Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Ogłoszenie

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. Konkurs na Najtwardszego Strażaka - Pawonków 2017.

W dniu 19 czerwca 2017 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Ochotniczą Straż Pożarną Solarnia z siedzibą w Solarni na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. Konkurs na Najtwardszego Strażaka - Pawonków 2017.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
23 czerwca 2017

Podwórko Talentów NIVEA

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Konrada Mańki w Lublińcu wystartował w ogólnopolskim konkursie Podwórko Talentów NIVEA. Nagrodą jest ogólnodostępny, nowoczesny, edukacyjny plac zabaw dla NASZYCH DZIECI. Pomimo wielkiej konkurencji udało się zakwalifikować do drugiego etapu konkursu. Ostateczny wynik zależy jednak od liczby zebranych głosów. Wszyscy możemy wygrać. Zarejestruj się już dziś i głosuj codziennie do 31 lipca na https://podworko.nivea.pl/lokalizacja/226-lubliniec

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
16 czerwca 2017

XVII Powiatowa Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

10 czerwca br. na obiekcie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej pw. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach odbyła się XVII Powiatowa Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.  Do Rusinowic przybyło 12 placówek i stowarzyszeń m.in. z Radlina, Zabrza, Wojsławic, Myszkowa i  Kluczborka.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
14 czerwca 2017

Ogłoszenie

o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. Patriotyczny Lubliniec – oddaj hołd Powstańcom Warszawskim.

W dniu 9 czerwca 2017 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska z siedzibą w Katowicach reprezentowanego przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego z siedzibą w Lublińcu na realizację zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pn. Patriotyczny Lubliniec – oddaj hołd Powstańcom Warszawskim.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
14 czerwca 2017

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu

Konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z siedzibą w Lublińcu przy ul. Grunwaldzkiej 48.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
12 czerwca 2017

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

4 czerwca 2017r. w Lublińcu rodziny zastępcze oraz mieszkańcy powiatu uczestniczyli w obchodach Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy współpracy z parafią św. Stanisława Kostki. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął starosta lubliniecki. Ten dzień był okazją do uhonorowania codziennej pracy i ofiarności rodziców zastępczych. Wydarzenie otworzyła uroczysta msza św. w intencji rodzin zastępczych. Podczas obchodów można było zobaczyć m.in. występ artystyczny Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein, animacje dla dzieci w wykonaniu klaunów Rico i Rupherta, oraz inscenizację „Podróż Bolka i Lolka” w wykonaniu duszpasterzy i zaproszonych gości.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
9 czerwca 2017

Nasz Powiat – Nasze Pasje

Podczas tegorocznych wakacji czeka nas szósta odsłona projektu społecznego „Nasz Powiat – Nasze Pasje” zainicjowanego przez przewodniczącą Komisji Edukacji Rady Powiatu w Lublińcu Anitę Naczyńską. Idea projektu jest bardzo prosta - różne firmy, organizacje, stowarzyszenia, czy też osoby prywatne, poświęcają swój wolny czas i proponują bezpłatne zajęcia promujące swoje pasje oraz przedmiot działania. Przygotowana przez nie oferta dotyczyć będzie organizacji bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, edukacyjnych, konsultacji medycznych, wizyt w salonach fryzjerskich, porad dietetyków, trenerów personalnych, zajęć muzycznych, prelekcji, wizyt w muzeum czy też zajęć dla seniorów.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
8 czerwca 2017

Fryzury w hiszpańskich klimatach

Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Lublinieckiego organizowany w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu wpisał się na stałe w tradycję szkoły. Przez kilka lat motywem przewodnim były fryzury karnawałowe. W roku ubiegłym królowały „Gwiazdy na czerwonym dywanie”. Tematem tegorocznej XI edycji było „W Rytmie Flamenco” – mówi Jolanta Kardas dyrektor ZSZ w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
8 czerwca 2017

Dzień Otwarty w Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” 2017 r.

Rozpoczął się czerwiec, a zatem jak co roku przyszedł czas na radosne spotkanie podczas Dnia Otwartego w DPS „Dom Kombatanta” w Lublińcu. Ta coroczna impreza gromadzi we wspólnej zabawie mieszkańców, rodziny, pracowników i gości związanych z naszym Domem. Gościliśmy także, przedstawicieli z DPS z Bytomia, Tarnowskich Gór, Skoczowa, Lublińca.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
7 czerwca 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348