Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Ogłoszenie

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. Edukacja diabetologiczna chorych na cukrzycę i ich rodzin.

W dniu 14 września 2017 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Powiatowe w Lublińcu z siedzibą w Lublińcu na realizację zadania publicznego z zakresu ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1638 z późn. zm.) pn. Edukacja diabetologiczna chorych na cukrzycę i ich rodzin.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
20 września 2017

Ogłoszenie

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. IV Turniej o mistrzostwo powiatu lublinieckiego w kategoriach junior, senior oraz open w tenisie stołowym.

W dniu 13 września 2017 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Ludowy Klubu Sportowy "LISWARTA" z siedzibą w Lisowie na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. IV Turniej o mistrzostwo powiatu lublinieckiego w kategoriach junior, senior oraz open w tenisie stołowym.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
20 września 2017

95 lat minęło jak jeden dzień

Obchody jubileuszu 95-lecia Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele pw. św. Stanisława Kostki koncelebrowana przez o. Waldemara Janeckiego OMI, proboszcza parafii oraz absolwentów szkoły: ks. dziekana Piotra Mańkę, proboszcza parafii w Herbach i o. Grzegorza Rurańskiego OMI.

Na dzień 8 września 2017 roku wszyscy długo czekali i oczywiście solidnie się do niego przygotowywali. Czas przygotowań uroczystości jubileuszowych stał  się znakomitą okazją do przypomnienia nie tylko historii samej szkoły, ale także tych najważniejszych wydarzeń, które przez 95 lat jej towarzyszyły i które ukształtowały wiele pokoleń.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
20 września 2017

Policyjne granie

Uroczystości odpustowe w parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zaproszeni przez Starostę Lublinieckiego muzycy oprawili muzycznie mszę św. o godz. 14.30, po której na placu przykościelnym zaprezentowali pokaz musztry paradnej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
19 września 2017

Konsultacje projektu "Programu współpracy powiatu lublinieckiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018"

Starosta Lubliniecki ogłosił konsultacje projektu "Programu współpracy powiatu lublinieckiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018".

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
13 września 2017

Szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

Planowane jest przeprowadzenie szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących na ternie województwa śląskiego w dniach 13.09.2017r.-22.09.2017r. Szczepienie prowadzone będzie na terenach zielonych (lasy, pola, łąki, ogródki działkowe) przy użyciu zrzucanych z samolotu szczepionek w postaci małych, brunatnych krążków o zapachu zepsutej ryby, zawierających kapsułkę z preparatem szczepionkowym.

Akcja odbędzie się na obszarze całego województwa śląskiego zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17.12.2013r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. 2013, poz. 1737).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
12 września 2017

Rodziny pensjonariuszy spotkały się na Kochcickiej

Spotkanie z krewnymi, piknik na świeżym powietrzu i występy artystyczne mieszkańców towarzyszyły dwudziestemu już Zjazdowi Rodzin organizowanemu przez Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kochcickiej w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Poniedziałek
11 września 2017

Starosta Lubliniecki Joachim Smyła zaprasza na pokaz Musztry Paradnej w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
5 września 2017

Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r.

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia odbyły się Dożynki Powiatowe. Tym razem gospodarzem powiatowego święta plonów była Gmina Pawonków.

W sobotę przy współudziale Sołectwa Pawonków zorganizowano program dla dzieci, występ zespołu Dominika i Janusz Żyłka a na zakończenie wspaniałą zabawę z Radiem Park FM.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Poniedziałek
4 września 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348