Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Lublińcu przy ulicy Żwirki i Wigury 3, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Lublińcu przy ulicy Żwirki i Wigury 3, oznaczonej na mapie 6 obręb Lubliniec jako działka nr 3876/328 o powierzchni 0,2459 ha, zapisanej w księdze wieczystej nr CZ1L/00044127/7 Sądu Rejonowego w Lublińcu jako własność Powiatu Lublinieckiego, zabudowanej budynkiem szpitala i budynkiem gospodarczym. 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
12 października 2018

Ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Ciasnej przy ulicy Lublinieckiej 27, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Ciasnej przy ulicy Lublinieckiej 27, oznaczonej na mapie 7 Molna obręb Ciasna jako działka nr 101/6, o powierzchni 8,5589 ha (rodzaj użytków: dr 0,1660 ha, LsIV 7,4143 ha, B-LsIV 0,9786 ha) zapisanej w księdze wieczystej CZ1L/00034064/4 Sądu Rejonowego w Lublińcu jako własność Powiatu Lublinieckiego, zabudowanej budynkiem pałacowym i budynkiem gospodarczym. Działka posiada nieregularny kształt, zbliżony do trapezu. Działka jest objęta Uproszczonym Planem Urządzenia Lasu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
12 października 2018

Zawodniczka STB Energia podwójną medalistą na Mistrzostwach Polski Juniorów

W ubiegły weekend w białostockim Centrum Badmintona rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców 2018. Rozgrywki były niezwykle istotne, ponieważ po ich zakończeniu dokonano wyboru składu reprezentacji Polski, która pojedzie na Mistrzostwa Świata Juniorów do Kanady.

W turnieju wystartowało ponad 130 zawodników z całego kraju, a wśród nich gracz lublinieckiego klubu – Agnieszka Foryta. Po niezmierzonych trudach i walce zdobyła 2 medale: srebrny w grze mieszanej i brązowy w grze deblowej kobiet. Dzięki kolejnym sukcesom, które udało się osiągnąć – Agnieszka została powołana do składu reprezentacji Polski.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
12 października 2018

Inauguracja projektu „Lubliniec - miasto wielu historii”

5 października br. w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza odbyła się inauguracja projektu realizowanego przez młodzież w ramach IV edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął starosta Joachim Smyła.

Oficjalna część spotkania rozpoczęła się wykładem Bartłomieja Zbączyniaka nt. historii Hufca ZHP w Lublińcu w latach 1920-1939. Prelegent przedstawił bardzo ciekawą prezentację, której z zainteresowaniem słuchali wszyscy uczestnicy spotkania.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
12 października 2018

Uczniowie z SOSW zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół gastronomicznych

Uczniowie Technikum nr 4, klasy o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych  – Piotr Kopcik i Robert Maks zostali laureatami konkursu na najlepszy przepis kulinarny. Organizatorem wydarzenia było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Regulamin konkursu obligował, aby w przepisie został wykorzystany minimum jeden produkt, który jest zarejestrowany albo aplikuje o rejestrację jako „Chroniona Nazwa Pochodzenia”, „Chronione Oznaczenie Geograficzne” oraz „Gwarantowana Tradycyjna Specjalność”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Piątek
12 października 2018

Dzień Edukacji Narodowej

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
11 października 2018

Uroczysta premiera książki

5 października odbyła się uroczysta premiera przewodnika historycznego "Śladami historii" autorstwa Bogusława Hrycyka. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. członkowie Zarządu Powiatu, radni, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu lublinieckiego, dyrektorzy szkół, członkowie redakcji magazynu społeczno-kulturalnego Ziemia Lubliniecka”, pasjonaci kultury i historii regionalnej. Przybyłych do hotelu Zamek Lubliniec powitał starosta Joachim Smyła, który następnie oddał głos autorowi ksiażki – Bogusławowi Hrycykowi.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
9 października 2018

Kilka słów o projekcie „Lubliniec - miasto wielu historii”

Projekt „Lubliniec - miasto wielu historii” realizują uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Ma on charakter historyczno-społeczny i organizowany jest w ramach programu „Akademia Liderów Fundacji św. Mikołaja”. Projekt ma na celu promowanie wśród mieszkańców Lublińca historii „Małej Ojczyzny” za pomocą kilku zróżnicowanych działań, m.in.: wykładów, warsztatów dla uczniów czy festiwalu planszówek. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Lubliniecki Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
4 października 2018

I Mistrzostwa Polski w ultramaratonie Nordic Walking w Lublińcu

W słoneczną sobotę, 29 września br. w Lublińcu zorganizowano Mistrzostwa Polski w ultramaratonie Nordic Walking. W turnieju wzięli udział zawodnicy z całego kraju. Sportowcy wystartowali na trasie o długości 56 km.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
4 października 2018
Rozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoPowiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuJakość powietrzaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu film promocyjnyMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneAkcja zimaKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348