Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu z dnia 16 maja 2018 r. z godz. 13.30 w sprawie jakości wody z wodociągu Lisowice - Draliny

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu z dnia 16 maja 2018 r. z godz. 13.30 w sprawie jakości wody z wodociągu Lisowice - Draliny (Gmina Pawonków).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
16 maja 2018

Na naukę języków nigdy nie jest za późno

Jeżeli jesteś seniorem i uważasz, że nauka języków obcych to raczej sprawa dla młodych, to miło nam poinformować Cię Drogi Czytelniku, że jesteś w błędzie. Poznawanie słówek, zwrotów i zasad ortografii języków obcych może z pewnością być doskonałą rozrywką intelektualną, cieszyć i uczyć również tą „starszą młodzież”. Doskonałym przykładem są tu pensjonariusze lublinieckiego „Domu Kombatanta” i Środowiskowego Domu Samopomocy w Lublińcu, którzy już kolejny rok szlifują swoje umiejętności językowe, uczą się słówek, biorą udział w konwersacjach uzyskując coraz lepsze wyniki. Pomysł zrodził się sześć  lat temu  i realizowany jest do dzisiaj jako cykliczne kursy językowe dla seniorów działające na zasadzie wolontariatu. Inicjatorką tego pomysłu jest Anita Naczyńska – lektor języka angielskiego, właścicielka Sieci Szkół Językowych Naczyńscy. To dzięki niej zajęcia prowadzone są w ciekawy sposób, z poczuciem humoru i w niczym nie przypominają – pamiętanych przez uczestników kursu – nudnych zajęć szkolnych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
16 maja 2018

Ogłoszenie o ponownym konkursie na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu, ul. Sobieskiego 9, 42-700 Lubliniec

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza ponowny konkurs na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu, ul. Sobieskiego 9, 42-700 Lubliniec.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
14 maja 2018

Ogłoszenie - Oferta realizacji zadania publicznego

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. "Z wodą za pan brat".

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
14 maja 2018

Awangarda na głowie

W Zespole Szkól Zawodowych w Lublińcu odbył się Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Lublinieckiego.

- To już dwunasty raz, gdy mieliśmy okazję podziwiać dzieła młodych fryzjerów z naszego regionu – mówiła Jolanta Kardas dyrektor ZSZ w Lublińcu. Pierwszy konkurs odbył się w 2006 roku, a jego tematem była fryzura karnawałowa. Od tamtego czasu setki uczestników z Lublińca i innych miejscowości  walczyło o fryzjerski laur Starosty Lublinieckiego, a motyw przewodni konkursu zmieniał się. Rywalizacja w ubiegłych edycjach poruszała tematy takie jak: "Fryzura ślubna", "Na czerwonym dywanie", czy "W rytmie flamenco". Ta długa tradycja zaowocowała odkryciem wielu talentów i stworzeniem możliwości rozwoju dla uczniów w zawodzie fryzjer ze szkół w Lublińcu, Kłobucku, Częstochowie, Oleśnie i Tarnowskich Górach.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
14 maja 2018

Ogłoszenie o zakazie wstępu do niektórych kompleksów leśnych

Starostwo Powiatowe w Lublińcu informuje, że wprowadzono zakaz wstępu do niektórych kompleksów leśnych w Nadleśnictwie Rudziniec, Lubliniec, Zawadzkie i Brynek.

Zakaz obowiązuje od dnia 11 maja do odwołania.

Przyczyną wprowadzenia zakazu jest prowadzenie akcji ograniczania populacji osnui gwiaździstej techniką lotniczą. Powierzchnie przewidziane do oprysków oznaczone zostały tablicami ostrzegawczymi. Wzywamy do przestrzegania zakazu wstępu na tereny leśne objęte zabiegami w okresie od wywieszenia do zdjęcia tablic ostrzegawczych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
11 maja 2018

XIV EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO „ECHA DZIECIŃSTWA”

"Ludzie piszący dla dzieci wznoszą lekki, malowniczy most, po którym mali czytelnicy chętnie i niepostrzeżenie przechodzą od swoich ukochanych książek do wielkiej poezji, do literatury klasycznej, a potem - do dzieł pisarzy współczesnych"

Jan Brzechwa

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
10 maja 2018

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy w trybie bezprzetargowym

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy w trybie bezprzetargowym (załącznik do Zarządzenia Nr 33/2018 Starosty Lublinieckiego z dnia 07 maja 2018 roku).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
9 maja 2018

Matematyczne zmagania w Mickiewiczu

W Zespole Szkól nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu odbyła się 12 edycja Regionalnego Konkursu Matematycznego im. Stefana Banacha pod patronatem Starosty Lublinieckiego, Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej, Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Na konkurs przybyli uczniowie z II LO im. S. Staszica w Tarnowskich Górach, IX LO im. C. K. Norwida w Częstochowie, II LO im. R. Traugutta w Częstochowie, IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Lublińcu. W matematycznych zmaganiach wzięła udział także reprezentacja gospodarzy. Łącznie w konkursie startowało 28 uczniów.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
9 maja 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348