Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Ogłoszenie

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr 272/XVII/2017 Rady Powiatu w Lublińcu z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą - Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych na okres od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r. na terenie Powiatu Lublinieckiego.

Uwagi proszę przesyłać na adres: Starostwo Powiatowe w Lublińcu, Wydział Edukacji, ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec lub drogą elektroniczną na adres: we@lubliniec.starostwo.gov.pl do dnia 1 czerwca 2017 roku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
19 maja 2017

Ogłoszenie o czwartym przetargu ustnym nieograniczonym

Ogłoszenie o czwartym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Lublińcu przy ulicy Orzechowej i ulicy Olchowej, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
19 maja 2017

Ogłoszenie o trzecim przetargu ustnym nieograniczonym

Ogłoszenie o trzecim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w Kochanowicach przy ulicy Częstochowskiej 15, stanowiącej własność Skarbu Państwa.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
19 maja 2017

Lublinieckie Amazonki zapraszają

Podczas II Edycji Kampanii "Twoje TAK ma ZNACZENIE" 20 maja 2017 r. od godziny 11:00 na Bulwarze Grotowskiego będzie miał też stanowisko Klub Lublinieckich Amazonek, gdzie panie będą mogły, pod nadzorem specjalisty z Instytutu Onkologii w Gliwicach, zapoznać się z samokontrolą piersi. Dr Łukasz Kleszyk na modelu do badania piersi nauczy jak w praktyce zaufać swoim dłoniom w trosce o swoje zdrowie. 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
17 maja 2017

Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Tarnowskich Gór zaprasza do udziału w projekcie

„Nowe możliwości – szansą na rozwój”  

współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

OŚ PRIORYTETOWA VII Regionalny rynek pracy

DZIAŁANIA 7.4 Wspomaganie procesów adaptacji do zmian na regionalnym rynku pracy

(działania z zakresu outplacementu) 

PODDZIAŁANIE 7.4.2 Outplacement – konkurs

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
17 maja 2017

Zakończenie rozgrywek Ligi Skata Sportowego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Lublińcu

W piątek 5 maja 2017r. w Klubie Halka odbyło się zakończenie III edycji Ligi Skata Sportowego przy UTW Lubliniec sezonu 2016/2017. Patronat nad tą imprezą sprawował Starosta Lubliniecki.

 W ramach trzeciej edycji rozegrano dwadzieścia osiem meczy, w których uczestniczyło 20 zawodników z powiatu lublinieckiego.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
17 maja 2017

Zaśpiewali Bogu!

W Zespole Szkół im. św. E. Stein KSW w Lublińcu po raz kolejny odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej. Pierwszego dnia wystąpiły dzieci z klas I – III szkół podstawowych, natomiast drugiego dnia prezentowały się przedszkolaki z placówek powiatu lublinieckiego. Patronat nad festiwalem objął Starosta Lubliniecki oraz Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców.

Jury w składzie: Iwona Dymek – Kubiciel, Agnieszka Mazur – Rysanów oraz Krzysztof Gembała, przyznała następujące wyróżnienia:

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
17 maja 2017

"Różnorodność jest atutem. Wielokulturowość - budowanie tolerancji - obalanie uprzedzeń"

23 kwietnia 2017 rozpoczęła się polsko-niemiecka wymiana pomiędzy Zespołem Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu, a szkołą w Bad Nauheim. Tytułem projektu było: "Różnorodność jest atutem. Wielokulturowość - budowanie tolerancji - obalanie uprzedzeń".

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
17 maja 2017

Sukcesy naszych uczniów

Dawid Bogawski uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza został laureatem XXIII Ogólnopolskiego Konkursu „Fizyka a Ekologia” im. prof. Mieczysława F. Pazdura. Jego pracę „Teoria chaosu. Proste modele ze złożonym zachowaniem: o teorii chaosu w ekologii” oceniono jako jedną z najlepszych w Polsce. Temat pracy został zaproponowany przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. 6 kwietnia Paweł zaprezentował swe przemyślenia na finale ogólnopolskim, gdzie z rąk organizatorów konkursu – Stowarzyszenia „Z nauką w przyszłość” – odebrał nagrodę. Konkurs odbywa się pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego i Politechniki Śląskiej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
17 maja 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348