Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Zmiana cen biletów jednorazowych na trasie Częstochowa - Lubliniec (SIGMABUS)

Z dniem 1 lipca 2018 r. przewoźnik SIGMA BUS na skutek wzrostu kosztów prowadzenia działalności w zakresie autobusowego przewozu osób podwyższy średnio od 0,50 do 1,00 zł ceny biletów jednorazowych. Zmiana cen biletów jednorazowych dotyczy trasy Częstochowa - Lubliniec.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
28 czerwca 2018

XX PIKNIK ARTYSTYCZNY „ŚWIĘTO ŚLĄSKA” 29 czerwca - 1 lipca 2018 roku siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” ul. Zamkowa 3, Koszęcin

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na jubileuszową, XX edycję Pikniku Artystycznego „Święto Śląska”. Przez trzy dni - od 29 czerwca do 1 lipca - Zespół będzie świętował 65. urodziny i zakończenie sezonu artystycznego. Na publiczność czeka bogaty i zróżnicowany program artystyczny oraz liczne atrakcje towarzyszące, które gwarantują dobrą zabawę całym rodzinom. Nie zabraknie znakomitych, muzycznych gości oraz koncertu gospodarzy - Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Świetny sposób na rodzinną inaugurację wakacji! Wstęp wolny. Program „Święta Śląska” zwraca uwagę różnorodnością i już od pierwszego dnia każdy znajdzie coś dla siebie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
26 czerwca 2018

Starosta Lubliniecki zaprasza do składania ofert na dwa stanowiska animatora do prowadzenia zajęć sportowo - rekreacyjnych na obiektach powstałych w ramach programu – Moje Boisko – Orlik 2012

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
25 czerwca 2018

Zbadaj się i zyskaj spokój!

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość.  Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
25 czerwca 2018

Sukces „naszych” uczniów w Wojewódzkich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy

Drużyna z lublinieckiego klubu PCK, w skład której wchodzą uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych, zdobyła III miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Katowicach.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
22 czerwca 2018

Dzień Mieszkańca

21 czerwca br. w  Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Kochcickiej odbył się piknik integracyjny z okazji Dnia Mieszkańca, zorganizowany przez pracowników Domu Pomocy Społecznej oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
22 czerwca 2018

Wezwanie do odbioru rzeczy znalezionej: Telefon komórkowy marki SAMSUNG

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 roku, poz. 397), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru niżej wyszczególnionej rzeczy znalezionej, przechowywanej w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

Telefon komórkowy marki SAMSUNG.

Termin do odbioru rzeczy: 02.06.2020 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Wtorek
19 czerwca 2018

Wizyta Ambasadora Tajwanu

15 czerwca br. Ambasador Tajwanu Ven-Bin Shin wraz z dyrektorem Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Polsce odwiedzili Oddział Noworodkowy Szpitala Powiatowego w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
18 czerwca 2018

Ogłoszenie - Oferta realizacji zadania publicznego

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. Konkurs na Najtwardszego Strażaka - Solarnia 2018.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
18 czerwca 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348