Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Dożynki Powiatowe Pawonków 26-27 sierpnia 2017r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
27 lipca 2017

Odznaki krajoznawcze Ziemi Lublinieckiej

Już po raz ósmy odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu uroczystość, podczas której młodzi krajoznawcy zaprezentowali efekty swojej rocznej pracy i otrzymali z rąk Instruktora Krajoznawstwa Polski, Kazimierza Bromera, piękne odznaki. W minionym roku szkolnym aż cztery grupy realizowały zadania zapisane w regulaminach krajoznawczych PTTK. Uczniowie ubiegający się o odznakę dokumentowali obecność w poszczególnych miejscowościach i obiektach, zdobywając pieczątki, zamieszczając widokówki, własnoręczne szkice, zdjęcia. W tym celu odbyło się 11 pieszych wycieczek i 3 wyjazdy autokarowe.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
27 lipca 2017

Najlepsi na Śląsku

Pilotaż programowania w Zespole Szkół w Lubecku zakończony sukcesem!

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej: Iwona Kowol, Dominika Skiba, Dominika Steinert i zajęć komputerowych Barbara Gałązka, Ewa Lesik z Zespołu Szkół w Lubecku podjęli z początkiem roku szkolnego 2016/2017 starania związane z wdrożeniem innowacji pedagogicznej mającej na celu stworzenie podstaw do nauki programowania.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
27 lipca 2017

Wizyta w powiecie partnerskim Lörrach

W dniach 15 – 18 czerwca 2017 roku przedstawiciele lublinieckiej społeczności reprezentowali powiat lubliniecki w powiecie partnerskim Lörrach w Niemczech. Delegacja gościła u naszych przyjaciół na zaproszenie Starosty Powiatu Lörrach Marion Dammann, natomiast młodzi sportowcy z naszego powiatu, na co dzień występujący w STB Energia Lubliniec, spotkali się ze swoimi rówieśnikami, uprawiającymi dyscyplinę badmintona w ramach klubu TSG Schopfheim.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
26 lipca 2017

XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu zdobyła pierwsze miejsce w odbywającym się w Niepokalanowie Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
26 lipca 2017

Szkoła z certyfikatem „Nauka - Lubię to”

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza uczestniczyli w odbywającym się na Akademii im. Jana Długosza II Częstochowskim Forum Młodych oraz XII Forum Młodych Nauki.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
26 lipca 2017

Uczennice „Mickiewicza” Mistrzyniami Województwa Śląskiego!

W Bieruniu odbył się finał Licealiady Młodzieży Szkolnej „Śląska Liga Orlików” w piłce nożnej dziewcząt. Nasz region reprezentowała drużyna z Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu, która bez porażki przeszła etap powiatowy i półfinały wojewódzkie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
26 lipca 2017

Przekazano relikwie św. Brata Alberta

W Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie relikwie św. Brata Alberta zostały przekazane funkcjonariuszom Zakładu Karnego w Lublińcu. Dzięki staraniom proboszcza parafii św. Stanisława Kostki Waldemara Janeckiego OMI relikwie na czas wakacji trafiły do naszego regionu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
26 lipca 2017

Zajęcia wakacyjne prowadzone przez Ośrodek Edukacyjny w Kalinie

W ramach wakacji letnich pracownicy Ośrodka Edukacyjnego w Kalinie na czele z Krystyną Bartocha – kierownikiem Ośrodka przeprowadzili zajęcia dla przedszkolaków w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kochcicach. Zajęcia odbyły się pod hasłem „Rozpoznajemy ślady i tropy zwierząt”. Podczas spotkania zaprezentowana została kolorowa prezentacja, w trakcie której dzieciom przekazano podstawowe informacje dotyczące Parku Krajobrazowego „Lasy nad Górną Liswartą” oraz przybliżono tematykę śladów i tropów, jakie pozostawiają zwierzęta w lesie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
26 lipca 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348