Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały: w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Specjalnym Nr 9 dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących, z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz ze sprzężeniami w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Konrada Mańki w Lublińcu

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
19 września 2019

Łączymy pokolenia

Klub Jednostki Wojskowej Komandosów od 7 lat organizuje obchody Święta Kombatanta, tak też było w tym roku. 14 września br. na deskach Klubu Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, lublinieccy artyści przedstawili spektakl, pt.: „Dzieci Ireny”. Opowieść o tragicznych losach dzieci Warszawskiego Getta i heroicznej walce Ireny Sendler o życie każdego z nich.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
17 września 2019

Zapraszam do lektury

W Starostwie Powiatowym w Lublińcu (pokój 21) i urzędach gmin powiatu dostępne jest kolejne wydanie magazynu społeczno-kulturalnego „Ziemia Lubliniecka”.

W tym roku mija 25 lat działalności Ośrodka Rehabilitacyjnego pw. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach. Holistyczne podejście do  osób z niepełnosprawnościami i prawdziwy humanizm w działaniach oraz misja wyrażająca się w słowach motto Ośrodka: „Idź przez człowieka a dojdziesz do Boga” przynoszą wspaniałe owoce. W numerze przybliżymy Państwu historię powstania oraz dokonania tej placówki.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
13 września 2019

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego

Na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 oraz art. 28 ust. 1 w związku z art. 34 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 2204 ze. zm.) Zarząd Powiatu w Lublińcu podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży:

Nieruchomość położona w Lublińcu przy ulicy Żwirki i Wigury 3, oznaczona na mapie 6 obręb Lubliniec jako działka nr 3876/328 o powierzchni 0,2459 ha, zapisana w księdze wieczystej nr CZ1L/00044127/7 Sądu Rejonowego w Lublińcu jako własność Powiatu Lublinieckiego, zabudowana budynkiem szpitala i budynkiem gospodarczym.

Prezentacja obiektu: http://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/na-sprzedaz-budynek-w-centrum-miasta-w-lublincu-kontakt-34-351-05-37-lub-34-351-05-10.php

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
13 września 2019

„Koncerty na Zamku" w 100. rocznicę urodzin Stanisława Hadyny

Serdecznie zapraszamy do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie na cykl "Koncertów na Zamku" w 100. rocznicę urodzin Stanisława Hadyny.
Wstęp jest bezpłatny, wejściówki do odbioru w Recepcji Zespołu „Śląsk”, Koszęcin ul. Zamkowa 3, tel. 34 31 06 401

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
13 września 2019

„Mlekiem i bliskością miłość płynąca”

Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii „Mlekiem i bliskością miłość płynąca”. Katarzyna Lewandowska i Maria Kowalska-Irek zaprosiły do współpracy panie fotograf: Patrycję Głąb, Czesławę Włukę, Karolinę Drab, Aleksandrę Korzus i tak powstały emanujące matczyną miłością zdjęcia, które można oglądać w Starostwie Powiatowym w Lublińcu do połowy października. Później fotografie będą ozdobą oddziału noworodkowego i dziecięcego w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu. Wystawę zorganizowało Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń, które już od kilku lat głośno mówi o wspieraniu kobiet w ich rolach życiowych, głównie w roli matki. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Starosta Lubliniecki.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
12 września 2019

Rozpoczęcie sezonu kulturalnego 2019/2020 w Klubie JWK

16 września br. o godz. 17.00 założyciele Klubu JWK w Lublińcu zapraszają na uroczystą inaugurację sezonu kulturalnego 2019/2020. Podczas spotkania będzie możliwość zapisania się na poszczególne zajęcia. Organizatorzy zachęcają do udziału!

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
10 września 2019

III Lubliniecka Giełda Zajęć Pozalekcyjnych

Już po raz trzeci - pod honorowym patronatem Starosty Lublinieckiego i Burmistrza Miasta Lubliniec - Sieć Szkół Językowych "Naczyńscy" i Galeria 11-stka zorganizowały III Lubliniecką Giełdę Zajęć Pozalekcyjnych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
10 września 2019

Biesiadowali w Zameczku

Piknik Śląski w Domu Pomocy Społecznej „Zameczek” w Lublińcu bez wątpienia stał się już tradycją. Wrzesień więc - zarówno dla pensjonariuszy, mieszkańców zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej, przyjaciół, tutejszych władz samorządowych - przestał być już tylko kojarzony z rozpoczęciem roku szkolnego, innymi niewątpliwie ważnymi datami historycznymi, ale od 19 lat kojarzy się również z dobrą zabawą i prawdziwym śląskim biesiadowaniem. Tak też było w tym roku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
9 września 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348