennym harcerstwem. Przypadkiem dowiedział się, że jej zmarły wiele lat wcześniej ojciec nie tylko był harcerzem, ale również autorem dzieła, w którym opisał swoje młodzieńcze przygody. Życzeniem córki autora było sfinalizowanie tej publikacji. Pomocną dłoń wyciągnęło do lublinieckich harcerzy Starostwo Powiatowe w Lublińcu, które sfinansowało publikację tekstu opracowanego przez Bartłomieja i Monikę Zbączyniaków, Marcina Gajka (syna jednego z bohaterów) oraz Katarzynę Myrcik.

–  Mam nadzieję, że powieść się spodoba i z zainteresowaniem przeczytają ją lublinieccy harcerze i mieszkańcy miasta, bo jest tego warta – podsumował swoje starania o publikację Bartłomiej Zbączyniak.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
31 stycznia 2020

Podsumowanie akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”

Już po raz trzeci przedstawiciele stowarzyszenia „Strażacy wspólnie przeciw białaczce” zorganizowali akcję pt. „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Ochotnicy zbierali dary w poszczególnych miejscowościach  powiatu lublinieckiego. Podsumowaniem zbiórek było obdarowanie prezentami dzieci przebywających na Oddziale Onkologii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach – Ligocie. Prezenty trafiły również do dzieci przebywających na Oddziale Pediatrycznym Szpitala Powiatowego w Lublińcu.Spontaniczna wdzięczność oraz uśmiech na twarzach dzieci i ich rodziców, jeszcze bardziej przekonują, że nasze działania idą w dobrym kierunku. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły kolejną zbiórkę – mówiła Marta Gałuszkiewicz, koordynator ds. Stowarzyszenia na województwo śląskie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
31 stycznia 2020

Informacja dotycząca wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) w województwie śląskim

W związku z występowaniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) istnieje konieczność podejmowania w województwie śląskim działań zapobiegawczych, w tym monitorowania zagrożenia. Jednym z takich działań jest lokalizowanie oraz szybka izolacja i utylizacja padłych dzików.

W tym celu wykonywane są w województwie śląskim planowane, zorganizowane przeszukania obszarów i zbierania zwłok dzików lub ich szczątków. Działania te koordynuje Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Katowicach oraz Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
31 stycznia 2020

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. Aqua Aerobik dla osób o ograniczonej możliwości rucho

W dniu 17 stycznia 2020 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Stowarzyszenie UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W LUBLIŃCU na realizację zadania publicznego z zakresu ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej pn. Aqua Aerobik dla osób o ograniczonej możliwości ruchowej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
27 stycznia 2020

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w najem (załącznik do uchwały nr 298/LIII/2020 Zarządu Powiatu w Lublińcu z dnia 22 stycznia 2020 roku)

W związku z uchwałą nr 298/LIII/2020 Zarządu Powiatu w Lublińcu z dnia 22 stycznia 2020 roku:

„Przeznacza się do oddania w najem, z przeznaczeniem na obsługę bankową Powiatu Lublinieckiego dla podmiotu wyłonionego w drodze zapytania ofertowego dla zadania „Obsługa bankowa budżetu Powiatu Lublinieckiego i podległych jednostek organizacyjnych wraz z prowadzeniem punktu kasowego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lublińcu”, lokal biurowy nr 3a o powierzchni 29,50 m2 znajdujący się w budynku położonym w Lublińcu przy ul. Paderewskiego 7, na działce nr 3003/34, opisanej w księdze wieczystej CZ1L/00044301/1 Sądu Rejonowego w Lublińcu, oznaczonej na mapie 6, obręb Lubliniec, będący własnością Powiatu Lublinieckiego.”

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
24 stycznia 2020

Dnia 21.01.2020 zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na drodze powiatowej nr 2348 S ul. Wyszyńskiego w Lublińcu

Uprzejmie informujemy, że w dniu 21.01.2020 r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na drodze powiatowej nr 2348 S ul. Wyszyńskiego w Lublińcu w związku z przebudową w/w drogi w ramach zadania: „Przebudowa dróg powiatowych 2348 S (ul. Stefana Wyszyńskiego) oraz 2349 S (ul. Hajdy Wawrzyńca) w Lublińcu”.

Czasowa organizacja ruchu obejmuje w pierwszym etapie prac zamknięcie ul. Wyszyńskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Św. Anny do skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów za wyjątkiem dojazdów do posesji.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
21 stycznia 2020

23-29 stycznia 2020 roku - wprowadzenie 1. stopnia alarmowego ALFA i ALFA-CRP

Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796)  podpisał Zarządzenie nr 6 z dnia 17 stycznia 2020 r. w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych (2. stopień BRAVO – na obszarze województwa małopolskiego, 1. stopień ALFA na pozostałym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz 1. stopień alarmowy ALFA-CRP na całym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej) – obowiązujące od dnia 23 stycznia 2020 roku od godz. 00.01 do dnia 29 stycznia 2020 roku do godz. 23.59.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
21 stycznia 2020

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały Rady Powiatu w Lublińcu w sprawie likwidacji Medyczno-Społecznej Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały Rady Powiatu w Lublińcu w sprawie likwidacji Medyczno-Społecznej Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi.

Uwagi proszę przesyłać na adres: Starostwo Powiatowe w Lublińcu, Wydział Edukacji, ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec lub drogą elektroniczną na adres: we@lubliniec.starostwo.gov.pl do dnia 30 stycznia 2020 roku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
16 stycznia 2020

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w najem (załącznik do uchwały Nr 287/XLIX/2019 Zarządu Powiatu w Lublińcu z dnia 30.12.2019 r.)

W związku z uchwałą Zarządu Powiatu w Lublińcuz dnia 30 grudnia 2019 roku przeznacza się do oddania w najemPowiatowego Centrum Usług Społecznych w Lublińcu działce nr 3705/347, opisanej w księdze wieczystej CZ1L/00006618/8, na działce nr 3707/347, opisanej w księdze wieczystej CZ1L/00003528/9 i działce nr 3718/348, opisanej w księdze wieczystej CZ1L/00001601/1, oznaczonej na mapie 6,, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego z przeznaczeniem pod działalność usługowo-biurową.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
13 stycznia 2020

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 wzięli udział w półfinale konkursów I Know America oraz Discover Canada

Uczniowie z „Mickiewicza” odnieśli sukcesy w tegorocznych edycjach konkursów wiedzowo-językowych I Know America oraz Discover Canada. Agata Pielat z klasy 1a, Emilia Zalas z klasy 1c oraz Wiktor Małysa uczeń klasy 2a awansowali do etapu półfinałowego w wymienionych konkursach. W ramach zmagań w I Know America młodzież właśnie zakończyła pracę nad esejami, które będą decydowały o awansie do finału i trzydniowym pobycie w Warszawie, połączonym z wizytą w rezydencji Ambasadora USA w Polsce. Agata w swojej pracy przeanalizowała pojęcie „baniek komunikacyjnych” w kontekście amerykańskiego rynku medialnego i ich wpływu na polaryzację polityczną w społeczeństwie. Emilia wybrała temat o „odwróconym rasizmie” (reverse racism) we współczesnych Stanach Zjednoczonych, natomiast Wiktor przeanalizował kulturowe i społeczne przyczyny popularności w USA filmów o komiksowych „super bohaterach”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
13 stycznia 2020
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

 • Związek Powiatów Polskich
 • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
 • Jednostka Wojskowa Komandosów
 • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
 • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
 • Dobry klimat dla Powiatów
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • Bezpieczne ferie
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348