Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

„Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym.” (Phil Bosmans) 

Obchodzony 30 maja Dzień Rodzicielstwa Zastępczego ma za zadanie propagować ideę rodzicielstwa zastępczego jako wielkiego daru i życiowej misji pomocy dzieciom. Państwu – Rodzicom – dziękuję za tę niełatwą służbę, którą pełnicie, za dar serca okazany drugiemu człowiekowi – małemu człowiekowi.

Wam – Dzieci – z okazji przypadającego 1 czerwca Waszego Święta – Dnia Dziecka – życzę tylko radosnych chwil, bo jak mawiał J. Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

STAROSTA LUBLINIECKI

Joachim Smyła

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Wtorek
30 maja 2017

II WYSTAWA

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
25 maja 2017

Badmintonowe złoto i brąz w Mistrzostwach Polski Młodzików

Zawodniczki STB Energia Lubliniec – Zuzanna Luban i Eliza Kwiatkowska po całorocznych trudach i rywalizacji zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski Młodzików w Badmintonie. Rozgrywki odbywały się w dniach 12 – 14 maja w Suwałkach.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
25 maja 2017

VI POWIATOWY KONKURS MITOLOGICZNY

18 maja 2017 r. w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu już po raz szósty odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny pod patronatem Starosty Lublinieckiego. W tegorocznej edycji udział wzięło sześć trzyosobowych drużyn z klas IV-VI szkół podstawowych powiatu lublinieckiego. Zawodnicy wykazali się ogromną wiedzą na temat znanych i mniej znanych mitów greckich, wykonując różnorodne zadania, a czujnym okiem przyglądał im się sam Zeus w otoczeniu nimf.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Czwartek
25 maja 2017

Rolniku – uważaj na kleszcze!

Ponad 1500 osób – tylu ubezpieczonych w KRUS w ciągu ostatnich dziesięciu lat doznało uszczerbku na zdrowiu wskutek zakaźnych chorób zawodowych roznoszonych przez kleszcze (w większości z powodu boreliozy). W minionym roku, na terenie województwa śląskiego, czyli obszarze działania Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie, odnotowano 10 przypadków zgłoszeń przez rolników zachorowania na boreliozę jako chorobę zawodową. Borelioza była powodem 83 proc. wszystkich zgłoszonych przez rolników przypadków choroby zawodowej na tym terenie.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
24 maja 2017

Twoje TAK ma ZNACZENIE !

Już po raz drugi, 20 maja, na Bulwarze Franciszka Grotowskiego w Lublińcu wystartowała kampania „Twoje TAK ma ZNACZENIE” promująca ideę transplantacji i zachęcająca do dyskusji na ten temat. Było to o wydarzenie zachęcające również do powiedzenia „tak” dla zdrowego stylu życia, umożliwiające wykonanie bezpłatnych badań i skorzystanie z konsultacji medycznych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Środa
24 maja 2017

Konkurs "Profesjonalni, Sprawni, Pomocni"

Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży 2017 pod hasłem "Profesjonalni, Sprawni, Pomocni".

Głównym zadaniem konkursu było przedstawienie profesjonalnej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna. W ocenie prac pod uwagę brane były przemyślenia autorów i skojarzenia powiązane ze służbą drugiemu człowiekowi realizowaną przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Poniedziałek
22 maja 2017

XVII Konkurs Regionalny Poezji, Gwary i Piosenki Śląskiej „Lubi mi się tu… mieszkać”

W Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu, 12 maja br., odbył się XVII Konkurs Regionalny Poezji, Gwary i Piosenki Śląskiej „Lubi mi się tu… mieszkać” dla szkół podstawowych. W konkursie rywalizowali przedstawiciele dziesięciu szkół powiatu lublinieckiego. Uczestnicy konkursu prezentowali utwory w trzech kategoriach: recytacja utworów śląskich poetów, mówienie gwarą śląską oraz śpiewanie śląskich piosenek.

Występy oceniane były przez komisję w składzie: przewodnicząca - Jadwiga Burzyk, wicedyrektor SP1 oraz członkowie komisji: Jan Mańka – prezes Stowarzyszenia ZPiT „Halka” i Karolina Wieczorek – muzyk.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem sprawowali: starosta Joachim Smyła oraz burmistrz Edward Maniura.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Poniedziałek
22 maja 2017

Uroczyste podpisanie umowy o współprowadzeniu Zespołu "Śląsk"

17 maja w Koszęcinie, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński oraz przedstawiciele władz regionu: Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa i Członek Zarządu Henryk Mercik, podpisali umowę o współprowadzeniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Na mocy dokumentu, Ministerstwo Kultury będzie przekazywało na działalność statutową Zespołu 5 mln dotacji, a Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego 17 mln. Umowa obowiązuje do 31 grudnia 2019 roku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Tomasz Barczyk
Dodano: Poniedziałek
22 maja 2017
Powiatowe Centrum Usług SpołecznychBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoZnajdź wydziałE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychTauron - Wyłączenia planowane i awarieSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w LublińcuMultimedialny przewodnik po Ziemi LublinieckiejWirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzne
Apteka ARNIKA,
ul. Targowa 4

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348