Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Mistrzostwa Ministrantów w piłce nożnej pod patronatem starosty

Dnia 9 marca 2019 r. w godzinach przedpołudniowych w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Lublińcu odbył się etap dekanalny XVIII Mistrzostw Ministrantów w piłce nożnej. Z dekanatu Lubliniec wystartowało 9 drużyn z 5 parafii, znajdujących się na terenie powiatu lublinieckiego. Mistrzami zostali ministranci, którzy reprezentowali parafie: św. Edyty Stein w Lublińcu (kategoria młodsza), Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubecku (kategoria średnia) oraz św. Stanisława Kostki w Lublińcu (kategoria starsza). Zwycięzcy przeszli do półfinałów turnieju o mistrza Diecezji Gliwickiej. Dodatkowo w każdej kategorii komisja wyłoniła najlepszych strzelców, zawodników i bramkarzy.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
15 marca 2019

Światowy Dzień Poezji 2019 w Lublińcu

Wydawnictwo św. Macieja Apostoła zaprasza mieszkańców Lublińca i Ziemi Lublinieckiej na Światowy Dzień Poezji w Lublińcu czyli literackie przywitanie wiosny 2019, którego gościem będzie poeta, satyryk i bajkopisarz ANDRZEJ WRÓBLEWSKI z Warszawy.

Zapraszamy 21 III (czwartek) na godz. 18,00, do hotel ALHAR, Lubliniec. Podczas spotkania, które poprowadzi Edward Przebieracz, będą niespodzianki dla Gościa, m.in. muzycznie zaprezentuje się Mirosław Górecki.

Promowany będzie zbiór wierszy Pana Andrzeja pt. „Wiersze ewangeliczne”. Będzie możliwość zakupu tomiku w cenie 15 zł. Autograf Autora gratis!
Będą też inne książki Wydawnictwa, m.in. monografia parafii „U świętego Stanisława Kostki w Lublińcu” (25 zł) antologia walentynkowa „Nie ma nic piękniejszego niż miłość” (20 zł).
Ciasto Czesławy oraz napoje bezpłatnie. Wśród uczestników rozlosowana zostanie „Biblia Jerozolimska” (wartość ok. 150 zł). Wstęp wolny!

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
14 marca 2019

Piękny Koszęcin - wycieczka - 23 Marca 2019

Skansen oficjalnie jeszcze nie został otwarty, będzie to pierwsza publiczna wycieczka do tego wspaniałego miejsca, które mamy nadzieję, stanie się kolejną atrakcją Koszęcina ale również największą tego typu atrakcją powiatu lublinieckiego i okolic.
Na miejscu w Skansenie u Michała - grill i/lub ognisko, kie³baski, pieczywo, dodatki, kawa, herbata, woda - soki, domowy smalec, ogórki kiszone.
Koszty uczestnictwa: - dzieci do lat 12 - bezpłatnie
- młodzież ucząca się i studenci do 26 roku życia - 20 zł,
- członkowie PTTK 25 zł
Pozostałe osoby dorosłe 35 zł

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
14 marca 2019

Ogłoszenie

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały w sprawie określenia szczegółowych zasad wnoszenia inicjatyw obywatelskich, zasad tworzenia komitetów inicjatyw uchwałodawczych, zasad promocji obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych oraz formalnych wymogów, jakim muszą odpowiadać składane projekty obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych. Uwagi proszę przesyłać na adres Starostwo Powiatowe, Wydział Obsługi Rady i Zarządu, Polityki Społecznej i Zdrowia, ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec lub drogą mailową na adres wrsz@lubliniec.starostwo.gov.pl do dnia 19 marca 2019 roku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
14 marca 2019

Dni Językowe w „Mickiewiczu”

Tegoroczne Dni Językowe zorganizowano w pierwszych dniach marca. Podczas konkursów uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe z angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego, walcząc o tytuł „Mistrza Języka”. Mieli również okazję do wykazania się wiedzą o Nowym Jorku i krajach francuskojęzycznych. Młodzież prezentowała swoje umiejętności językowe i wokalne w konkursie na najlepsze wykonanie piosenki w wybranym języku obcym. W czasie imprezy w szkole pojawili się zaproszeni goście: uczniowie z gimnazjów i szkół podstawowych powiatu lublinieckiego, którzy mieli okazję powalczyć o laury w konkursach językowych, specjalnie dla nich przygotowanych. Uwieńczeniem wydarzenia była wspólna zabawa, połączona z wręczeniem nagród w czasie gali finałowej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
12 marca 2019

„Lubliniec – my city / meine Stadt. Przewodnik angielsko - niemiecki po Lublińcu”

5 marca br. w Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu miało miejsce uroczyste wręczenie nagród uczestnikom Powiatowego  Konkursu pn. „Lubliniec – my city / meine Stadt. Przewodnik  angielsko - niemiecki po Lublińcu”. Konkurs adresowany był do uczniów klas 7 i 8 szkół  podstawowych oraz uczniów klasy 3 gimnazjum. Honorowy patronat objął starosta Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
12 marca 2019

Informacja o wystąpieniu I poziomu ostrzegania (poziom informacyjny i edukacyjny - kolor żółty)

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublińcu informuje, że Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach pismem nr DM/KT/542-3/2/19/LK z dnia 28 lutego 2019 r. poinformował, iż na obszarze województwa śląskiego wystąpił I poziom ostrzegania - informacyjny i edukacyjny - kolor żółty.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
8 marca 2019

Dzień kobiet

„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”

(Pierre de Brantome)

W tym szczególnym dniu – Dniu Kobiet – pragniemy życzyć wszystkim Paniom tylko radosnych i pogodnych dni, pełnych szczęścia i miłości, realizacji planów, nowych marzeń i aby każdy nadchodzący dzień był tym wyjątkowym. Dzięki Wam – Drogie Panie – życie jest piękniejsze, a słowa: dom i rodzina nabierają zupełnie innego znaczenia. Wasz uśmiech, delikatność, a jednocześnie siła, z jaka pokonujecie wyzwania zasługują na słowa najwyższego uznania i szacunek.

Wicestarosta Lubliniecki
Tadeusz Konina

Przewodniczący Rady Powiatu w Lublińcu
Krzysztof Olczyk

Starosta Lubliniecki
Joachim Smyła

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
7 marca 2019

Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego w Bieruniu

28 lutego 2019 roku w Bieruniu odbył się Konwent Powiatów Województwa Śląskiego. Spotkanie poprowadził Andrzej Płonka - Starosta Bielski - Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego.

Program Konwentu obejmował tematykę nadzoru Wojewody Śląskiego nad realizacją przez Starostwa Powiatowe zadań z zakresu administracji architektoniczno-budowlanej. Omówiono problem dostępu działek budowlanych do dróg publicznych w kontekście wydawanych pozwoleń na budowę oraz tematykę nadzoru Wojewody Śląskiego nad realizacją przez powiaty zadań z zakresu gospodarowania nieruchomościami Skarbu Państwa. W posiedzeniu uczestniczyły również: dyrektor Wydziału Nadzoru Właścicielskiego ŚUW w Katowicach Daria Kolonko oraz dyrektor Wydziału Infrastruktury ŚUW w Katowicach Bożena Goldamer-Kapała, które zwróciły uwagę na wiele istotnych zagadnień związanych z bieżącą realizacją zadań w tym zakresie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
7 marca 2019
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348