Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Ogłoszenie - Oferta realizacji zadania publicznego

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. „Zwiedzamy Trójmiasto”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
18 czerwca 2018

Czerwcowe badanie rolnicze Badanie pogłowia bydła, owiec, drobiu oraz produkcji zwierzęcej, pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego

W ramach stałego informowania o realizacji na terenie województwa śląskiego badań ankietowych, prowadzonych przez ankieterów – pracowników Urzędu Statystycznego w Katowicach informujemy iż Urzędu Statystycznego w Katowicach przeprowadzi badanie rolnicze  w dniach 1 czerwca – 10 lipca 2018 r.: Czerwcowe badanie rolnicze (symbol R-CzBR), Badanie pogłowia bydła, owiec, drobiu oraz produkcji zwierzęcej (symbol R-ZW-B), Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (symbol R-ZW-S). BADANIE MA CHARAKTER OBOWIĄZKOWY.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
15 czerwca 2018

Nowoczesny aparat RTG będzie służył pacjentom

Uchwałą Rady Powiatu z dnia 18 kwietnia br. przekazano  dotację w kwocie 850.000 zł  na zakup nowego, cyfrowego aparatu RTG dla potrzeb SP ZOZ.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
15 czerwca 2018

Życie ze sztuką w wydaniu Czesławy Włuki

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, lublińczanka, pasjonatka fotografii Czesława Włuka zaprezentowała efekty swojej kilkuletniej pracy w książce pt. „Życie ze sztuką”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
15 czerwca 2018

Już jest w powiecie lublinieckim! Koperta Życia!

Powiat lubliniecki włączył się do projektu „Koperta Życia”.

Na czym to polega?

Jest to zestaw składający się z plastikowej, zamykanej na zatrzask koperty, oznaczonej specjalnym nadrukiem, karty informacyjnej (ankiety), która zawiera podstawowe informacje o stanie zdrowia, lekach, uczuleniach oraz naklejki na drzwi lodówki, która informuje o obecności koperty życia wewnątrz lodówki. Skąd pomysł lodówki? Bo znajduje się ona niemal w każdym domu i ze względu na spore rozmiary, łatwo ją zlokalizować.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
15 czerwca 2018

Projekt ERASMUS+ w Liceum Ogólnokształcącym w Psarach - PSARY 2018 - OLYMPIC SPORTS IN NATURE

Po niezapomnianym pobycie naszej młodzieży w hiszpańskiej Almerii, która odbyła się w marcu br., nadszedł czas na realizację drugiego punktu naszego projektu „Inclusion through a healthy mind and body”, tym razem w naszym kraju. W dniach 28 maja – 2 czerwca gościliśmy uczniów z partnerskich szkół w Hiszpanii, Szwecji i Niemiec, wraz z opiekunami i głównym koordynatorem wymiany: Alfredo Rodriguezem Valverde.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
15 czerwca 2018

Spotkanie z wybitną osobowością, kobietą sukcesu!

W Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych, 8 czerwca, gościła jedna z pięćdziesięciu najbardziej wpływowych kobiet w Polsce - Sonia Wędrychowicz – Horbatowska, lublińczanka, do niedawna prezes Bank of Malesia, wybitna polska ekonomistka znana na całym świecie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
15 czerwca 2018

Ogłoszenie

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały:

w sprawie zmiany uchwały Nr 331/XXI/2017 Rady Powiatu w Lublińcu z dnia 15 grudnia 2017 roku w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Lublinieckiego w 2018 roku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
14 czerwca 2018

Najlepsi w Polsce!

9 czerwca br. w siedzibie Urzędu Patentowego RP w Warszawie odbył się II etap konkursu „Ambasador Szkolnej Wynalazczości 2018”. Zakwalifikowało się do niego troje uczniów klas 5 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
13 czerwca 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348