Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Gala z okazji święta „Weterana Misji poza Granicami Państwa”

Artyści Klubu Jednostki Wojkowej Komandosów przygotowali koncert z okazji Ogólnopolskich Obchodów Święta Weterana Misji poza Granicami Państwa. To święto wszystkich żołnierzy, którzy pełnili bądź nadal pełnią służbę na misjach zagranicznych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
10 czerwca 2019

Sukces uczennic z „Mickiewicza”

Emilia Jaworska oraz Aleksandra Just z klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Lublińcu dotarły do finału ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego – V Edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
10 czerwca 2019

Seniorzy STB Energii Lubliniec awansowali do Mistrzostw Świata

Sezon sportowy 2018/2019 był dla zawodników STB Energii szczególny, bowiem o możliwości reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Seniorów w Badmintonie, które odbędą się w dniach 4 – 11 sierpnia 2019 w Katowicach, decydowało zdobycie medalu w swojej kategorii wiekowej na Mistrzostwach Polski Seniorów.

Podczas zawodów w hali sportowej „Arena” w Częstochowie lubliniecki klub reprezentowało siedmiu zawodników: Danuta Foryta, Barbara Jaskólska, Iwona Ostrowska, Sonia Wachowska, Wojciech Borzęcki, Grzegorz Pradela i Andrzej Turowski.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
6 czerwca 2019

Sukces ucznia Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ciasnej

Uczeń klasy III gimnazjum Andre Baron uzyskał tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki. Konkurs składał się z etapu szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Andre Baron jako jedyny w powiecie lublinieckim uzyskał tytuł finalisty rozgrywek. Opiekunem Andre jest Bożena Gralińska, pod opieką której uczeń rozwija swoje matematyczne zdolności. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
6 czerwca 2019

Woźnickie BIEGAN1E PO AUTOBANIE

Biegiem lub rowerem po autostradzie? Niemożliwe? W Gminie Woźniki wszystko jest możliwe! 

22 czerwca to niepowtarzalna okazja dla Biegaczy oraz Rowerzystów! Tego dnia, na nowo wybudowanej nawierzchni autostrady A1 (odcinek „I” Woźniki - Pyrzowice) odbędzie się impreza sportowo-rekreacyjna pn. WOŹNICKIE BIEGAN1E PO AUTOBANIE.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
6 czerwca 2019

Ogłoszenie

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały w sprawie zmiany rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Lublinieckiego w 2019 roku. Uwagi proszę przesyłać na adres Starostwo Powiatowe, Wydział Obsługi Rady i Zarządu, Polityki Społecznej i Zdrowia, ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec lub drogą mailową na adres wrsz@lubliniec.starostwo.gov.pl. do dnia 7 czerwca 2019 roku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
4 czerwca 2019

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Strażak – przyjaciel dzieci”

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu po raz dziewiąty zorganizowała konkurs plastyczny, który był adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął starosta Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
4 czerwca 2019

Święto rodzin zastępczych

W niedzielę 2 czerwca odbył się IX Festyn Rodzinny "U Oblat" połączony z Powiatowym Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Festyn rozpoczęła uroczysta msza św. w intencji rodzin zastępczych przy akompaniamencie słowno-muzycznym w wykonaniu artystów pieśni sakralnej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
4 czerwca 2019

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie modernizacji ewidencji gruntów wraz z założeniem ewidencji budynków i lokali w obrębach: LUBSZA i KAMIENICA  w gminie Woźniki.

Zgodnie z art. 24a ustawy z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U.2019.725 t.j. z dnia 2019.04.18) zawiadamiam o wszczęciu postępowania w sprawie modernizacji ewidencji gruntów wraz z założeniem ewidencji budynków i lokali w obrębach: LUBSZA i KAMIENICA  w gminie Woźniki.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
3 czerwca 2019
Działki na sprzedażRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348