Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

KOMUNIKAT - ZABIEGI LOTNICZE W OCHRONIE LASU

Nadleśnictwo Lubliniec zawiadamia, że w drugiej dekadzie maja br. w niektórych drzewostanach leśnictw: Łopian, Lubliniec, Kokotek, Solarnia, Koszwice oraz Rędzinywykonane zostaną zabiegi ograniczania masowego występowania osnui gwiaździstej(Acantholyda posticalis Mats.), stwarzającej obecnie poważne zagrożenia dla starszych drzewostanów sosnowych.

Zabiegi ochronne niezbędne dla ograniczenia zagrożenia lasów ze strony osnui gwiaździstej przeprowadzone zostaną na łącznej powierzchni 1 122 ha.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
10 maja 2019

Ogłoszenie - Oferta realizacji zadania publicznego

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. Turniej Piłki Nożnej im. Wiktora Zborowskiego”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
8 maja 2019

KOMUNIKAT DLA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach zawiadamia, że w pierwszej dekadzie maja br. w niektórych drzewostanach nadleśnictw: Kłobuck, i Rudziniec prowadzone będą zabiegi ograniczające liczebności populacji chrabąszcza majowego i kasztanowca. Natomiast drugiej dekadzie maja br. w  drzewostanach nadleśnictw: Brynek, Herby, Zawadzkie i Lubliniec wykonane zostaną zabiegi ograniczania masowego występowania osnui gwiaździstej, stwarzającej obecnie poważne zagrożenia dla starszych drzewostanów sosnowych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
8 maja 2019

Szybko i sprawnie - kolejne udogodnienia dla petentów załatwiających sprawy w Wydziale Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

W kwietniu Starostwo Powiatowe w Lublińcu wprowadziło dodatkowe usprawnienia związane z obsługą petentów, którzy załatwiają sprawy w Wydziale Komunikacji, Drogownictwa i Transportu.

Nowe rozwiązanie jeszcze bardziej usprawniło funkcjonowanie wydziału. Cyfrowy system obsługi petentów zainstalowała firma QMS. Specjalny automat wydaje wydruki z datą i godziną, przypisaną konkretnym stanowiskom obsługi.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
8 maja 2019

Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Lublińcu

Jak co roku obchody Święta Narodowego 3 Maja zorganizowano na terenie cmentarza wojskowego w Lublińcu. W obchodach wzięły udział delegacje reprezentujące Ziemię Lubliniecką.

Powiat Lubliniecki reprezentowali: starosta Joachim Smyła, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Olczyk oraz radny Rady Powiatu Błażej Niedźwiedź. Wśród zebranych obecny był m.in. były premier RP, aktualnie europoseł Jerzy Buzek.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
6 maja 2019

Ogłoszenie - Oferta realizacji zadania publicznego

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. Kampania prozdrowotna „Twoje TAK ma ZNACZENIE”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
6 maja 2019

7 maja 2019 r. zostanie dopuszczona do ruchu czterokilometrowa obwodnica Woźnik

Nowa droga prowadzić będzie m.in. do węzła autostrady A1 oraz uwolni od intensywnego ruchu tranzytowego wąską ulicę przebiegającą przez centrum Woźnik.

Symbolicznego otwarcia obwodnicy dokonają Michał Woś – członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach - Zbigniew Tabor.

To ważna chwila dla wszystkich mieszkańców, dlatego przed wjazdem pierwszych samochodów, dostaną oni jedyną w historii szansę pieszego przemierzenia nawierzchni obwodnicy. Tuż przed udostępnieniem obwodnicy dla ruchu kołowego, czyli o godz. 12:00, zapraszamy na historyczny bieg pod hasłem „Woźniki na okrągło” od nowego ronda na wzgórzu Florianek, do ronda przy ul. Dworcowej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
2 maja 2019

WYKAZ nieruchomości przeznaczonej do oddania w najem

W związku z uchwałą Nr 100/XX/2019 Zarządu Powiatu w Lublińcu z dnia 16 kwietnia 2019 roku przeznacza się do oddania w najem lokale znajdujące się w budynku Powiatowego Centrum Usług Społecznych w Lublińcu przy ul. Sobieskiego 9, na działce nr 3705/347, opisanej w księdze  wieczystej CZ1L/00006618/8, na działce nr 3707/347, opisanej w księdze wieczystej CZ1L/00003528/9 i działce nr 3718/348, opisanej w księdze wieczystej CZ1L/00001601/1, oznaczonych na mapie 6, obręb Lubliniec, stanowiące własność Powiatu Lublinieckiego, oznaczone numerem:

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
2 maja 2019

Decyzja

Decyzja w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości oznaczonej w operacie ewidencji gruntów i budynków numerem działki 5299/661, na karcie mapy 2, obręb Boronów, stanowiącej współwłasność osób prywatnych w tym nieżyjącego Romana Pilarskiego, zapisanej w księdze wieczystej Sądu Rejonowego w Lublińcu nr CZ1L/00034094/3 (nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym) polegającej na przebudowie istniejącej elektroenergetycznej sieci napowietrznej niskiego napięcia przy ul. Wojska Polskiego w Boronowie

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
30 kwietnia 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348