Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Lublińcu przy ulicy Żwirki i Wigury 3, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Lublińcu przy ulicy Żwirki i Wigury 3, oznaczonej na mapie 6 obręb Lubliniec jako działka nr 3876/328 o powierzchni 0,2459 ha, zapisanej w księdze wieczystej nr CZ1L/00044127/7 Sądu Rejonowego w Lublińcu jako własność Powiatu Lublinieckiego, zabudowanej budynkiem szpitala i budynkiem gospodarczym. 

Prezentacja obiektu: http://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/na-sprzedaz-budynek-w-centrum-miasta-w-lublincu-kontakt-34-351-05-37-lub-34-351-05-10.php 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
5 listopada 2019

Koncerty na Zamku - Koncert Manamana Band

7 listopada 2019 r. o godzinie 18:00 Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny zaprasza na koncert Manamana Band (Koncerty na Zamku). Wejściówki do pobrania w recepcji Zespołu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
30 października 2019

Nasi strażacy wzięli udział w Międzynarodowych Manewrach Techniczno-Medycznych

W dniach 25-27 października w Lubinie zorganizowano Międzynarodowe Manewry Techniczno-Medyczne. Zawody rozpoczęte zostały apelem na placu przy Aeroklubie Zagłębia Miedziowego. Następnie na pobliskiej sali gimnastycznej wygłoszone zostały wykłady z zakresu pierwszej pomocy, podczas których zastępy strażaków były wzywane do akcji ratowniczych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
30 października 2019

Lubliniecki chirurg laureatem konkursu poetyckiego

Kim jestem dla Ciebie Panie, ziarnkiem piasku wśród miliarda innych, a może bańką mydlaną, która jak myśl jest ulotna………pisał w swoim wierszu Michał Janusz, lubliniecki chirurg. Wiersz został bardzo wysoko oceniony przez znawców poezji i tym samym nasz lekarz został jednym z laureatów XVII Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego i Literackiego im. ks. kan. Józefa Jamroza, Kapłana – Męczennika „O autentyczną wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”.  

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
29 października 2019

Akcja „TOUCH US – DBANIE TO DOTYKANIE” w Koszęcinie

19 października br. na rynku w Koszęcinie odbył się happening pt. „TOUCH US – DBANIE TO DOTYKANIE”. W akcji udział wzięli reprezentanci: „Fantazja & Urwisek”,  „Stowarzyszenie Montownia”, „Fundacja Twoje TAK ma ZNACZENIE” oraz Stowarzyszenie „Lublinieckie Amazonki … i nie tylko”

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
29 października 2019

XIII edycja Konkursu Fryzjerskiego o Puchar Starosty Lublinieckiego

23 października br. w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu odbył się Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Lublinieckiego. Po raz trzynasty mieliśmy okazję podziwiać dzieła młodych fryzjerów ze szkół z Lublińca i okolicznych miast. Po raz pierwszy konkurs odbył się w 2006 roku, a jego tematem przewodnim była fryzura karnawałowa. Od tamtego czasu dziesiątki uczestników walczyło o fryzjerski laur Starosty Lublinieckiego.

- Dzięki długiej tradycji udało się odkryć wiele talentów i stworzyć możliwości rozwoju dla uczniów kształcących się w tym zawodzie – mówiła Jolanta Kardas dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
29 października 2019

Informacja www.TransportPowiat.pl

Dla przypomnienia informujemy, iż w powiecie lublinieckim funkcjonuje portal z rozkładami jazdy: www.transportpowiat.pl, w którym znajdą Państwo aktualne rozkłady jazdy busów kursujących po powiecie lublinieckim jak również dane kontaktowe do przewoźników.

Osoby zainteresowane kontaktem w sprawach dotyczących organizacji publicznego transportu zbiorowego w gminach powiatu lublinieckiego prosimy o kontakt z pracownikiem - Panią Renatą Baron – (34) 3510 531 lub wk@lubliniec.starostwo.gov.pl.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
25 października 2019

Ogłoszenie o trzecim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Lublińcu przy ulicy Orzechowej i ulicy Olchowej, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza trzeci przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Lublińcu przy ulicy Orzechowej i ulicy Olchowej, opisanych w księdze wieczystej CZ1L/00052435/8 Sądu Rejonowego w Lublińcu, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego, oznaczonych numerami:

Prezentacja obiektu: http://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/na-sprzedaz-tanie-dzialki-budowlane-w-lublincu-kontakt-34-351-05-37-lub-34-351-05-10.php

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
25 października 2019

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. Scena Patriotyzmu V

W dniu 16 października 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Fundację „WSPIERAM cicho i skutecznie” na realizację zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pn. „Scena Patriotyzmu V.

Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Lublińcu oraz na stronie internetowej: www.lubliniec.starostwo.gov.pl.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
24 października 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348