Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Zostań wolontariuszem chociaż na jeden dzień

W Gimnazjum nr 2 druga misja przybrała formę projektu  "Zostań wolontariuszem chociaż na jeden dzień". Chęć udziału w projekcie zgłosiło kilka osób, m.in. harcerze z Hufca Lubliniec, z którymi uczniowie odwiedzili miejscowy Klub Seniora oraz Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej. Tutaj zostali bardzo serdecznie przyjęci przez podopiecznych ośrodków, których potrzeby, jak się okazało, nie są takie wielkie -  rozmowa, poświęcony czas, a przede wszystkim dobra zabawa. Wiele emocji wzbudziła wspólna gra w "kolejkę", czy mecz bilardowy rozegrany międzypokoleniowo - młodzież z seniorami. Harcerze wykazali się wysokim profesjonalizmem, przygotowali ciekawe i emocjonujące zabawy. Zawirowała pozytywna energia! Może nie na jeden dzień?

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
5 maja 2017

Wezwanie do odbioru rzeczy znalezionej: rower górski koloru granatowego

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 roku, poz. 397), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru niżej wyszczególnionej rzeczy znalezionej, przechowywanej w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

Rower górski koloru granatowego.

Termin do odbioru rzeczy: 04.05.2019 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
5 maja 2017

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego (załącznik do Uchwały Zarządu Powiatu w Lublińcu Nr 598/CVI/2017 z dnia 25 kwietnia 2017 roku).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Piątek
5 maja 2017

„Stare – Nowe Stolice” Kraków 2017!

W ramach współpracy polsko-niemieckiej młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu wraz z dwoma nauczycielami-opiekunami: Małgorzatą Kanią i Żanetą Cierpioł wzięła udział w projekcie „Stare – Nowe Stolice”. Udział szkoły w projekcie umożliwił uczniom tygodniowy pobyt w Krakowie, podczas którego, wraz z dziesięcioosobową grupą młodzieży z Niemiec, zwiedzili pod okiem przewodników, najciekawsze miejsca w Krakowie, m.in.: Wawel, Kościół Mariacki, Fabrykę Emalia Oskara Schindlera, Podziemny Kraków, Collegium Novum i Maius, a także Wieliczkę i Nową Hutę.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
27 kwietnia 2017

6. Ogólnoposlki BIEG TROPAMI ŚLĄSKICH DINOZAURÓW

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
27 kwietnia 2017

Szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

Szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Środa
26 kwietnia 2017

Ogłoszenie

o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. XVII Powiatowa Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

W dniu 21 kwietnia 2017 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Caritas Diecezji Gliwickiej z siedzibą w Gliwicach na realizację zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych pn. XVII Powiatowa Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
25 kwietnia 2017

O gastronomii po angielsku

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Konrada Mańki w Lublińcu odbyła się trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu Polsko-Angielskiej Wiedzy Gastronomicznej dla Niesłyszących i Słabosłyszących, nad którym patronat honorowy sprawował starosta Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
25 kwietnia 2017

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lublińcu

Konkurs na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Konrada Mańki z siedzibą w Lublińcu przy ul. P. Stalmacha 90.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
24 kwietnia 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348