Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Lubliniecki chirurg laureatem konkursu poetyckiego

Kim jestem dla Ciebie Panie, ziarnkiem piasku wśród miliarda innych, a może bańką mydlaną, która jak myśl jest ulotna………pisał w swoim wierszu Michał Janusz, lubliniecki chirurg. Wiersz został bardzo wysoko oceniony przez znawców poezji i tym samym nasz lekarz został jednym z laureatów XVII Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego i Literackiego im. ks. kan. Józefa Jamroza, Kapłana – Męczennika „O autentyczną wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”.  

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
29 października 2019

Akcja „TOUCH US – DBANIE TO DOTYKANIE” w Koszęcinie

19 października br. na rynku w Koszęcinie odbył się happening pt. „TOUCH US – DBANIE TO DOTYKANIE”. W akcji udział wzięli reprezentanci: „Fantazja & Urwisek”,  „Stowarzyszenie Montownia”, „Fundacja Twoje TAK ma ZNACZENIE” oraz Stowarzyszenie „Lublinieckie Amazonki … i nie tylko”

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
29 października 2019

XIII edycja Konkursu Fryzjerskiego o Puchar Starosty Lublinieckiego

23 października br. w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu odbył się Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Lublinieckiego. Po raz trzynasty mieliśmy okazję podziwiać dzieła młodych fryzjerów ze szkół z Lublińca i okolicznych miast. Po raz pierwszy konkurs odbył się w 2006 roku, a jego tematem przewodnim była fryzura karnawałowa. Od tamtego czasu dziesiątki uczestników walczyło o fryzjerski laur Starosty Lublinieckiego.

- Dzięki długiej tradycji udało się odkryć wiele talentów i stworzyć możliwości rozwoju dla uczniów kształcących się w tym zawodzie – mówiła Jolanta Kardas dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
29 października 2019

Informacja www.TransportPowiat.pl

Dla przypomnienia informujemy, iż w powiecie lublinieckim funkcjonuje portal z rozkładami jazdy: www.transportpowiat.pl, w którym znajdą Państwo aktualne rozkłady jazdy busów kursujących po powiecie lublinieckim jak również dane kontaktowe do przewoźników.

Osoby zainteresowane kontaktem w sprawach dotyczących organizacji publicznego transportu zbiorowego w gminach powiatu lublinieckiego prosimy o kontakt z pracownikiem - Panią Renatą Baron – (34) 3510 531 lub wk@lubliniec.starostwo.gov.pl.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
25 października 2019

Ogłoszenie o trzecim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Lublińcu przy ulicy Orzechowej i ulicy Olchowej, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza trzeci przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Lublińcu przy ulicy Orzechowej i ulicy Olchowej, opisanych w księdze wieczystej CZ1L/00052435/8 Sądu Rejonowego w Lublińcu, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego, oznaczonych numerami:

Prezentacja obiektu: http://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/na-sprzedaz-tanie-dzialki-budowlane-w-lublincu-kontakt-34-351-05-37-lub-34-351-05-10.php

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
25 października 2019

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. Scena Patriotyzmu V

W dniu 16 października 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Fundację „WSPIERAM cicho i skutecznie” na realizację zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pn. „Scena Patriotyzmu V.

Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Lublińcu oraz na stronie internetowej: www.lubliniec.starostwo.gov.pl.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
24 października 2019

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. „Rozwój i Radość”

W dniu 17 października 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu wpłynęła oferta złożona przez Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń na realizację zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych pn. „Rozwój i Radość”.

Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Lublińcu oraz na stronie internetowej: www.lubliniec.starostwo.gov.pl.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
24 października 2019

Pomoc bezdomnym w okresie zimowym na terenie województwa śląskiego

Od 01.11.2019 r. do 31.03.2020 r. w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach pod numerem 987 uruchomiono infolinię dla osób bezdomnych. Pod tym numerem można uzyskać informację na temat danych teleadresowych noclegowni, ogrzewalni oraz innych punktów pomocy doraźnej na terenie województwa śląskiego. Szczegółowe informacje dostępne są w wykazie na stronie ŚUW: http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/wydzial-bezpieczenstwa-i-zarzadzania-kryzysowego/infolinia-dla-bezdomnych 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
23 października 2019

Nagrody dla nauczycieli

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały przyznane nagrody nauczycielom zatrudnionym w lublinieckich szkołach ponadpodstawowych  i innych placówkach, dla których Powiat jest organem prowadzącym. Uroczyste wręczenie tych nagród odbyło się 21 października br. w Starostwie Powiatowym. Laureatom nagrody wręczyli: starosta Joachim Smyła, wicestarosta Tadeusz Konina, sekretarz Powiatu Sylwia Fronczek oraz skarbnik Powiatu Jacek Fokczyński.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
21 października 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348