Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Coroczne obchody tego dnia mają (…) zwrócić uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi.  Jak podkreśla Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych, osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka i podstawowe wolności. (…) Pomóżmy im zrealizować swój potencjał i sprawmy, by mogli oni korzystać z istniejących możliwości oraz cieszyć się dobrobytem – jest to ich prawo przyrodzone” – podkreślił w swoim przesłaniu Sekretarz Generalny ONZ, Ban Ki-moon.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
2 kwietnia 2019

Ogłoszenie

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. „XIX Powiatowa Spartakiada Niepełnosprawnych”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
1 kwietnia 2019

Ogłoszenie

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. „XIV Otwarty Turniej Badmintona o Puchar Starosty Powiatu Lublinieckiego”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
1 kwietnia 2019

Jolanta Kardas pozostaje na stanowisku dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu

W dniu 22 marca br. odbył się konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu, przy ul. Klonowej 10. Do konkursu przystąpiła jedna kandydatka – obecna dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu –  Jolanta Kardas. W wyniku przeprowadzonego postępowania, Komisja Konkursowa przedstawiła panią Jolantę Kardas jako kandydatkę na stanowisko dyrektora szkoły. Na tej podstawie, w dniu 27 marca br., Zarząd Powiatu w Lublińcu powierzył Jolancie Kardas stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu na okres pięciu kolejnych lat szkolnych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
1 kwietnia 2019

Konwent Powiatów w Koszęcinie

W siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. St. Hadyny w Koszęcinie, 28 marca,   odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego. W spotkaniu udział wziął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Członek Zarządu Województwa Śląskiego Izabela Domogała oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach Małgorzata Staś.         

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
29 marca 2019

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu, ul. Sobieskiego 9, 42-700 Lubliniec

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
27 marca 2019

Pobiegną śladami śląskich dinozaurów

Niebawem, bo już 1 maja tego roku, w Lisowicach – dzieci, młodzież i dorośli - pobiegną po raz ósmy „tropami śląskich dinozaurów”.

W tym roku lisowicki Bieg pojawia się w kontekście niedawnych, nowych publikacji na temat  niezwykłych odkryć, jakie w ostatnich latach miały miejsce na terenie Gminy Pawonków. Magazyn Science w Stanach Zjednoczonych opublikował, najpierw w grudniu 2018 r. w wersji elektronicznej, a następnie w styczniu 2019 r. już w wersji papierowej, obszerny artykuł opisujący najnowsze wyniki prac badawczych nad dicynodontami z Lisowic. Autorami artykułu byli Tomasz Sulej oraz Grzegorz Niedźwiedzki. Polscy naukowcy swoimi badaniami dowodzą, że wiele przemian, jakie miały miejsce pod koniec triasu (ok. 205 milionów lat temu), było do tej pory, przez naukowców na świecie, postrzeganych błędnie. Ich praca wykazała także, że ewolucja wczesnych, dużych dinozaurów drapieżnych i późnych gadów ssakokształtnych przebiegała znacznie inaczej niż do tej pory sądzono.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
27 marca 2019

Rusza kolejna edycja projektu Nasz Powiat – Nasze Pasje

25 marca br. w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie uczestników projektu Nasz Powiat – Nasze Pasje. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele instytucji kultury, sportu, stowarzyszeń oraz firm, które od lat – w ramach projektu -  angażują się w organizację bezpłatnych zajęć  podczas wakacji, wicestarosta Tadeusz Konina oraz wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Anita Naczyńska – inicjatorka projektu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
27 marca 2019

Ogłoszenie

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. „TURNIEJ ZAJĄCZKOWY O PUCHAR STAROSTY POWIATU LUBLINIECKIEGO”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
27 marca 2019
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348