Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Ogłoszenie - Oferta realizacji zadania publicznego

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. „Zawody Sportowo Pożarnicze Jednostek OSP Powiatu Lublinieckiego ”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
9 września 2019

Ogłoszenie - Oferta realizacji zadania publicznego

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. „Śladami historii 74 GPP ”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
9 września 2019

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia w drodze sprzedaży, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego, położonych w Lublińcu przy ul. Orzechowej i ulicy Olchowej

Na podstawie art. 35 ust. 1 i ust. 2 oraz art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 2204 ze zm.) Zarząd Powiatu w Lublińcu podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości niezabudowanych przeznaczonych do zbycia w drodze sprzedaży, zapisanych w księdze wieczystej CZ1L/00052435/8 Sądu Rejonowego w Lublińcu, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego, położonych w Lublińcu przy ul. Orzechowej i ulicy Olchowej, oznaczonych numerami:

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
6 września 2019

Ogłoszenie

Ogłoszenie Starosty Lublinieckiego z dnia 2 września 2019 r. o zamiarze wszczęcia postępowania w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym, obejmującej działkę oznaczoną w operacie ewidencji gruntów i budynków nr 164/14, na karcie mapy Droniowiczki, obrębu Lubliniec, poprzez udzielenie zezwolenia na założenie i przeprowadzenie elektroenergetycznej sieci kablowej podziemnej SN 15 kV w ramach inwestycji celu publicznego pn Wymiana uszkodzonego kabla SN relacji SE 110/15kV Lubliniec - 38-910 Lubliniec Droniowiczki.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
5 września 2019

XVI Rodzinny Rajd Rowerowy

Już w sobotę, 7 września wystartuje XVI Rodzinny Rajd Rowerowy. Kolarze zgromadzą się o godz. 9:00 i wyruszą spod Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Tradycyjnie obsługę rajdu zapewnią członkowie Klubu Rowerowego TREK-TOUR, działającego przy UTW w Lublińcu. Rajd na zakończenie lata będzie przebiegał lublinieckim szlakiem punktów obrony polskich granic z 1939 roku. Do pokonania będzie ok. 25 km. 
O umocnieniach obronnych na trasie rajdu będzie opowiadał niezrównany gawędziarz Andrzej Szatan.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
3 września 2019

Podsumowanie projektu NASZ POWIAT – NASZE PASJE 2019

Tegoroczne podsumowanie projektu Nasz Powiat - Nasze Pasje odbyło się 31 sierpnia br. podczas - zorganizowanej przed Galerią 11-stka przez Sieć  Szkół Językowych Naczyńscy -Giełdy Zajęć Pozalekcyjnych.

Projekt - 8 lat temu - zainicjowała Anita Naczyńska – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Lublińcu. Jego idea jest bardzo prosta -  firmy, organizacje, stowarzyszenia, czy też osoby prywatne, poświęcają swój wolny czas i proponują bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne, edukacyjne, konsultacje medyczne, wizyty w salonach fryzjerskich, zajęcia dla seniorów czy  porady dietetyków i trenerów personalnych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
2 września 2019

Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Lublińcu

W niedzielę, 1 września na terenie cmentarza wojskowego w Lublińcu zorganizowano uroczystość upamiętniającą 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W obchodach uczestniczyli, m.in. przedstawiciele władz samorządowych. Powiat Lubliniecki reprezentowali: starosta Joachim Smyła, wicestarosta Tadeusz Konina oraz przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Olczyk, miasto natomiast: burmistrz Edward Maniura, wiceburmistrz Anna Jończyk-Drzymała, przewodniczący Rady Miasta Gabriel Podbioł oraz radni Rady Miasta. Zgromadzeni goście złożyli kwiaty pod pomnikiem poległych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
2 września 2019

Zapraszamy na III Lubliniecką Giełdę Zajęć Pozalekcyjnych

Już po raz trzeci - pod honorowym patronatem Starosty Lublinieckiego i Burmistrza Miasta Lubliniec - odbędzie się III Lubliniecka Giełda Zajęć Pozalekcyjnych. Organizatorzy: Sieć Szkół Językowych "Naczyńscy" i Galeria 11-stka zapraszają już jutro w godzinach 14.00 – 18.00.

Będzie można wziąć udział m.in w zajęciach kulinarnych, plastycznych, sportowych, tanecznych, strzeleckich oraz zobaczyć występy wokalne, instrumentalne, taneczne i  akrobatyczne. Podczas wydarzenia na scenie odbędzie się konkurs wokalny dla małych talentów oraz inne konkursy i zadania dla dzieci. Celem tego przedsięwzięcia jest pokazanie oferty zajęć dodatkowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Swoją ofertę zaprezentuje ponad 50  firm, instytucji i stowarzyszeń.

Podczas imprezy odbędzie się również podsumowanie projektu zainicjowanego przez Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Anitę Naczyńską Nasz Powiat - Nasze Pasje.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
30 sierpnia 2019

Wezwanie do odbioru rzeczy znalezionej: Rower, typ damka

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 roku, poz. 397), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru niżej wyszczególnionej rzeczy znalezionej, przechowywanej w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

Rower, typ damka

Termin do odbioru rzeczy: 11.05.2021 r

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
30 sierpnia 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348