Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Finał Dni Mickiewiczowskich

18 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu miał miejsce Finał Dni Mickiewiczowskich pod patronatem starosty Joachima Smyły.

Podczas uroczystości swoje utwory zaprezentowali uczniowie z lublinieckiej szkoły: Piotr Majewski przedstawił utwór Adama Mickiewicza pt. ”Reduta Ordona”, Marcin Dziadkiewicz - utwór pt. „Alpuhara” oraz Aleksandra Moch, która zaprezentowała fragment „Dziadów części III”. Z kolei uczennica Anna Pietrek zaśpiewała utwór pt. ”Do M…”, natomiast Anna Zozgórnik i Rafał Adamski zaprezentowali sztukę pt. ”Niepewność”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
31 grudnia 2018

W świątecznej atmosferze

Przy dźwiękach kolęd i korzennym zapachu pierników odbyło się spotkanie świąteczne władz Powiatu z pracownikami Starostwa Powiatowego. Starosta Joachim Smyła, wicestarosta Tadeusz Konina, sekretarz powiatu Sylwia Fronczek i skarbnik Jacek Fokczyński życzyli wszystkim pracownikom zdrowych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnej atmosferze i dziękowali za cały rok dobrej współpracy. 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
24 grudnia 2018

Wezwanie do odbioru rzeczy znalezionej: Telefon komórkowy marki iPhone

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 roku, poz. 397), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru niżej wyszczególnionej rzeczy znalezionej, przechowywanej w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

Telefon komórkowy marki iPhone

Termin do odbioru rzeczy: 05.10.2020r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
20 grudnia 2018

Z wesołą kolędą, z muzyką i tańcem, z gwiazdą i turoniem idą przebierańce

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. W każdym zakątku naszego kraju tuż przed Bożym Narodzeniem i jeszcze długo po nim rozbrzmiewają kolędy. Zgodnie z tradycją w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. K. Mańki w Lublińcu okres Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęto wspólnym śpiewaniem kolęd. 12 grudnia 2018 r. przybyło tutaj wielu gości, by wziąć udział w jubileuszowym „XX Wspólnym Kolędowaniu”. Patronat nad tą uroczystością objął  Starosta Lubliniecki oraz zespół Golec uOrkiestra.   

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
18 grudnia 2018

Świąteczne wydanie magazynu społeczno-kulturalnego „Ziemia Lubliniecka”

W Starostwie Powiatowym w Lublińcu (pokój 21) i urzędach gmin powiatu w piątek, 21 grudnia będzie już dostępne kolejne wydanie magazynu społeczno-kulturalnego „Ziemia Lubliniecka”. W numerze znajdziecie Państwo artykuł Bogusława Hrycyka, nawiązujący do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w którym przybliża sylwetkę Kazimierza Świtalskiego, bliskiego współpracownika Józefa Piłsudskiego, tekst Andrzeja Musioła opisujący działalność, pochodzących z Lublińca a od 1984 roku  mieszkających w Szwecji, Państwa Krystyny i Jana Andrzejewskich, którzy są wspaniałym przykładem na to, że prawdziwy patriotyzm nie gaśnie poza granicami Ojczyzny, ale miłość i tęsknota za ukochanym krajem sprawia, że jeszcze bardziej rozkwita poprzez działanie w przeróżnych organizacjach ku krzewieniu polskości i pomocy rodakom. 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
18 grudnia 2018

Uchwała Nr 21/IV/2018 Zarządu Powiatu w Lublińcu z dnia 13 grudnia 2018 roku

w sprawie wyboru oferty złożonej w otwartym konkursie ofert na realizację zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia dwóch punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i edukacji prawnej w powiecie lublinieckim w 2019 r. oraz do wyboru oferty

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
18 grudnia 2018

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania gazety powiatowej „Ziemia Lubliniecka”

Ukazało się już świąteczne wydanie gazety powiatowej „Ziemia Lubliniecka”. W numerze m.in. podsumowujemy wybory samorządowe, piszemy o: sukcesie dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu – Katarzyny Dworok, o wyróżnionych pedagogach i Dniu Pracownika Socjalnego.  Doceniamy organizatorów -  i oczywiście uczestników - I Turnieju dla Dzieci z Domów Dziecka, gratulujemy sukcesów młodym zdolnym mieszkankom naszego powiatu: Victorii Lerche, którą od lat fascynuje gra na klawesynie i Ewie Kaczorowskiej – laureatce Konkursu „100 lat Niepodległości”. W numerze oczywiście nie zabrakło informacji o Świętym Mikołaju, który z paczkami i życzeniami od władz Powiatu odwiedzał najmłodszych mieszkańców powiatu.

Gazeta dostępna jest w Starostwie Powiatowym w Lublińcu (pokój nr 21) oraz w piątkowym wydaniu Dziennika Zachodniego (21.12.2018).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
18 grudnia 2018

Święta Bożego Narodzenia 2018

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Wtorek
18 grudnia 2018

Dyżury Przewodniczącego Rady Powiatu

Uprzejmie informuję, iż dyżury Przewodniczącego Rady Powiatu w Lublińcu pełnione będą w każdy piątek w godzinach od 13:00 do 15:00 (od 4 stycznia 2019 roku) w Starostwie Powiatowym w Lublińcu przy ulicy Paderewskiego 7 w pokoju nr 28.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
18 grudnia 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu film promocyjnyMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348